Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni a 4...

Hogyan kell értelmezni a 4 Móz 31 részét a Bibliának?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mindig megkérdőjelezem Mózes könyveinek hitelességét.

Mondjuk szerencsére ilyenkor sok sátánista lapra szoktam tévedni és hamar visszajön a hitem.

De miért kellett Istennek áldozni?



2012. nov. 3. 00:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
52%
Hát elolvastam a 4Mózes 31. fejezetét, és ott hadizsákmányokról ír, nem áldozatokról, nem írtál valamit félre?
2012. nov. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

De itt nincs szó áldozatról. Az Istennek való áldozat Isten, Jézus áldozatának az előképe.


Hogy miért kellett mindenkit megölni? Mert ha nem így teszik, akkor megrontják őket a más hitűek. Mint ahogy meg is rontották, amikor nem engedelmeskedtek.

Isten előtt ugyanúgy ott van a jövő is, ahogyan a múl és a jelen. Tudta, hogy ezek az emberek nem fognak megtérni hozzá. Ezért erkölcsi értelemben már úgyis halottak voltak. A nevük nem szerepel az élet könyvében, nem támadtak volna fel örök életre akkor sem, ha vígan tovább élik az életüket semmitől sem zavartatva.

2012. nov. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
44%

Bojkottálni akartam a provokatív kérdésedet, de inkább teszek egy javaslatot: olvasd el újra a régi törikönyveid és a fellelhető szakirodalom vonatkozó részeit, azaz az ókori háborúkat, területszerző hadjáratokat stb. Különösen figyelmedbe ajánlom Attilát, a hunt, plusz a magyarok kalandozásait, amik ugyebár párszáz évvel később voltak...

Ezek hitelességét is kétségbe vonod? A választ "A magyarok nyilaitól ments meg, Uram, minket" jeligére kérem majd... :)

2012. nov. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
17%
Istennek nem kellett áldozni.Mózes egy primitív felfogású ember volt ebben az értelemben.Amíg valaki azt hiszi,hogy Istennek ilyen jellegű áldozatokra van szüksége,addig nem áll valami magas értelmi szinten.
2012. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
55%

Szó sincs áldozatról. Ítéletről van szó. Ahogy ítélt Isten Ádámmal kapcsolatban, ahogy ítélt az özönvízzel, és ígérte Ábrahámnak is:

1Móz 15,16 Csak a negyedik nem zedék tér meg

ide; mert az Emoreusok gonoszsága

még nem tölt be .


És ahogy ítélni fog mindenkit Krisztus eljövetelekor. Istené a törvény, övé az ítélet és övé a bosszú.

2012. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 Hazardteam ***** válasza:

Ha érdekel, itt már leírtam tőlem telhető részletességgel az "alap" okokat, amik az ilyen ószövetségi (sokszor teljes) pusztulások/kipusztítások hátterében állnak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
14%

Ez érdekes...


Vándorlás során az utamba kerülő népeket, kiirtani, mert nekem tiltja a vallásom a bálvány imádást, az erkölcstelenséget. Ha nem akarok bálványt imádni, erkölcstelenséget követni. Kikerülöm, mert nem tehetem meg.

Már az első parancsolatot megszegték. Ne ölj.

Szépen ki lett fundálva a terület szerzés, az önkéntes honfoglalás.

2012. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
35%

Utsó


Hát persze,tudták ezek az Istennel takarózás fortélyait....Csak hát mégis átlátható a csalafintaság,csak kicsit jobban meg kell vizsgálni.

2012. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 Pietrosol ***** válasza:
25%

Szia!


A recept egyszerű!Légy akár bármilyen vérengző és hatalmaskodó,nyerj önigazolást barbárságodra,hogy azt egy felsőbb hatalom parancsaként nyilvánítod ki!Egyből felmentést kapsz a felelősségre vonás alól!Persze csak attól,aki nem lát át a szitán!


Berta Wooster!


A hunok,magyarok a cselekedeteiket,ráfogták valami felsőbb hatalomra vagy nem?

2012. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
62%

"A hunok,magyarok a cselekedeteiket,ráfogták valami felsőbb hatalomra vagy nem?"


Dehogynem.


Ismétlem: törikönyvek és szakirodalom. A következő kulcsszavakat és témákat javaslom kezdésnek így kapásból: csodaszarvas, turulmadár, Hunor és Magor, Nimród (Ménrót), Emese álma (--> Ki is termékenyítette meg állítólag?... :P ); fehér ló, Atilla kardja, Atilla temetése, sámánok, világfa (életfa), A Tordai hasadék, legendák László királyról, Csörsz árka...


Bár még csak törikönyv sem szükséges, elég egy 3.-os olvasókönyv is.


Hoppszika, egy még jobb olvasnivaló: Lengyel Dénes Régi magyar mondák. Tessék:

[link]


Aztán ha mindezeket elolvastátok, bizonyára egyetértetek majd Pietrosol kijelentésével a magyarokra vonatkozóan is:

"Légy akár bármilyen vérengző és hatalmaskodó,nyerj önigazolást barbárságodra,hogy azt egy felsőbb hatalom parancsaként nyilvánítod ki!Egyből felmentést kapsz a felelősségre vonás alól!Persze csak attól,aki nem lát át a szitán!"


Üdv. :)

2012. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!