Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire hitelesek a baptisták?

Iaisyydden kérdése:

Mennyire hitelesek a baptisták?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róluk.

2012. okt. 28. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmi bajom nincs a babtistákkal, akiket ismerek, mind rendes emberek. Hitelesség kérdéséhez nem tudok hozzászólni, mert hát mi az, hogy hiteles?
2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Nagyságrendekkel hitelesebbek a katolikusoknál.
2012. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én egy családot ismerek akik azok ( szomszédom ) de semmi gond sincs velük . Nekem nincs gondom a vallásokkal de szerintem mindegyiknek volt olyan korszaka ami nem épp elfogadható és ezekről nem is beszélnek ezért én egyiket se mondanám hitelesnek . Legalábbis szerintem ha már egyszer megcsinálták akkor vállalják is fel és említsék meg azt is ne csak olyanokról beszéljenek ami a javukra szolgál .
2012. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 28. 21:03
 5/15 Ozmium42 ***** válasza:
56%
Egy baptista előadásának hatására lettem katolikus. Nekem nagyon nem volt hiteles az, amit ott hallottam.
2012. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

2-es vagyok.


5-ös, attól függ, hogy mit tartunk hitelesnek.


Ateista vagyok, úgyhogy szerintem mind a két valláshoz tartozók egy nem létező Istenhez imádkoznak, ami eléggé komolytalan.


Az, ami szimpatikus viszont a baptistáknál, hogy kevésbé szigorúak a szabályaik. Ha úgy tetszik, azokkal kapcsolatban inkább az az érzés tölt el, hogy azért találták ki őket, hogy aszerint éljenek.


Ezzel szemben a katolikusoknál rengeteg hülye szabály van, amit képtelenség betartani, a katolikusok nagy része nem is tartja be, viszont arra nagyon jók, hogy szörnyülködjenek, ha valaki azt mondja, hogy ez bizony egy baromság. Ezt képmutatásnak hívják, és baromira nem hiteles.

2012. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Katolikus vagyok.

Nem tudok egyértelműen válaszolni...baptista és baptista között is van különbség!

A legtöbb baptista színpadias és erőltetett beszéde nekem visszatetsző...de viszont Paul Washer előadásait katolikus létemre is szívesen hallgatom és sok érdekes/értékes dolgot találok bennük!

Az én szememben azért hitelesebbek, mint mondjuk jehova tanúi vagy egyéb szekták...

2012. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
En szerintem nem attol lessz valakinek hiteles az elete ha felvesz egy vallast,mert egy vallason belul is lehetnek teljesen kulonbozo emberek,a lenyeg,hogy Isten gyermeke e az illeto vagy csupan felvett egy adott vallast es annak a torvenyeit probalja betartani,de ettol fuggetlenul en ugy hiszem,hogy a tanitasaik megegyeznek a bibliaval,de ezen a vallason belul is vannak akiknek nincs szemelyes kapcsolatuk Istennel, mint barmelyik masik vallasban.
2012. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Embere válogatja, nem vallása. De szerintem több köztük a hiteles életű, mint a nagy történelmi egyházak "hívői" közt...
2012. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hazardteam ***** válasza:

- Apu, Józsi hithű baptista és meg akarja kérni a kezem. Szerinted adhatok hitelt neki?


- Hitelt kislányom igen, de előleget nem.


Kb. 1000 féle "baptista" felekezet és irányzat van, nem eszerint kell megítélni, hanem hogy mit csinálnak és mennyire hűek a bibliához. Mondom ezt úgy, hogy tudtommal rövidke életem alatt, még egy darabot nem láttam élő egyenesben, viszont a youtube-on van egy nagyon jópofa baptista fickó, aki kreacionista előadásokat szokott tartani és azt nézem. Mondjuk ő eredetileg metodista volt, ha jól emlékszem. Mindent a bibliával kell összevetni és aszerint megítélni a "hitelességét". A baptisták elfogadják a vízkeresztséget, de a Szentlélek keresztséget tagadják és megtagadják. Ettől függetlenül közöttük is van jó, meg rossz ember is, mint BÁRHOL. Magyarországon mondjuk nem tudom mennyire elterjedt. USA-ban elég nagy mértékben az biztos.

2012. okt. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!