Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell értelmezni azt a...

Hogy kell értelmezni azt a kijelentést, hogy "A vallás megad a hívőnek egy szilárd világképet"?

Figyelt kérdés
Mit takar ez a mondat? Egyetértesz ezzel?
2012. júl. 1. 16:27
 1/5 Basztet D ***** válasza:
Tömören úgy, hogy fel van állítva egy világnézet az adott vallásban így az a vallás ad neked egy világnézetet vagy ahogy itt hívják világképet amit neked el kell fogadnod. Tehát a vallás vezetői felállítottak egy teóriát a világ dolgairól ami az adott közösségben szilárd és elfogadott. AZ van és kész. Nem tudom mennyire voltam érthető. Amúgy én nem értek vele egyet :)
2012. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értek vele egyet.
2012. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Én így értelmezem:a dogma fixálása a tudatban!


Nem értek vele egyet,mert inkább transzparenssé kell válni,ahelyett,hogy világnézeti falakat építünk magunk köré!

2012. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ez miféle kijelentés. van valami eredete? de önmagában a mondatnak van értelme. Miután hívővé váltam, sok mindent megértettem, sok minden a helyére került bennem. Mint egy puzzle, kirakódtak a gondolataim amiket addig nem értettem, vagy csak képzelgéseim voltak róla. Nagyon fontos megkülönböztetni a vallást az élő hittől. Sokan azt hiszik hogy azt jelenti vallásosnak lenni, hogy szabályokat követ, betart dogmákat, felvesz hagyományokat, aláveti magát egy egyház szokásrendszerének, elvárásainak. De nem ez a kereszténység. Őszintén sajnálom azokat akik ebbe születnek, vagy ebben nőnek fel, úgy hogy közben sosincs lehetőségük igaz hitre térni. A hit az szabadság, kapcsolat Istennel, ami nem törvényeken, hanem kegyelmen alapul. Tehát a hit igen ad szilárd világképet, a vallás nem, az rabbá tesz, és összezavar. Ha az emberek tisztában lennének ezekkel a különbségekkel, akkor lenne kedvük a hithez, és nem utasítanák el élből azok alapján amit évszázadok alapján az egyház elrontott.
2012. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs.. évszázadok alatt az egyház elrontott.
2012. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!