Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa megbocsát annak az...

A pápa megbocsát annak az iratlopó pasasnak?

Figyelt kérdés
Ha azt mondják, hogy bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek, akkor a pápának nem kellene példát mutatnia?
2012. okt. 25. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Kellene, de nem fog.


Attól, hogy a katolikusokra mindenféle, gyakran szigorú szabály vonatkozik, nem kell azt hinni, hogy ők jobb emberek, az esetek döntő többségében csak képmutatóbbak.

2012. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
a legnagyobb szekta a katolikus egyház... Képmutatásból ötös jár nekik! Amúgy meg a pápa nem Isten hogy az ő megbocsátása nyomjon a latba valamennyit
2012. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok keresztény, de megbocsátok az iratlopónak is és a pápának is, ha nem bocsát meg. És neked is, hogy feltettél egy kérdést, amiben az érdeklődésnek egy szikrája sincs, kizárólag arra ahsználtad a kérdést, hogy rávilágíts arra, hogy a pápa tisztességtelen. Ezt régen "uszításnak" hívták én csak a "suttyó" szót használom. Mondjuk ez a "Trükkös címsor" technika a Blikkben is használatos, de nekik is megbocsátok, hisz jó ember vagyok én. No meg aztán megiszok minden héten vagy három liter szentölt vizet.
2012. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számit ez valamit?

Nézd,ha megbocsát nekem az is jó,meg,ha nem,az is:

Szóval szerintem teljesen mindegy.A pápa számomra egy úgyan olyan ember,mint akár ki más.Én speciál magasról teszek a pápára.

2012. okt. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hivatalból természetes kellene, hogy legyen, ahogy írtad is a kérdéshez fűzött kommentedben. Azt pedig, hogy szívből megbocsát-e mi nem tudhatjuk, mert a szívét csak Isten látja.


Üdv. Péter

2012. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy valaki megbácsájt-e, és hogy a vétkes a bűntetését megkapja-e, két külön dolog. Én megbocsájthatok annak, aki meglop engem, de attól még joggal várom el, hogy a bűntetését megkapja.
2012. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De valami "én megbocsájtok, de a világi törvények rád is vonatkoznak" típusú beszólás azért kijárna nem? Semmi sem változna, de moshatná a kezét a szenteltvízben.
2012. okt. 26. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Most akkor azt várod el tőle, hogy pusztán tetszelgésből nyilatkozzon ilyet?


Döntsük már el, hogy őszinteséget várunk-e el, vagy képmutatást. Az, hogy a pápa személyesen kinek bocsát meg, az rájuk tartozik, nem a nagyközönségre. Ha esetleg kiátkozás történt volna, akkor elvárhatnánk ilyen publikus szereplést, de szerintem itt értelmetlen.

2012. okt. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kellene, de nem fog.


Attól, hogy a katolikusokra mindenféle, gyakran szigorú szabály vonatkozik, nem kell azt hinni, hogy ők jobb emberek, az esetek döntő többségében csak képmutatóbbak."


Erre csak annyit mondok, hogy II. János Pál pápa a börtönben meglátogatta azt az embert, aki merényletet követett el ellene, és majdnem belehalt, és ott a börtönben megbocsájtott neki. De hát, mi katolikusok már csak ilyen képmutatóak maradunk...

Amúgy előtte Titus jól írta, ez csak a Szentatyára és a pasasra tartozik, Jézus se azt tanította, hogy kürtöljünk ki mindent a nagyvilágba, mint a farizeusok.

2012. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!