Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Miért féltek a...

Jehova Tanúi! Miért féltek a "hitehagyottaktól"?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 10:15
1 2
 11/16 nagylzs ***** válasza:
78%
De kár. Pedig már reméltem hogy valahogy el tudom zavarni a kis levakarhatatlan hittérítőket. Baromi erőszakosak. Akkor valami mást kell kitalálni.
2012. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

@ nagylzs:


Van egy nagyon egyszerű megoldás: Ha legközelebb becsöngetnek hozzád, kérd meg őket, hogy ott, a helyszínen írják fel az ún. Területkártyájukra, hogy nem kérsz több megkeresést. Ezt a kártyát akármelyik kollégájuknak is adják át (időnként változtatni szokták a területeket), a következő látni fogja, hogy téged nem zavarhat. Ha esetleg ennek ellenére is tovább abalygatnak, akkor nyugodtan hívd fel a figyelmüket arra, hogy legközelebb kihívod a rendőrséget zaklatás miatt.


Ha pedig az utcán kapnak el, csak mondj annyit udvariasan: "Köszönöm, de nem érdekel"; és haladj tovább. :)


Üdv. :)

2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

abajgat,

bocs, Berta!

2012. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Jogos a pont, Csilla, tényleg "abajgat". :)


Hirtelen elgondolkodtam most azon, hogy miért írtam ly-nal; egyetlen tippem van, a "nyavalygat" szót akartam használni először, aztán a váltás után bennem maradt...


No, mindegy, legalább "akasztottad a hóhért". :D

[Apropó: régen láttalak a Helyesírás kategóriában.]


Plusz mindenki láthatja, hogy nem vagy elfogult irányomban. :)

2012. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kerdezo, s 6-os Valaszolo.

Engedjetek meg, hogy Jezus szavaival adjak nektek valaszt! Viszont elotte szeretnek kozolni 2 dogot. Eloszor is valamitol felni, vagy valamit kerulni ugy velem, hogy van nemi kulonbseg. Masodszor NEM az ujvilag forditasbol idezek, mert "az ferdites".

Mate 12:43-45

" 43

Mikor pedig a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresve, és nem talál:

44

Akkor ezt mondja: Visszatérek az én házamba, ahonnét kijöttem. És oda menvén, üresen, kisöpörve és fölékesítve találja azt.

45

Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét lelket, gonoszabbakat ő magánál, és bemenvén, ott lakoznak; és ennek az embernek utolsó állapotja gonoszabb lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzetséggel is. "

Itt megkaphatjatok a valaszt. Ha egy ember megtisztul a lepeltol, melyet Satan szot, hogy ne lassanak az emberek tisztan (2Korintusz 4:3-4) , akkor az rendezi az eletet. Viszont, ha visszater az elozo eletehez, rosszabb lesz, s gonoszabb , mint azelott. Egyertelmu, hogy nem arrol van szo, hogy gonosz szellem lakozik barkiben is. CsupanJezus szavaibol egyertelmuen tukrozodik, hogy milyen is egy ember aki teret enged az elozo eleteben gyakorolt dolgoknak.

2012. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%
Ez mind szép és jó lenne... Csakhogy az ún. "hitehagyottak" döntő többsége nem tér vissza a régi életéhez. Tudomásom szerint kb. 80 %-uk keresztény felekezetek tagjává válik.
2012. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!