Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a hazassagtörés...

Mit jelent a hazassagtörés pontosan?

Figyelt kérdés
Sajnos csokoloztam (röviden)egy nővel (van feleségem) , de most szőrnyen bánom. Ez is hazasságtörésnek számit -neki joga lenne elvállni tőllem ???

2012. okt. 29. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha lazán vesszük, szexuális kapcsolatot jelent egy olyan személlyel, aki nem a házastársad, miközben házas vagy.


Ha szigorúan vesszük, akkor Jézus szavait tudom idézni, ami NEM szó szerint így hangzik: 'Ha valaki kitartóan néz asszonyra, hogy vágy fejlődik ki benne, már házasságtörést követett el szívében1.

2012. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Én Jézusban hivő vagyok de most bűnt cselekedtem-ezt elis itélem magamban.


Az érdekel ha a feleségem most elvállhat-e tőllem jogosan, mert az van irva a bibliaban hogy a paráznaság okáért ha vki elválik az nem vétkezik.?

2012. okt. 29. 13:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Házasságtörés az, amikor házasságkötéskor fogadott esküt megszeged. Szerintem.
2012. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nehogy úgy járj, mint az egyszeri ember, aki a vasárnapi ebédnél bevallotta a feleségének a félrelépését, mire az asszony a legkedvesebb hangján: - Jól van, drágám, kérsz még gombapörköltet?
2012. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolso: köszi de igazibol nem értem
2012. okt. 29. 14:27
 6/14 Hazardteam ***** válasza:
100%
Nem vágom, egy felnőtt, házas ember hogy kérdezhet ilyet..
2012. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában benne van, hogy már a bűnös nézés is házasságtörés!

Ez alapján igen, a csók is házasságtörés, nem is kicsi!

De hogy kérdezhetsz ilyet? Ha hiszel Jézusban, nem hiszem, hogy nem hallottál még erről a Bibliában!

És igen, joga lenne elválnia tőled, minden keresztény felekezet jogrendszere szerint!

Katolikus felfogás szerint ilyenkor ágytól-asztaltól való elválásnak kell következnie, de te nem vehetsz többé új feleséget magadnak, amíg a mostani él!

Protestánst felfogás szerint nősülhetsz újra!

2012. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hazardteam ***** válasza:
71%
Szerintem meg ha 7x elesik is az igaz, felkel. Sokkal fontosabb, hogy MIÉRT csináltad, mi a kiváltó oka, mi vitt rá.
2012. okt. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted igen...Jézus szerint viszont nem....
2012. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
(ez az utolsó válaszolónak szólt)
2012. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!