Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért közömbüselnek el ennyien...

Miért közömbüselnek el ennyien a vallástól manaság? Értelmes válaszokat várok.

Figyelt kérdés

Végülis semmi rosszra nem tanít, csak hogy az emberek szeressék egymást, és Istennel "együtt" éljenek, ne a saját hülyeségeiket csinálják. Szerintem épp hogy ráférne a mai emberekre, mert nagyon sok lezüllöt, elkeseredett, kilátástalan embert látni...

A legtöbb ember mindig az alábbiakra asszociál, ahelyett hogy jobban belegondolna:


-Fanatikusok akik ha egy autóbalesetben a gyerekük vért veszít, nem adnának neki vért mert valahol a Bibliában a vér tiszteletéről van szó, és fuhh "nyílván az ilyen helyzetekre gondol a Biblia". Nem írom le a vallás nevét, csak annyi hogy J-vel kezdődik és ehova tanúira végződik.


-Fanatikusok B változata: "Megyek gyónni, meg szenteltvízért, mert a jóságos

szent szűz Mária mit fog szólni... ma még csak százszor vetettem keresztet és össze is tört az utolsó vacsora képem..."


-Sajnálatos módom előforduló korrupciós vagy molesztálási botrányok a papok körében.


-Vagy amikor valaki jön ollyannl pl. hogy az evolúció az igaz, nem az hogy Isten teremtette a vilgáot. Persze a Biblia az képletekben beszél, nem történelemkönyv a világ kialakulásáról.


-Vagy egyáltalán honnan tudnám hogy Isten létezik? Ha egy azt mondom hogy a repülő spaghettiszörny létezik, akkor is ugyanott tartok... Hát mi is az az Isten? Ők sem tudják, én sem tudom pontosan... de én valahogy úgy képzelem el, hogy tulajdonképpen maga a mindenség, a szeretet. Épp ezért nem lehet létezés vagy nem létezés kérdése, mint egy repülő spaghettiszörny...


2012. okt. 24. 14:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Mert semmi szükség rá.
2012. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Mert a tanítások annak idején olyan köntösbe lettek csomagolva, ami megfelelt az akkori ember világképének. Ez ma már sajnos idejétmúlt és tele van ellentmondésokkal, ezért a benne lévő erkölcsi tanítások is veszítenek értékükből.
2012. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

"ezért a benne lévő erkölcsi tanítások is veszítenek értékükből."

Bocsánat, javítom magam. Nem arról van szó, hogy veszítenek értékükből, hanem elvész a lényeg a sok elavult körítés miatt. Ráférne a Bibliára egy második, javított kiadás, de ez esélytelen. Saját magát betonozta be. :(

2012. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
40%

Következzék néhány ok, amiért az én vallásellenes ismerőseim vallásellenesek.


-Leragadnak ott, hogy nem lehet szexelni házasság előtt. Az ok vagy a folytatás már nem is érdekli őket, ennél a pontnál mindjárt kategorikusan elzárkóznak az egésztől.


-Vallásellenes neveltetésükből kifolyólag. Aki abban a szellemben nő fel, hogy dolgozz feketén, mert abból nem kell adózni, ott és annyit vágj zsebre, ahol és amennyit csak tudsz, és mindig azt mondd, amiből épp hasznod származik, az aligha fog vágyni arra, hogy az Úrnak tetsző életet éljen. Manapság nagyon sokaknak a pénz, a drága kocsi, a divatos okostelefon az istene, és magasról tesznek a felebarátaikra. Sajnos.


-Tévhitek vagy tájékozatlanság miatt.


-Mert ismernek pár vallásos embert, aki nem szimpatikus nekik, és általánosítva arra a következtetésre jutnak, hogy akkor minden vallásos ember bunkó vagy arrogáns vagy frigid, vagy bármi, ami miatt az a bizonyos valaki ellenszenves.

A hívők sem tökéletesek, hiszen emberek vagyunk. Mégis balgaság azért elfordulni a vallástól, mert látunk pár álszent vagy képmutató embert.


