Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a legfontosabb tudnivalók...

Mik a legfontosabb tudnivalók a Hit Gyülekezetéről?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell róla tartanom az osztálytársaimnak. Tudom, hogy sok információt megtalálhatok az interneten, de szeretnék elolvasni néhány szubjektívebb véleményt is (akár maguktól a tagoktól). :) Én annyit tudok róluk, hogy nagyon szépek a dalaik! ^.^ (17/L)
2012. okt. 11. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Én kifejezetten utálom őket, idegesítőek, olyanaok úgy egyben mintha közösen szívtak volna valami nagyon s*ar anyagot. Idősekből áll jóformán azok is mind nyugdíjas, munkakerűlő soviniszták. A dalok nem szépek, unalmasak, egyről szólnak és ha sokáig nyomatják még fejfájást is okozhatnak, én egyszer voltam ilyen társaságban, egy doboz algoflex elment... és nagyon nyomorúltul éreztem magam, megfogadtam inkább kocsmázni fogok mint, hogy mégegyszer részt vegyek egy ilyen elfuserált szeánszon :-D
2012. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Németh Saca a guru a csapatban. Úgy tartják, hogy akik rosszat mondanak róluk azok démoni erők irányítása alatt vannak, szóval rám se nagyon hallgass, mert egyszerre négy-öt démon is diktálja azt, amit most írok. Titokban átkokat szórnak az ellenre, mert a gonosz elleni harc mindig az első. De ami engem a legjobban zavar, az az öltönyös csilli-villi világ ami körülveszi ezt az egészet, hogy szerintük, aki hisz, az anyagi jólétben él, mert az Isten, az olyan, mint a Mikulás, kocsit, villát meg nagy bankszámlát ad a benne hívőknek. Az apostoli szegénységet meg lehúzhatjuk a wc-n, a siker, a pénz mégis csak királyabb.
2012. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is van onnan néhány "kedves" isöerősöm.

Úgy van ahogy az előttem válaszoló írta: Seretik a csillogást, és azt hiszik h a hit gazdaggá teszi őket. Csak j ők nem a leéki kazdagságra törekednek. Van löztük akiknek jól megy, az azért páváskodik. Akikmek megy nem megy jól, az inkább hetekig zsíros kenyéren él, de akkor is megveszi a 15 000Ft-os farmert a butikban.

Na meg 90%-uk álszent is. Csak azoknak a részét tartják be a parancsolatoknak meg a tanításoknak, amik nekik tetszenek. A többit nem.

Észrevételeim szerint többségük nyugdíjas, vagy roma.

2012. okt. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kzs ***** válasza:
58%

Itt találod meg:

[link]

2012. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


A legfontosabb amit Róluk (is) tudni lehet:


http://www.youtube.com/watch?v=Mc69DKjgA0k&feature=g-all-c


Érdemes megnézni a többit is!


Üdv.!

2012. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kzs ***** válasza:
85%

Kedves előbbi válaszadó!

Köszönöm "szíves" linkedet "Okkultisták álegyháza" címmel, melyet voltál kedves mellékelni.


Ami téged illet, szerintem két eset lehetséges - mivelhogy én magam NEM tételezek fel rólad semmilyen rosszindulatot:

1. nem tudod, mi az az okkultizmus

2. tévesek az információid


Ugyanis a Hit Gyülekezete teljesen elutasítja az okkultizmus összes formáját!

2012. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Bírom ezeket az elfogult gyűlölködő szektázó kommenteket. Sokukról állítom hogy semmit nem tud a gyülekezetről, csak szajkózik valamit.

Nekem aki csak ismerősöm a gyülekezetből az mind normális, egészséges gondolkodású kedves ember. Nem káromkodnak, nem sértegetik a társaikat, látszik hogy élet van bennük, hogy tényleg az ő életük valami miatt több. Az pedig egy nagy kamu hogy csupa öregemberből áll. Kevés olyan gyülekezetet vagy egyházat látsz ahol ennyi fiatal, ráadásul aktív! fiatal van mint ott. A tipikus "mindenkit lehúznak és így gazdagodnak meg a pásztorok" kommentekre pedig csak annyit tudok mondani, hogy hihetetlen hogy emberek még mindig ezt terjesztik. Voltatok valaha egy Istentiszteleten? Amióta oda járok, soha egyszer nem kényszerítettek, vagy gyakoroltak rám nyomást hogy fizessek akárkinek is. Az igaz hogy a hívek adományaiból van finanszírozva az egyház, de az adakozás önkéntes alapú mint mondtam és kérdezem hogy nem sokkal barátságosabb ez mint, az adófizetők pénzéből eltartani egy felekezetet, akár szimpatikus ez az adózónak akár nem? Ráadásul én még nem találkoztam olyan emberrel aki a gyülekezetbe járt és ott aztán elszegényedett vagy elvették a pénzét. Ez is csak egy lejárató pletyka...

2012. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kzs ***** válasza:
76%

@ "ma 20.09"


Pontosan erről van szó, és hadd mondjak én is valamit:


Ha azt a hírt olvasod valahol, hogy "Pucsajröcsögén lakik Mariska néni, aki becsületes, tisztességes asszony"

ez senkit se érdekel.


De ha arról van szó, hogy "Pucsajröcsögén Mariska néni baltával agyonverte a férjét, és utána megnyúzta", na ez már inkább érdekes!


Ebből azt akarom kihámozni, hogy az embereket mindig a szenzáció érdekli, mely lehet agresszivitás, vagy csak a "másság", amit hajlamosak aztán kiszinezni.


Érdekel valakit a becsületes, tisztsséges Hit Gyülekezete?

Nem!

Érdekel valakit a szektás Hit Gyülekezete?

Ó igen!


És erre jönnek a vélemények olyan egyénektől, akik soha be nem tették oda a lábukat, gőzük sincs arról, hogy "mi-merre-meddig", csupán csak hallomásból, innen-onnan szövögetik a véleményüket, miközben abszolút nem érdekli őket, hogy milyen is valójában ez az egyház.


Az ilyen fórumozók kérdése és válasza mindig csak látszólagos. Mert a helyzet egyre inkább nyilvánvaló lesz: nem hajlandó elfogadni azt, hogy a Hit Gyülekezete csak egy egyház, és semmi több.


Nem!! Nem kell a tisztesség, nem kell a becsület, de kell a lenyúlás, az átverés, és csupa-csupa becstelenségek.


Az ilyen hozzászóló akkor érzi magát elemébe, ha provokálhat, uszíthat, szíthatja a gyűlöletet. Méghozzá olyan emberekkel, olyan közösséggel szemben, aki neki nem ártott.


Megy a hírhajszálás ezerrel, és többé már nem az lesz a szekta, ahol olyanokat hirdetnek, amikről se Jézus, se a korai kereszténység képviselői (Pál, Péter, János, Jakab, Júdás) nem beszéltek - vagyis köszönőviszonyban sincsenek a Bibliával - áááá nem: az nem szekta.

Az a szekta, amelyik a SzentÍrást és Isten Szellemét követi... elképesztő!


Na szóval, ilyen világban élünk.

2012. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!