Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a háromszögön belül mindent látó szem szimbólum?

Figyelt kérdés

Nekünk (katolikus vagyok) úgy tanították,egyházi iskolában,hogy a Szentháromság szimbóluma (volt egy időben,ahogy az mondjuk az építészetben,festészetben is látszik),ma már viszont az egyház kerüli a Szentháromság effajta jelölését,és inkább mást használnak,pl Rubljov Szentháromság ikonát!

És itt jön amit nem értek...

Valamiért a "háromszögben mindentlátó szem" szimbólum kísértetiesen hasonlít a szabadkőművesek piramisos-szemes szimbólumához...aminek viszont semmi közze a kereszténységhez,sőt a mindent látó szem a totális kontroll szimbóluma,ami egyértelműen a sátánra utal!


Akkor az egyház miért használta évszázadokig ezt a szimbólumot?


15éves vagyok,és szeretném megérteni ezt,mert nagy hagy nyugton a kérdés!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 20. 22:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

elnézést,elírtam

*nem hagy

2012. okt. 20. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:

Jah, olyan szemeket én is láttam már több helyen:D

Tehát nem egyedi eset...

De nem nyilatkozom, mert nem értek hozzá:P

2012. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Zsizsik666 ***** válasza:
16%

Az Egyház is gyakorolta a totális kontrollt.

Ha ilyen szemet látsz, ki kell nyomni.

2012. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Egyház már régebb óta használja ezt a szimbólumot, mint a szabadkőművesek. Az Egyesült Államok pecsétjén is feltűnik a szimbólum, melyet 1782-ben. A szabadkőművesek gyakran vallási jelképeket használnak, de azoknak kicsit más értelmet adnak. Nyilván ez a mindent látó szem kapóra jött nekik, jól passzol a világnézetükhöz.

Mondok egy más példát: a fordított keresztet sok sátánista, meg ördögimádó használja manapság, viszont a kereszténységben már évszázadok óta Szt. Péter apostol szimbóluma. Ettől még az Egyház nem fogja tűzbe dobni az összes olyan dolgot, amin ilyen jel van. De nyilván nem használják már mindenhol, hogy nehogy félreértésre adjon okot.

Nekem is tanították ezt, hogy a háromszögben levő szem a Szentháromság szimbóluma, és nekem az is marad, attól még, hogy a szabadkőművesek hogyan bohóckodnak vele...

2012. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*melyet 1782-ben használtak először
2012. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
23:05 köszönöm a részletes választ. :)
2012. okt. 20. 23:33
 7/11 Malats ***** válasza:
74%
A teljes kontroll a Sátán müve? ès akkor az egyház mi a fenét csinalt èvszàzadokig?
2012. okt. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Isten szimbólum, a háromszög a szentháromság, a szem Isten mindentlátó szeme. Ma is sok egyházi épület timpanonján látható. A szabadkőműveseknél a mindenható irányító erő szimbóluma, későbbi átvétel, mint a hatágú csillag is ami azonos kinézetű a dávid csillagal de más a jelentése. Mint ahogy a háromszög + körző is eredetileg a tudatos teremtés szimbóluma.
2012. okt. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rajcziz ***** válasza:

A szabadkőműveseknél ez a szimbólum NEM a totális kontrollt jelképezi, hanem azt, hogy a szabadkőművest állandóan figyeli az Univerzum Nagy Építője (ha úgy tetszik, Isten, az Úr, a Teremtő stb.). Sőt! A keresztény ábrázolásokon a háromszöget minden irányban körülöleli egy glória, míg a szabadkőműveseknél csak "félglória" van, és általában a háromszöget is mellőzik.


Az pedig, hogy a totális kontroll a Sátánra utal, badarság. Elvégre a keresztény felfogás szerint Isten is állandóan figyel...

2012. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egy illiminátus jelkép.
2012. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!