Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindenkinek megbocsát,...

Isten mindenkinek megbocsát, vagy csak annak, aki megbánja bűneit?

Figyelt kérdés
Elvileg nekünk minden ellenünk vétkezőnek meg kell bocsátanunk. Isten viszont büntet is, gondolom azokat, akik nem bánták meg a tettüket. Akkor ez Isten privilégiuma, hogy nem mindenkinek bocsát meg? Mi nem várhatunk el megbánást velünk szemben?

2012. nov. 5. 09:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

"Ha testvéred vét ellened fedd meg, de ha megbánja, bocsáss meg neki!"


Szerintem ez elég egyértelmű. Ha nem érted....hát....

2012. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Pietrosol ***** válasza:
19%

Szia!


Isten nem haragszik,így megbocsátania sem kell!A haragot,büntetést,megtorlást az ember csinálja,önmagával szemben is!


Ismerkedj vele és rájössz,hogy nem ő büntet!

2012. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Ha testvéred vét ellened fedd meg"

Ez mit jelent? Szemet szemért, vagy öri-hari?

2012. nov. 5. 10:03
 4/23 yuda ***** válasza:
82%

Jézus eltörölte keresztáldozatában vérével a bűneinket, de ezek csak akkor manifesztálódnak egyéni életünkben, ha megbánjuk azokat és megtérünk.

Más szavakkal: hiába volt bizonyos értelemben a megváltás,mert bár mindenki számára adatott, de annak áldásait csak azok élvezik, akik hittel elfogadják.

2012. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
megfeddni - megszidni, megdorgálni
2012. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Akkor összefoglalom, hogy jól értem-e.

Csak annak kell megbocsátanom, aki megbánta bűnét velem szemben, a többieknek nem. Isten pedig nem bocsát meg, mert nem ismeri a haragot.


Ez egészen új nekem, de majd még filózom rajta. :)


...De akkor mit jelent a 'bűnbocsánatot nyer' kifejezés?

2012. nov. 5. 10:44
 7/23 Pietrosol ***** válasza:
54%

Ha csak annak bocsátanál meg,aki megbánta a vétkét,akkor a saját identitásodat a másik cselekedetéről tennéd függővé és a "bocsáss meg az ellened vétkezőknek" elve,ahhoz a feltételhez lenne kötve,hogy az a másik miképpen cselekszik!


Egyébként a megbocsátás hiánya,annál az embernél jelentkezik hiányként,aki képtelen azt megtenni!Elsősorban nem a vétkesnek okozol rosszat,hanem magadnak!

2012. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Tehát az első válaszoló marhaságot írt. De megbocsátunk neki. :)


De ezt a bűnbocsánatot még nem értem. Ha Isten nem haragszik, csak rezignáltan tudomásul veszi a bűnömet, akkor miért a gyónás, és az ima? ("...bocsásd meg a mi vétkeinket...")

Vagy ez csak a lekiismeretünk feloldozása, nem valódi megbocsátás?

2012. nov. 5. 11:12
 9/23 Pietrosol ***** válasza:

Ha hibát követsz el,ki az aki megbocsát neked?Te magad,de nem úgy,hogy"hibáztam kit érdekel",hanem"hibáztam,figyelek,hogy ne forduljon elő többé"!Levonod a tanulságot,így tanulsz belőle!Magadon gyakorold a "bűnbocsánatot",tudatod fényébe helyezve azt!Ha felébredve ráeszmélsz ennek erejére,sokkal könnyebben bocsátasz meg másoknak!


Ha feltételhez kötnéd a megbocsátást,az csak egy sima feltételes reflex lenne,pedig a tudat több,mint feltételes reflexek halmaza!


"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Az utat nem nézni,hanem járni kell!A Tao úgy írja ezt:"jó ismerni az utat,de még jobb azon járni"Légy te a felébredett,a Krisztus!

Krisztus megváltása akkor él,ha éled!

2012. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pietrosol ***** válasza:
52%

Bocs!


Gyónás,ima?


Önmagaddal szembenézni és megbocsátani,nem mástól várni azt!

2012. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!