Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tételezzük fel, hogy a Biblia...

Tételezzük fel, hogy a Biblia igaz! Akkor a sátán hozzánk képest csak egy kis szerencsétlen lúzer féreg? Hiszen Isten a saját képére teremtett minket, tehát bennünk is egy Isten lakik, de őt visszont nem teremtette a saját képére.

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 11:44
1 2
 1/15 Hazardteam ***** válasza:
100%

"Hasonlóképen mégis ezek is álomba merülvén, a testet megfertőztetik, a hatalmasságot megvetik, és a méltóságokat káromolják. Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr! Ezek pedig azokat káromolják, a miket nem tudnak; a miket pedig természet szerint tudnak, mint az oktalan állatok, azok által megromolnak"


Szóval több tisztelettel okés? A másik: Nem "lakik bennünk is egy Isten" hanem Isten HASONLATOSSÁGÁRA lettünk teremtve, aztán az ember elbukott és a szelleme meghalt. Jézus jövetelének célja az volt, hogy helyreállítsa az ember és Isten közötti kapcsolatot és visszaadja az életet az ujjászületés által, második Ádámként feláldozva magát mindenkiért, hogy a benne levő élet kihathasson minden emberi lényre, ahogy Ádám bűne is kihatott mindre. De egyik sem jön automatikusan, "alanyi jogon" senkinek. Valamit félreértettél..

2012. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem értettem semmit félre semmit,mert nem hiszek a Bibliában leírtakban.Igazából csak arra vagyok kiváncsi,hogy a Biblia szerint,vagy is inkább akik az abban leírtakat elhiszik,azok hova helyezik a sátánt,magukhoz képest.

A kérdést így is föltehettem volna és így több tisztelet lett volna benne,csak,hogy nem akartam semmi tiszteletet sugározni egy nem létező ultra gonosz,Isten ellen fel lázadó valami iránt.


De ha jobban tetszik akkor legyen:


Kedves Keresztények!


Ti hova helyezitek magatokat a Bibliai hierarchiaba,az alapján,hogy Isten csak az embert teremtette saját képére és hasonlatosságára?

Isten,angyalok,démonok,sátán és a szellem világ egyéb lényei között hol helyeznéd el az embert,mint Isten saját képére teremtett lényt?

2012. okt. 13. 12:55
 3/15 Pietrosol ***** válasza:
41%

Szia!


Igen,a Teremtő benned van!A sátán pedig nem más,mint a folyton uralkodni akaró hamis egód!Ő gyártja az akaratlan(nem tudatos) gondolatokat és érzelmeket!Érd tetten a gondolataidat és az általuk keltett érzelmeket és így ráeszmélhetsz,hogy mi az,ami tulajdonképpen megpróbál úrrá lenni rajtad!Tudatosítsd magadban,hogy te a megfigyelő vagy,nem pedig a megfigyelt,így energiát vonsz el a nem általad kreált gondolatoktól!


A tudat,mindenképp a hamis egó fölött áll,de csak akkor,ha önmagadat a megfigyelővel és nem az akaratod ellenére gondolkodó géppel és termékeivel,a gondolatokkal azonosítod!

2012. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Sátán egy olyan ellenség, aki nagyon gonosz, és az ember elpusztítására törekszik a neki engedelmeskedő szellemi lényekkel egyetemben. Alábecsülni nem szabad, de nyilván tisztelni sem kell. A jó hír az, hogy Krisztus már legyőzte egész seregével szemben, ezért félnünk sem kell tőle.


Az emberről nekem a 8. zsoltár megfogalmazása tetszik a legjobban: [link]


Ezenkívül (ember-angyal):

Zsidó levél 2.

5

Mert nem angyaloknak vetette alá a jövendő világot, amelyről szólunk.

6 Sőt bizonyságot tett valahol valaki, mondván: Micsoda az ember, hogy megemlékezel ő róla, avagy az embernek fia, hogy gondod van reá?

7 Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,

8 Mindent lábai alá vetettél. Mert azzal, hogy néki mindent alávetett, semmit sem hagyott alávetetlenül: de most még nem látjuk, hogy néki minden alávettetett.

9 Azt azonban látjuk, hogy Jézus, aki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.

2012. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy az angyalokat nem a képére formálta?
2012. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

Isten sem különb a Sátánnál,tehát ő is Isten képére van teremtve.Ha elolvasod az Ószövetséget,ugyanazokat a gonoszságokat cselekszi.

