Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Isten és...

Mi a véleményetek Isten és ember kapcsolatáról a 21-ik században?

Figyelt kérdés
??házi feladatot kell irnom erről
2012. okt. 7. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit nevezünk Istennek.
2012. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdekes. Tölts le valamit netről, kicsit fogalmazd át!
2012. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kerestem de nem igazán találtam...gondoltam valaki megszán egy jo kis saját véleménnyel:p
2012. okt. 7. 16:58
 4/7 yuda ***** válasza:

fél perc alatt találtam két jó oldalt. Nézd meg.

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dzson ***** válasza:

Erős vágy van a mai fiatalokban is arra, hogy kapcsolatba kerülhessenek Istennel.

Két nagy akadályát látom ennek, és mindkettő a Szentírás értelmezéséből fakadó probléma. Az egyik az, hogy túl sok lelkész és hitoktató tartja még mindig tudományos enciklopédiának és hiteles történelem- és földrajzkönyvnek a bibliát. Az alaposabb tudományos képzésben részesülőket egyes atyafiak kioktatják, hogyan kellene 2-4 ezer évvel ezelőtti szemlélettel nézni a teremtett világot. Ezt az értelem megerőszakolásának tartom, ami hasonlít a családon belüli erőszakhoz: hallgat róla az erőszak elkövetője és elszenvedője, egyaránt. Ez utóbbi azért, mert nem akar kiszakadni az egyházi közösségből, ahol lelki-érzelmi okokból biztonságban érzi magát, ezért lenyeli ezt a tudománytalan békát.

A másik az igazi botránykő, ezt szupernehéz tabu terheli: a nem üdvözülők örökké tartó, irtóztatóan kegyetlen megkínzatása, amely értelmetlen, hiszen nem nevelő, és igazságtalan is, mert aránytalan, és teljesen idegen Isten jellemétől.

Szerintem, egyre többen hagyják ott a fiatalabb generációk közül, a tradicionális egyházakat ott, ahol csak a vallásos szokások, a szép külsőségek érvényesülnek. Az idősebbek maradnak, de kihalnak lassan.

2012. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(Máté 5:45) . . .mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.


Ahogyan azt Lukács beszámolója megfogalmazza, Isten „kedves a hálátlanokhoz és gonoszokhoz” is.(Luk 6:35).


Ebből láthatjuk, hogy a teremtő törődik az emberekkel a 21. században is.

Ha valakinek még sincs jó kapcsolata a teremtővel, az az egyén hibája, mert a teremtő sosem hagyja el a hűségeseit.


(Zsoltárok 18:25, 26) 25 A lojálishoz lojális vagy, A feddhetetlen, életerős emberrel feddhetetlenül bánsz; 26 Aki tiszta marad, ahhoz tiszta vagy,. . .


Végtelen jóságában olyan testet adott nekünk, amely ’csodálatosan van megalkotva’, olyan érzékekkel, amelyekkel felfoghatjuk a műveit, és gyönyörködhetünk bennük (Zsoltárok 139:14, Kat.).


(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.

Ez nem azt jelenti, hogy az igazságos egyéneknek nincsenek gondjaik vagy nem kell nehéz időket átélniük. Maga Dávid is kénytelen volt a társadalomtól távol számkivetettként élni. De mindig megvolt az, amire a létfenntartásához szüksége volt.

vagy is ebből is kitűnik, hogy a teremtő meg adja a minden napra való szükségleteinket a 21. században is.


(Máté 6:26) 26 Figyeljétek meg gondosan az ég madarait, mert nem vetnek, nem is aratnak, nem is gyűjtenek tárházakba, égi Atyátok mégis táplálja őket. Hát nem értek ti többet náluk?


Mit tanulhatunk a madaraktól?

Az ég madarai már hosszú idők óta léteznek. Vannak, amelyek rovarokkal táplálkoznak, vannak, amelyek gyümölcsökkel, magokkal. Ha Isten ilyen bőségesen ellátja a madarakat, biztosan arra is képes, hogy segítsen emberi szolgáinak megkeresni a mindennapi kenyerüket. Ezt megteheti azáltal, hogy segít nekik munkát találni, hogy megkereshessék az élelemre való pénzt. Vagy abban teszi eredményessé őket, hogy megtermeljék maguknak az élelmet. Szükséghelyzetben pedig Isten arra indíthatja kedves szomszédok vagy barátok szívét, hogy megosszák élelmüket a rászorulókkal.


Amikor a testi szükségletek miatti aggódásról beszélt, szemléltetést látott a körülötte repdeső madarakban és a domboldalakat szőnyegként beborító liliomokban. Vajon a madarak vetettek és arattak? Nem. Vajon a liliomok fontak és szőttek? Nem. Isten alkotta őket; ő gondoskodik róluk. Ti azonban többet értek, mint a madarak és a liliomok Tiértetek adta oda a Fiát, nem amazokért (János 3:16).


(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.

A 21. században élő emberekért is meghalt Jézus.


Elképzelhetetlen, hogy isten gondoskodik a tollas teremtményeiről, ugyanakkor pedig elhanyagolja emberi szolgáit, akik igen értékesek számára, és akikért Krisztus az életét adta.



Zsömle/lány

2012. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Istennek személyes megnyilvánulása van. Tehát olyan létező kapcsolatot kell kialakítanunk, ami túlmegy az egymás kihasználásán!

Istent kell szeretni és csakis a jót cselekedni, Istennek tetsző dolgokat!

Egyszerű a képlet, de megcsinálni nagyon nehéz! Jót tenni mindig nehezebb, mint rosszat!

Ez a világ sajnos majdnem semennyire sem szól Istenről. Az érzékek kielégítéséről annál inkább!Az érzékek kielégítését sokkal jobban hajtjuk, mint Isten megismerését sajnos!

2012. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!