Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi a véleményete...

Jehova tanúi! Mi a véleményetek a többi Keresztény Egyházról/vallásról?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 00:04
1 2
 1/14 lsandor ***** válasza:
21%
Mi a véleményünk? Tiszteletben tartjuk mindenkinek a vallását, azt, hogy joga van oda tartozni ahova akar. Ugyanakkor elítéljük a Bibliával ellentétes tanításaikat, illetve azt, hogy elhagyták az első századi keresztények mintáját és bele folynak az államok politikai életébe
2012. nov. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Csatlakozom Isandorhoz.
2012. nov. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

A többi egyházat (a kereszténység nagy-egyházait is) a Sátán által felhasznált szervezeteknek tekintik, és elvetik; magukat tartják Jehova Isten egyetlen földi szervezetének, kizárólagos közlési csatornájának. E szerint Isten nemzetét a „keresztényiség” alkotja – vagyis kizárólag Jehova tanúi.

Tiszta, őszinte szeretetre épülő szekta ezek a Jehova tanúi.

2012. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Engem eddig emiatt nem tartottak túlzottan tiszteletben, de biztos csak épp pechem volt. Amúgy tisztelet a kivételnek!
2012. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Már ne haragudj, de milyen jogon adsz olyan választ amit személy szerint nem Tanúk gondolnak.

A tanúkat kérdezték nem Téged, és a válasz le lett írva.

Ha nem tisztelnénk a más hitét, akkor erőszakkal, fegyverekkel kényszerítenénk az embereket jobb belátásra.

Soha de soha nem bántottam senkit, a hite miatt, legfeljebb nem értek vele egyet, de nem fogom megvetni, vagy elítélni, sőt kötelességem segíteni ha tudok.


Ha valaki nem így gondolja az nem tiszta szívű Tanú. és az az Ő baja.

Te pedig ha kérhetlek ne nyilatkozzál az Én nevemben, és mások nevében sem mert nem kértelek meg rá, és nem is egyezik a gondolatom a te gondolataiddal.

ennél fogva a Tanuk válasza leíratott az első két válaszban, mert mi egységesen egy népként gondolkodunk, és egyetértésben élünk.


az meg különösen ironikus, hogy a véleményem, és a Testvérem véleménye nulla, a mások szerinti véleményem ami nem az én gondolatom 100%-os

Holott nem is egyezik.

Nehogy már más mondja meg hogyan gondolkodom.

Hát mi ez?


Mások döntik el mit gondoljak... még ilyet...

2012. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Már ne haragudj, de milyen jogon adsz olyan választ amit személy szerint nem Tanúk gondolnak.

A tanúkat kérdezték nem Téged, és a válasz le lett írva."


4. vagyok, nem tudom, hogy nekem szólt-e ez a megjegyzés, csak gondoltam amit írtam, az nektek is hasznos lehet, hogy valami gond van a vallásotok felfogásával. Úgy nem lehet misszionálni, hogy valamilyen szinten nem alkalmazkodtok a célközönséghez, különben az van, mint most, hogy egy csomóan kiutálnak mindenhonnan. Na mindegy, én így látom, gondoltam, mivel ez egy ilyen oldal, ezért válaszolhatok. Jehova Tanúi is jönnek nagyban válaszolgatni olyan kérdések alá, amit katolikusoknak, reformátusoknak tesznek fel...

2012. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy ha konkrétan egy Katolikusnak, vagy reformátusnak tesznek fel kérdést, hogy egy Jehova Tanúja válaszol, Én speciel nem válaszolok, mert nem nekem szól a kérdés, miért válaszoljak olyasmire ami nem érint?


Nem tudom, hogy te írtad-e a választ, de nem bántó szándékkal írtam, vagy írom a válaszokat, bár néha el vagyok képedve némely ember butaságán.


Speciel a magam részéről a zsolgálatom során beszélgetéseket kezdeményezek Jézushoz hasonlóan az ember társaimmal, ha kérdésük van válaszolok rá ha azonnal nem tudom bibliailag a választ akkor egy másik alkalommal ha valóban érdekli a válasz utána nézek a bibliában, és újra felkeresem és bibliailag érvelek az írásokból ahogy Pál és a többi apostol tette, utalásokkal hivatkozásokkal, még világi szaktekintélyeket is idézve.

ez így helyes.

Persze nem kötelező elfogadni az érveléseket, s ezt tiszteletben tartom, elköszönök, és keresgélek tovább az elveszett juhok után.


A teokratikus Iskolán ezt tanítják,beszéd képesítéssel együtt nem az erőszakot.

Ezt kellene mindenkinek alkalmazni, bár ez sem zárja ki, hogy akkor is ellenünk beszélnek, mert Pál apostolék is biztos hatásosan érveltek, hirdettek Jézusról nem is beszélve, még is nagyon kevesen fogadták el az igazságot.


Tisztelettel.

2012. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat a 3-asnak írtam, nem a 4-esnek.
2012. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért? Nem igaz amit a 3-as írt? Cáfold meg.Védd meg az egyházadat. Vagy fején találta a szöget és emiatt vagy felháborodva?

Egyébként a 3-as a wikipédiából idézett. Nézd meg.Ha ott valótlanságot írnak, akkor lehet javítani, javíttatni. Ezt miért nem tette meg egy Jehova tanúi vezető sem? Hagyják, hogy félre legyenek tájékoztatva az emberek, ha rákeresnek a Jehova tanúira a neten? Vagy ez az igazság?Tényleg csak kérdezem!

2012. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Ha ott valótlanságot írnak, akkor lehet javítani, javíttatni. Ezt miért nem tette meg egy Jehova tanúi vezető sem? Hagyják, hogy félre legyenek tájékoztatva az emberek, ha rákeresnek a Jehova tanúira a neten?"


Jogos a kérdés.

2012. nov. 8. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!