Én általában ezeket az okokat szoktam hallani.

2012. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Első: épp a mai világban semmi szükség rá, amikor a szeretet, és béke helyett a másik sárbatiprása, megsemmisítése a cél...? Bár ez sajnos régen is így volt, úgyhogy a "mai világban" kifejezés nem a leghelytállóbb


Második: nem kötekedésből kérdezek vissza,( tényleg érdekel engem ez a jelenség...) milyen "köntösre" gondolsz?

2012. okt. 24. 14:59
 6/28 anonim ***** válasza:
Mert a templomokba is begyűrűzött a politika és a hatalom.
2012. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Mert már megtehetik (jobb helyeken).


"Szerintem épp hogy ráférne a mai emberekre, mert nagyon sok züllött, elkeseredett, kilátástalan embert látni... "


A vallásosak között is vannak ilyen emberek, és legtöbbjüknek pont a vallásuk okozza.


+ a Sok száz vallásból (nem csak kereszténység létezik), mi alapján döntöd el,hogy objektíven melyik az igaz és melyik nem.


Ha választasz is egyet a 100ból és a szerint élsz kevesebb mint egy 1% eséllyel nyered el az Isten(ek) tetszéét


A többi okot meg leírtad.

2012. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Az első tömören leírta, csak annyit tennék hozzá, hogy a vallás és itt most a keresztényre gondolok ugye meghatározó volt itt európában pár száz évvel ezelőttig. És most hagyjuk a tudományt, meg a nyakatekert gondolatmeneteket, ezek nélkül is könnyen érthető. Régen mi volt? A társadalom nagy része falvakban élt és a mezőgazdaságban dolgozott, az életét közel a természethez élte le és attól is függött (mennyi termés lesz, ebből mennyi futja az állatoknak stb). Az átlagember reggel felkelt kiment kapálni ( na jó azért más munkák is voltak) este meg evett,ivott,beszélgetett a családdal és templombajárt. Egy ilyen környezetben sokkal sikeresebb a vallás,mint egy városi,polgári társadalomban. Miért? mert ugye valamitől fügött az ember (az időjárástól), hogy mennyi termés lesz,hogy fog élni és hát ki határozta ezt meg? Isten. Így sokkal könyebb az élet, valamibe lehet kapaszkodni, ha rosszul megy a dolog kicsit imádkozni hogy jobb lesz. Ehhez még hozzájön az akkori egyház hatalma, a templombajárás, a szokások és a társadalmi kivetettség fenyegetettsége,amennyiben valaki kitűnik és mondjuk nem tartja be a vallási szokásokat.


És akkor jöttek a városok,ahol már gépek is voltak,az emberek más emberektől függtek nem a természet szeszélyeitől, nem isten súlytott le ha valami rossz történt,hanem a másik ember volt szemét (elnézést az ilyen fogalmazásért most nincs kedvem szépirodalmi művet írni). Eltűnt az a környezet ahol a vallás virágzik,ahol még életképes. És ez fokozódik,minél városibb egy társadalom,annál jobban.

2012. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Jaj hogy úgy érted, nem olvastam el a következő kommentet...

Hát na ja, egy második kiadás talán hatékonyabban elvinnié az üzenetet az embereknek...


Negyediknek köszönöm a kifejtését :)) De majd mire öregek lesznek, "kiégnek", hátha rájönnek hogy nem boldogok, gyakorlatilag egy pár év divatjának meg sztenderdjének élve (amin egy szűk kör jól meggazdagszik) élték életüket, és hogy céltalanul éltek...

2012. okt. 24. 15:04
 10/28 anonim ***** válasza:

"milyen "köntösre" gondolsz"

Pl. a teremtésmítoszra, és olyan dolgokra, amik az 1-2000 évvel ezelőtt élt emberek fejében éltek a környező világról. Vagy Pl. hogy az ember azért teretetett, hogy uralkodjon a Földön és annak minden javain. Akkoriban ez elment, de ma már elfogadhatatlan és önző hozzáállás.

2012. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!