Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jelenkori Európában a...

A jelenkori Európában a vallásosak vagy az ateisták vannak többen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

A vallásosak. Itt országokra bontva találsz adatokat:


[link]


Kellemes böngészést. :)

2012. okt. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A statisztikák csalókák, mert,sokszor azt kérdezik,milyen vallásu vagy! Én erre áltába azt mondom evangelikus,csak mert annak lettem keresztelve!Amúgy pedig egyáltalán nem vagyok vallásos!
2012. okt. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan! Ezek a statisztikák semmit sem érnek, mert azt veszik figyelembe például a kereszténységnél, hogy megkereszteltek-e. A legtöbb ember megvan keresztelve, mert ez már szinte népszokássá vált, de semmi közük az embereknek ettől még ehhez valláshoz. Szóval bőven több ateista él, mint amit a statisztikák írnak.

De szerintem azok vannak a legtöbben, akik nem tudják eldönteni, hogy hova tartoznak. Ateistának nem tartják magukat, de közben vallásokhoz se akarnak tartozni, mert nem értenek maradéktalanul egyet a tanításokkal.

2012. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nincs olyan sok ateista, a legtöbb ember hisz Istenben, vagy valamilyen felső hatalomban, csak nem tartozik konkrét gyülekezethez, és nem gyakorolja a hitét.
2012. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hé, amit én linkeltem be, az az Eurostat felmérés nem a vallásgyakorlásra vagy egyháztagságra kérdezett rá, hanem, hogy hisz-e a válszoló Istenben, vagy az emberi lélek létezésében. És ez alapján az EU-ban a megkérdezettek 52%-a hisz valamiféle Isten létezésében, 27%-a nem hisz Istenben, de hisz a testől független lélek vagy valami hasonló létezésében, míg 18%-uk nem hisz semmi ilyesmiben. Szóval ez elég konkrét, nem érzem félrevezetőnek.
2012. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, meg a kérdés sem pontos, mert az ateistának, nem a vallásos az ellentéte, hiszen lehet valaki vallásos anélkül, hogy hinne Istenben (például buddhisták, de sok ezoterikus sem hisz Istenben...). A vallásos gondolkodás lényege egy transzcendens világ létezésébe vetett hit, ami nem feltétlenül jelent istenhitet.
2012. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Attól mert valaki vallásos, nem biztos hogy hisz Istenben, és Jézus Krisztusban. Én pl. nem vagyok egyik egyháznál,/felekezetnél sem megkeresztelve, de mégis hiszek Istenben, és Jézus Krisztusban. Most akkor aki nincs megkeresztelve, egyik bejegyzett egyháznál/felekezetnél sem, akkor ateistának minősül?!?!!

Szóval keresztelés nélkül, az ember hite semmit sem ér??


Itt találsz pár érdekes videót!


http://www.youtube.com/user/RevealHiddenReality?feature=g-al..


Üdv.!

2012. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Tudsz mutatni egy igazi vallásost?

Olyat, aki el is hiszi a vallását, nem csak takaródzik vele?

Nem válik el a párjától, nem megy abortuszra, tényleg szereti a másik embert és odatartja a másik arcát is?

Vagy csak nem zabál?


Talán Amerikában van néhány ilyen még - fanatikus szektákban. De ott is nagyon sok az erőszak.


Márpedig a többi ember - a langyos cefeteria-keresztények - nem igazán hisznek istenben. Ha hinnének benne, akkor nem így élnének.


Viszont igazi ateista is nagyon kevés van.

Ahhoz pedig gondolkodni kellene megtanulni.

2012. okt. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!