Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinálnak a körülmetélésko...

Blue85 kérdése:

Mit csinálnak a körülmetéléskor levágott fitymával a zsidók?

Figyelt kérdés
Munkahelyen ma reggel elgondolkodtunk, hogy vajon a zsidók mit csinálnak a levágott fitymával. Eddig annyit sikerült kideríteni, hogy a kórházakban levágott fityma nagy üzlet, arckrém is készül belőle, de arról nincs semmi, hogy mi történik a zsidó közösségben levágott fitymával. Tudja valaki?

2012. okt. 17. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, de el tudom képzelni, hogy nem a háztartási hulladékba megy, hanem valahogy rituális módon szabadulnak meg tőle, mondjuk elégetik (hiszen az egészen elégő áldozatnak fontos szerepe van náluk), így Istennek adják (füstje az ég felé száll).


Azért kíváncsi vagyok annak a válaszára, aki konrétan tudja...

2012. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Már ne is haragudj, de ilyet nem csinálnak.

A teremtőnek nem áldoznak ilyesmit, és lehet, hogy nem a háztartási hulladékba megy de akkor is kidobják, nem tulajdonítanak neki akkora jelentőséget.


Szörnyű, és innen jönnek a butaságok.

2012. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Körülmetélkedés és az AIDS

A fiúk körülmetélése előnyösnek tűnik a szexuális úton terjedő betegségek, például az AIDS megelőzésében — mondja a francia La Revue Française du Laboratoire. E folyóirat három, egymástól független orvosi kutatómunkát idéz bizonyítékul arra, hogy a körülmetélés (vagyis a fityma eltávolítása) gátlólag hat az AIDS terjedésére. A majmokon végzett laborkísérletek azt mutatják, hogy a férfi fitymájának szövetei több olyan sejtet is tartalmaznak, amelyek érzékenyebbek az AIDS-vírus fertőzésére, mint más szövetek. Ezenkívül egy kanadai tanulmányból — amely Afrika 140 vidékére terjedt ki — kiderült, hogy az AIDS gyakrabban fordult elő olyan csoportoknál, amelyekben nem volt gyakorlat a körülmetélkedés, mint azokban, ahol igen. Egy másik tanulmány szerint kevesebb fertőzés fordult elő körülmetélt amerikai homoszexuális férfiak körében is.

2012. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Összegyűjtik aztán eladják ott, ahol ebből hiány van.
2012. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
azt tudom, hogy az ókorban elásták. Ma nem mit csinálnak vele, de tuti nem tartják meg.
2012. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
"füstje az ég felé száll" - te jó ég, emberek, picit gondolkodjatok már.
2012. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A rabbihoz elmegy az adóellenőr. Gondolja, megvicceli az öreget:

- Rabbikám, mit csinálnak a gyertyákról lecsöpögő viasszal?

- Elküldjük a gyertyagyárba, cserébe alkalmanként küldenek nekünk egy kis gyertyát.

- És mit csinálnak a kenyérmorzsával?

- Összegyűjtjük, elküldjük a pékségnek és néha-néha kapunk egy kis cipót ajándékba.

- És mihez kezdenek a körülmetélésnél levágott fitymákkal?

- Összeszedjük, elküldjük az APEH-hoz, azok meg időről-időre kiküldenek hozzánk egy kis f*szt.

2012. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nem vagyok Izrael származású, de ezért nem kellene viccelődni.

szégyelhetnétek magatokat.

2012. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Izrael szarmazas? Az meg mi?!
2012. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
ma 09:53 -nak igaza van és a szigorú ritus szerint ma is elássák.
2012. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!