De ezt még nyíltan ki is mondja a Biblia:

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Ésa 45,7

2012. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úgy látom utolsó, hogy ez a kedvenc idézeted.

Isten nem cselekszik gonoszat, max igazságot szolgáltat a biblia szerint. Az ószövetségnek az a lényege, hogy hangsúlyozza, mennyire rossz a bűn és milyen súlyos következménye van. Minden tettednek felelősége van és egyik sem fog feledésbe menni. Egyedül Isten a létező Isten. Ő dönt mindenről.

Azzal, hogy szabad akaratot adott neked, lehetőséged van gonosz dolgokat is elkövetni.

Remélem a végén majd rá fogtok jönni, hogy Istenen kívül nincs más út. Vele együtt pedig bármit megtehetsz (és nem a keresztes hadjáratokra gondolok).


Mindegy. Tegyük fel, hogy igazad van. Isten gonosz.

Vagy tegyük fel, hogy nem létezik a gonoszság.

Szerinted melyik hangzik jobban?

Ha nem létezik a gonoszság, bűn stb..., akkor miért ilyen a világ? Vannak kedves tudatlan emberek is. Az ego túlzott imádata miatt? Szerinted az helyes? Elnyomni másokat?

Ha pedig Isten gonosz, akkor mit tehetünk?

Ő a teremtő. Bármikor eltapos, megszivat, kigúnyol és röhög rajtad. Szerinted ez igaz?

Szerintem nem.


Most ne vegyük figyelembe a Bibliát.

Aki hisz Istenben, jobb helyeken azért teszi, mert:

1.) Megtapasztalta, hogy létezik

2.) Logikai úton rájött, hogy van

3.) Belátta, hogy Istennek igaza van

4.) Ez nem tudom, hogy létezik-e. De pl. a szívébe van égetve:D


Neked mire lenne szükséged az életben?

Mit tennél, ha mindenki felett hatalmad lenne?

Ha a világ felett hatalmad lenne?

Ha mindenkinek hatalma lenne? Teremtő és romboló ereje?


Szerinted jó, szép és igazságos a világ? Ha igen, miért, ha nem akkor miért nem?

Van benne jó is és rossz is? Miért nem fogadja el mindenki?

Ez már inkább valami elcsépelt agnosztikus felfogás, hogy amikor kedvem van, bűnt követek el, amikor nincs, akkor nem. Nem kell Istennel foglalkozni. Az meg már az evolúció kiforgatása, hogy ha erős vagyok, akkor nincs is semmi probléma ezzel.


Tehát döntsd el, hogy miben hiszel.

Én nem mondom, hogy Isten emberi. De azt meg főleg nem, hogy teljesen személytelen energia. Akkor inkább fogadd el az evolúciót vagy a mágiát.

2012. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Igen, fején találtad a szöget. Nekünk hatalmunkban áll jót is tenni, neki nem. Mi megmenekülhetünk a pokoltól, ő nem. Tudja ezt, és ezért kínoz minket.
2012. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem bántani akarlak a mondanivalómmal, de én a helyedben sürgősen elvetném magamtól ezeket az okkult tanításokat/gondolatokat. Itt sok-sok információt megtalálsz!


http://www.youtube.com/user/RevealHiddenReality?feature=g-al..


Üdv.!

2012. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit kezd elegem lenni a Rejtett Igazság Csatornából. Azt gondolni, hogy nesze, itt egy univerzális valami, ami minden problémádra megoldást kínál, nem más, mint valami nem isteninek az istenítése...


De hogy a kérdésre is válaszoljak, a (tisztán) szellemi teremtmények is Isten képére és hasonlatosságára vannak teremtve (személyek, értelmük és akaratuk van, szabadok) és meg vannak hívva az Istennel való örök együttlétre. Ez utóbbi az, amiben a Sátán elbukott.

A hatalma viszont óriási, képességei jóval felettünk vannak (okosabb, erősebb és gonoszabb). Ezért nem szabad félvállról venni, de félni sem szabad tőle, mert már az utolsókat rúgja (csak az a baj, hogy ez a mi ülepünket igen fájdalmasan érinti...)

2012. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!