Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a Biblia szerint ellenzi...

Isten a Biblia szerint ellenzi a tetoválást?

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia szerint a bálvány és más kitalált istenek imádása az ami nem helyes.

De azt sem támogatja, hogy bántsad magad vagy kizárólag a testnek élj.

Ettől függetlenül szerintem nem bűn, csak nem szép.

Persze vannak olyan esetek, amik kivételnek számítanak.

Ha tévedtem akkor bocs.

2012. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Isten biztosan nem tekinti hasznos dolognak a tetoválást. Az Ószövetség tiltotta, de azért mert a környékbeli bálványimádó népek ezt tették. Izrael fiai és lányai számára ez tilos volt. Az Újszövetség idején ilyenről nem ír a szentírás, de magadnak kell mérlegelned, hogy tetováltatsz-e? Én azért nem helyeslem mert a tetkó sokszor olyan szubkultúrát takar, mely destruktív.
2012. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Isten ellenzi a tetoválást.


"Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!" - 3Móz 19,28


Áldás, békesség!

Mihály

2012. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A nem zsidó keresztényekre vonatkozó szabályok az ApCsel 15-ben le vannak írva. A tetoválás nincs köztük, de az Ószövetségben igen, a már említett helyen. Ezt nem kötelező betartanod, de hasznos. Valahol Pál is ír valamit a test szentségéről, szerintem abba beletartozik a tetoválás is.

Ha mást nem, nézd meg a felekezeted szabályzatát, de én szerintem a tetoválás ha nem is bűn, de semmiképpen se jó.

2012. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Elöljáróban hangsúlyozom, hogy NEM vagyok tetováláspárti; szerintem ronda, és kész, úgyhogy soha nem varrattam magamra semmit.

De abban nem vagyok biztos, hogy a Biblia ellenzi. Ugyanis az előző válaszolók által írt igevers vonatkozó része a Károliban: "... se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek"; a King Jamesben: "... nor print any marks upon you"; az Amplified Bible szerint: "... nor print or tattoo any marks upon you", és még folytathatnám a sort. Szóval, az eredeti szót és annak jelentését kellene ismerni.


Volt már ilyen kérdés, érdemes elolvasni a válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


(Az enyém a 8., ott egy tanulmány linkjeit másoltam be.)


Üdv. :)

2012. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerinted érdekli?

2012. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Kit érdekel??? :D Nekem sok van, várom a megváltást :D
2012. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A Bibliában olvashatjuk, hogy a testünk templom. Templomra nem tetoválunk.

Az az alapszabály, hogy tisztelnünk és óvnunk kell a testünket. Ebbe az is beletartozik, hogy ne szurkáljuk össze, ne varrassunk rá gyakorlatilag eltüntethetetlen ábrákat.

2012. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért írja ezt az Ószöv, mert akkor a tetoválásnak szakrális jelentősége volt, tehát mindig valamilyen pogány vallás szertartásához, istenségéhez kapcsolódott. Ma már nem kifejezetten ez a funkciója. Nekem is van és még lesz is, pedig keresztény vagyok, nem is a lightos, hanem a keményvonalas verzióból,nagyon komolyan veszem a Bibliát és amiben nem vagyok biztos, megkérdezem Istent és körüljárom(pl. tetkó téma)
2012. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy nem tiltja, de van róla véleményem, akit érdekel azzal megosztom.

Kamaszkoromban én is gondoltam rá, hogy tetováltatok magamra valami jó kis vallási szimbólumot, de aztán nem találtam olyat, amire azt mondhattam volna, hogy igen, ezt szeretném, ha örökre rajtam maradna, mert mindig ugyanazt fogja számomra jelenteni. Így aztán azóta sincs rajtam tetoválás.

2012. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!