Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők (nem vallásosak,...

Istenhívők (nem vallásosak, hanem Istenben hívők, akik hiszik, hogy van egy, az embernél magasabb, végtelen Erő, Forrás, Hatalom), ti hisztek abban, hogy sok betegségből való kigyógyulásban a hit óriási szerepet játszik?

Figyelt kérdés

Jézus azt is mondta, hogy "Legyen a te hited szerint!"

Továbbá más vallásokban is közös az, hogy minden Alapja a Hit.


2012. okt. 7. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát én eddig minden betegséből meggyógyultam. Nem is emlékszem, hogy mikor voltam utoljára beteg. A labor eredményeim szerint is azt hiszem csak jót mondhatok.

Persze nekem is vannak hiányaim. De tudod a haláltól senki sem menekülhet meg. Én is egyre rosszab állapotban leszek. Lehet keserves kínok között fogk meghalni görcsölve. Lehet a saját vérembe fulladok majd bele.

Nem hiszem, hogy akinek nagy a hite az nem fog meghalni.


A másik pedig, hogy mennyi ember hisz magában.

Mégis egy sem marad életben...


Szóval nem tudom. A Biblia nem tanít olyat, hogy a hited gyógyít. Jézus gyógyította meg azokat, akiknek nagy volt a hite ő benne.

2012. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy hiszem,hogy ha egységbe tudok kerülni az eredeti forrásommal (tehát Isten),ami(aki) mindenhol ott van és minden illetve mindenki tőle,belőle származik,akkor kiegyensúlyozott egészséges és boldog életet fogok élni,de ez nem mentesit az öregedés és a halál alól,hiszen egyszer vissza kell,majd térnem oda ahonnan indultam,vissza a forráshoz vagy nevezzük bárhogy!


Szóval én azt hiszem,az lehet gyógyittó hatásu,ha egyé válok Istennel,hogy ezt hogy érem el az teljesen mindegy.A lényeg,hogy ez által egyensúlyba kerül az életed.

2012. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A 2. értette jól.

Én nem a "halhatatlanságra", "Örök életre" utaltam, ahogy azt az első gondolhatja az írása alapján.


Nem tudom másképpen leírni:

Abban, hogy a dolgaink hogy alakulnak, mennyire játszik szerepet a hitünk? Nem az ezós maszlag szerinti "hit", hanem az őszinte istenhit.

2012. okt. 7. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el ezt a rövid könyvet, Smith Wigglesworth-ről szól, akit a "hit apostolának" is szoktak nevezni, és nagyon sokan találkoztak rajta keresztül Isten gyógyító és szabadító erejével:


[link]


Üdv.

2012. okt. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én biztos vagyok benne.

A hit ha ha van reményt ad, és ha valaki reméli hogy meggyógyul, és tesz is érte akkor igen is meglehet gyógyulni.

Sőt egy felmérés alapján már nem tudom hol olvastam, hogy akik hittek a gyógyulásikban, azok hamarabb lettek újra egészségesek, mint akik nem.

Zsömle/lány

2012. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne, hogy ahogy a kettes írta egyensúlyba kerülök a forrással, vagy önmagammal, mert az is én vagyok, akkor meg lehet gyógyulni. Tapasztaltam már ilyet az ismeretségi körben. Eleve úgy gondolom, hogy a betegségek létrejötte az egyensúly felborulása. Jézust nem szeretném ebbe keverni, mert a Bibliát nem tartom követendő könyvnek.
2012. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igazából én magam sem vagyok keresztény. Azt azért írtam, hogy egyesek nehogy vmi ezoterikus maszlaggal "vádoljanak", eltérve a kérdéstől. :)


A lényeg a HIT egy FELSŐBB HATALOMBAN (az, hogy az most Isten, Energia, bennünk van vagy kívül...mindegy. A lényeg a HIT). Erre irányul a kérdésem elsősorban, hogy az az erős mennyire játszik szerepet.


Mondhatnám "pozitív hozzáállásnak" is. De ezeket már sokan használják, sok meghatározással.

2012. okt. 8. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a gyógyuláshoz, és ahhoz, hogy általában véve jóra forduljanak a dolgaink, feltétlenül szükség van hitre, reményre, pozitív hozzáállásra. Sajnos nagyon sokan manapság be vannak savanyodva, csak keseregni tudnak, hogy nincs munka, nincs pénz, minden drága stb. Ellenben aki HISZ abban, hogy képes a nehéz körülmények közepette is talpon maradni, az képes is lesz rá. Hit nélkül, és anélkül, hogy bíznánk abba, hogy sikerülhet (akármiről legyen is szó), nem igazán lehet boldogulni.

Ugyanez igaz a gyógyulásra is. Természetesen szükség van gyógyszerekre is, de a placebo is ilyen alapon működik, úgymond a hit alapján.

2012. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Sokan manapság rányomják az ilyen dolgokra az "ezoterikus" gúnynevet, pedig ezek tudományosan alátámasztott tények, érdemes elolvasni Simonton könyvét, aki már 20 éve az imaginációval gyógyította a daganatos betegeit.

Joachim Bauer, aki neurológus pedig arról számolt be, hogy a gyakrabban használt idegpályák könnyebben aktivizálódnak, illetve, hogy az agy nem tesz különbséget a között, hogy valamit csinálunk, vagy csak nézzük, hogy valaki azt teszi, ugyanazok az agyi területek kezdenek el működni. Ezért a negatív hatások pl. híradó nézése rossz hatással van a lelki állapotunkra, míg a nevetést, mint terápiát alkalmazzák.

Azt gondolom, hogy szomorú, hogy ezek a módszerek ma a gyógyítás perifériájára szorultak, és jobban hiszünk egy szintetikus készítménynek, mint a saját érzéseinknek.

Az okát ennek én abban találom, hogy az ember nagyon eltávolodott a természettől és a materialista dolgokat kezdte el imádni, a lélekről, belső világről, érzésekről - bárhogy hívhatjuk megfeledkezve.

2012. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!