Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vagyok és óriási...

Keresztény vagyok és óriási hibát követtem el. Lehet még esélyem visszatérni az Úrhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve nem nagyon gyakorlom a hitem, de édesapám és nevelőanyám is rendszeresen jár istentiszteletre (Hit Gyülekezete). Most 17 éves vagyok szóval eléggé abban a korban hogy barátnő és minden, és hát megtörtént az, amire nem számítottam, nem voltam lelkileg eléggé erős ahhoz hogy megakadályozzam a kettőnk közötti szexuális kapcsolatot.

Mivel a 10 parancsolat tiltja a paráználkodást, ezért gondolom mostmár nincs sok esélyem arra, hogy valaha is megbocsásson. De reménykedem benne, hogy van még valami esélyem. Szóval, véleményetek szerint lehet még esélyem?


Gondolkoztam azon, hogy "szüneteltetnem" kéne a vallást, amíg meg nem állapodok egy lánnyal - reményeim szerint mostani barátnőmmel - de nem tudom hogy lehet-e ezt így...Annyira tanácstalan vagyok. Kérem a valláskritikusokat, hogy hanyagolják a válaszírást.


2012. ápr. 23. 20:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%
A paráznaság házasságtörést jelent vagyis valakivel megcsalod a férjed/feleséged.
2012. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Isten mindent megbocsát. Azt viszont nem lehet, hogy kétnaponta megdugod a barátnődet, és utána mindig bocsánatért esdekelsz. El kell döntened, hogy Istent követed, vagy a far..., izé ösztöneidet.
2012. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Akkor rossz szót használtam, a lényeg az hogy lefeküdtünk egymással, és 17 évesen még nem vagyunk házasok.
2012. ápr. 23. 20:23
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Jó szót használtál. A házasságon kívüli nemi kapcsolat paráznaság. Persze vallásos mércével mérve.
2012. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%
olyan nincs, hogy szünetelteted a vallást! Világos le van írva mit kell tenned, hibáztál, meg kell bánnod, és ha tényleg hívő lennél, ilyenen el sem szabadna gondolkodnod! Másrészről, egyénileg is eldöntheted, mi az, amit a vallásodból nagyon komolyan veszel, és nem engedsz belőle, ami szintén nem helyes..De, az ember ember, és követ el hibákat. Ha igazi megbocsájtást akarsz, ne a vallást szüneteltesd, hanem a töcskölést.
2012. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Isten mindenkinek megbocsát, de ahhoz őszinte bűnbánatra van szükség. A házasságon kívüli szexuális kapcsolat igenis BŰN, és olyan nincs, hogy szünetelteted a vallásodat és/vagy megválogatod annak parancsait!
2012. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

Értelmezzük a paráználkodást ésszerűen:

Amikor a Bibliát írták, akkor a házasság előtti szexet értették alatta, az akkori társadalomban bűnnek számított.

Azonban, ez már többezer éve volt és hülyeség ez alapján szégyellned magad. A jelenlegi felfogásunkban a házasság előtti szexuális kapcsolat nem bűn, döntsd el magad, hogy a jelenkori társadalomnak vagy a tagja, vagy egy olyané, amely már nem is létezik.

2012. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
43%
esetleg keress olyan vallást, ami azt tanítja, hogy komoly kapcsolatban élő két ember szerelmeskedése az egyik legszebb dolog a világon, nem pedig bűn... a kereszténységet cölibátusban élő vénemberek tartják fenn, akiknek savanyú a szőlő.
2012. ápr. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
35%

"Jó szót használtál. A házasságon kívüli nemi kapcsolat paráznaság. Persze vallásos mércével mérve."


Akkor Ádám és Éva is paráználkodott és a gyerekei is? Mivel egy pap sem adta őket össze.

2012. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%
Ez bűn? Őszintén remélem, sosem találkozol össze olyannal, aki megmutatja, mi az a bűn...
2012. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!