Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány keresztény vallású ember...

Hány keresztény vallású ember élhet kb Magyarországon?

Figyelt kérdés

Van erre valami statisztika valahol? Sokan szeretnek azzal jönni, hogy jaj mert keresztény erkölcsű az ország és akkor fú de fú...

Miközben szerintem egyáltalán nem az, és szerintem sokan így gondolják. Jó ott a KDNP aki hajt a pénzre (na EZ az igazi keresztény erkölcs :D ) meg a Fidesz próbál kicsit bevallásítani talán, de erősen kétlem, hogy bármelyikük is csak egy kicsit elmerült volna a vallásosságban...



2012. okt. 19. 20:49
 1/6 yuda ***** válasza:
93%

Definiáljuk:

Számomra azok a keresztények, akik cselekszik Isten akaratát.

Honnan tudható, mi Isten akarata? Csak és kizárólag a biblia lehet mérce. Ha valaki nem olvassa rendszeresen, honnan is tudhatná?

Nincs élő hite, erkölcsileg ugyanazt műveli, mint bármelyik hitetlen, akkor ők nem hívők. Azonosíthatja magát-, nevezheti magát hívőnek, de ha cselekdete, beszéde mást tükröz, akkor az hamis.

Számuk mekkora lehet? Meglepődnék, ha 100.000-nél több lenne. Feltehetőleg így is eltúloztam...

2012. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A 2001-es népszámlási adatok szerint:

"Roman Catholic 51.9%, Calvinist 15.9%, Lutheran 3%, Greek Catholic 2.6%, other Christian 1%, other or unspecified 11.1%, unaffiliated 14.5%"

Forrás:

[link]


A 2011-es népszámlálás adatait is láttam már valahol, de nem mentettem le. :(


Annyiból viszont nincs sok jelentősége a statisztikának, hogy más ha valaki tényleg hívő / vallásos, és más, ha azért mondja annak magát, mert babakorában rálöttyintettek egy kis sós vizet a homlokára valamelyik templomban, esetleg még karácsonykor el is megy egy misére / istentiszteletre.


A Fidesznek és a KDNP-nek szerintem sincs túl sok köze a valódi kereszténységhez, a részleteket most inkább kihagyom. :D

(A Jobbiknak meg főleg nincs, azt viszont te hagytad ki a felsorolásból. :D )


Üdv. :)

2012. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházának kb. 5000 tagja van Magyarországon. Ebből kb. 3500 aktív egyháztag, aki elhívásokban szolgál, hetente eljár gyűlésekre, Istentiszteletekre és keresztény életet él. Ezt lehet tudni. Más egyházakról is lehet tudni ilyen-olyan megbízhatóságú adatokat. De, hogy otthon hány ember imádkozik Krisztus nevében az Atyához azt semmiféle statisztika nem fogja megmutatni.


A népszámlálás teljesen használhatatlan ebből a szempontból, hiszen sok ember van, aki mondjuk katolikusnak vagy reformátusnak vallja magát, ha rákérdeznek a vallására, mert csecsemőként abban az egyházban keresztelték meg, de keresztelése óta nem volt templomban és csak akkor imádkozik, ha nem készült fel egy vizsgára, vagy komoly műtét előtt áll. Keresztény az ilyen ember?! Ha annak mondja magát én is elfogadom annak, de van ennek a címkének értelme?!


Hány ember él keresztényhez méltó, példamutató életet? --Néhány ezer?!


Hány ember van aki vállalná keresztény mivoltát akkor is ha oroszlánok elé akarnák vetni a cirkuszban?

--Talán 10-en, talán 100-an?!


Hány ember van aki úgy szereti felebarátját, ahogy Jézus szereti őt? Talán egy sem.

2012. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Népszámlálási adatok vannak, linkeltek is feljebb. Viszont nem tükrözi a gyakorló vallásosok számát, amit nehéz megbecsülni. Akik katolikusnak vallották magukat, azoknak is kb. az 5%-a jár rendszeresen templomba.

Magyarországot azért tartom keresztény országnak, mert 1000 éve Szent István királyunk erre az alapra építette. Nem a muszlimra, nem a zsidóra, nem a buddhistára, nem a pogányra, hanem a kereszténységre. És 1000 év óta a történelem folyamán sok helyen megmutatkozott az, hogy igenis keresztény ország vagyunk. Az már más kérdés, hogy sajnos ma egyre többen eltávolodnak a hittől, ez főleg a kommunizmus áldásos éveinek köszönhető..

A mai pártok is maximum nevükben keresztények, a KDNP-t sem tartom kereszténynek, a Fidesszel együtt ott tesznek keresztbe az Egyháznak, ahol tudnak. A vallásosságuk csak egy máz, de érdemi cselekedetük nem sok van.

2012. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Yuda válaszával tökéletesen egyetértek.
2012. okt. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket :D
2012. okt. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!