Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legfontosabb, amit tudni...

Mi a legfontosabb, amit tudni kell a Szentlélekről vagy Szent Szellemről?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy összegyűjthetnénk:)

2012. okt. 15. 23:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az itteni kérdésben össze van gyűjtve "néhány" dolog a Szent Szellemről:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

a szent lélek semmi egyéb, mint az emberben lakozó halhatatlan isteni lélek


csak egy kicsit trükkösen van előadva a bibliában (nehogy már mindenki értse)

2012. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A Szentlélek az a mi lelkünk a szent szelem az pedig az amit isten adrán szóval az ő szeleme.
2012. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Mi a szent szellem?

Valószínűleg néhányan azok közül, akikkel a szolgálatban találkozol, a háromságban hisznek. Ezért tévesen úgy gondolják, hogy a szent szellem egy személy, aki egyenlő Istennel, az Atyával (1Kor 8:6). Ezzel a nézettel összhangban sok bibliafordításban nagy kezdőbetűkkel szerepel a „szent szellem” kifejezés. Ám figyeljük meg, mit mond erről egy katolikus teológus, Edmund Fortman: „Bár ezt a szellemet gyakran személyre utaló szavakkal írják le, valójában teljesen világosan kitűnik, hogy a [Héber Iratok] szent írói sohasem értelmezték vagy ábrázolták ezt a szellemet különálló személynek” (The Triune God). Mi valójában a szent szellem? A héber rú′ach szót, mely az 1Mózes 1:2-ben szerepel, vissza lehet adni a „szellem” kifejezéssel, de „szélnek” is lehet fordítani, illetve más olyan szavakat is használnak rá, melyek jelentése egy láthatatlan tevékeny erőre utal. (Vesd össze: 1Mózes 3:8; 8:1.) Éppúgy, ahogyan a szél láthatatlan, de erőt fejt ki, úgy az anyagtalan és személytelen szent szellem is láthatatlan, de a hatása nyilvánvaló. Ez a szellem egy energia, amelyet Isten emberekre vagy tárgyakra áraszt ki, és azért működteti rajtuk, hogy bármilyen helyzetben vagy körülmények között megvalósulhasson az akarata. Vajon nehéz elhinni, hogy egy ilyen csodálatos erő árad ki a szent Forrástól, a mindenható Istentől? Egyáltalán nem! (Olvassátok fel: Ézsaiás 40:12, 13.)

2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"a szent lélek semmi egyéb, mint az emberben lakozó halhatatlan isteni lélek"


"Jn 16,7 - De az igazságot mondtam: Jobb nektek, ha elmegyek, mert ha nem megyek el, akkor nem jön el hozzátok a Vigasztaló. Ha azonban elmegyek, akkor elküldöm."


Itt Jézus azt mondja hogy elküldi a Szentlelket. Ha emberi lélekről lenne szó akkor azt nem kellene elküldeni.

2013. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget!


János 15

"

14

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

Aki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, amely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.

27

De ti is bizonyságot tesztek; mert kezdettől fogva én velem vagytok.

"

2013. ápr. 6. 21:27
 17/17 anonim ***** válasza:
A Cselekedetek 1:8 azt mondja, hogy amikor Jézus követői kapnak a szent szellemből, tanúskodni fognak őróla. Amikor megkapták a szent szellemet, a Cselekedetek 2:1–11 szerint a jelenlévőkre nagy hatással volt az, hogy bár mind galileaiak voltak, mégis olyan nyelveken beszéltek Isten nagyszerű dolgairól, amelyeket a sok idegen megértett. A leírás azonban semmi olyat nem közöl, hogy érzelmi kitörések jellemezték azokat, akik megkapták a szellemet.
2013. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!