Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy kérdés a keresztény...

Mirk kérdése:

Egy kérdés a keresztény vallásról. Miért jó isten?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy vallásellenes vagyok (már ami a kereszténységet illeti, a többit nem ismerem eléggé). Elkeserítőnek és dühítőnek tartom, hogy az ember az őskorból már jócskán kilépve még mindig szükségesnek tartja hiedelmekkel és babonákkal lealacsonyítani magát.

Egy egész regényt írhatnék a kereszténység kritikájáról és butaságairól, de most csupán egyetlen kérdést tennék fel ami rendkívüli módon érdekel:


Miért hiszik/mondják az emberek azt, hogy isten jó(jóságos, jó szándékú és minden további értelemben)? És továbbmehetnék azt kérdezve, hogy miért hiszik, hogy a sátán rossz?


Valóban nem értem, hiszen ha lemodelleznénk ezt egész színjátékot... ülök a semmi közepén, unatkozom így hát csinálok egy hangyafarmot. Adok nekik egy rakás természetükkel ellentétes szabályt és ha nem tesznek kedvemre megtagadom tőlük a boldogságot(a túlvilágon). Figyelem a szenvedésüket, figyelem hogy tesznek kárt másokban és önmagukban és elvárom, hogy imádjanak és dicsőítsenek, csak azért hogy egy nap majd megunjam és véget vessek neki... a legenyhébb megfogalmazásban is beteges!

Hol van itt a jóság?


Árulja el nekem egy teológiában jártas egyén, hogy egy végtelen hatalommal bíró lény miért érzi szükségét létrehozni egy bábszínházat? Hogy legyen hol játszani azzal a sok hatalommal?


2012. jan. 21. 16:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

" figyelem hogy tesznek kárt másokban és önmagukban"


A kereszténységben mi ártó van? A zsidó "vallásban" előbb találsz ilyet... Ostorozd azokat, ne minket, mert ha nem lettek volna, a török kiirtott volna teljesen.

2012. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az emberiségre gondoltam
2012. jan. 21. 17:42
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Isten jó. És nem bábszínházat alkotott, hanem a világot.

Az embernek szabad akaratot adott, vagyis nem vagyunk buta, ösztönlények, akiket egy bizonyos inger hajt valahova. Tudunk jó, és rossz között választani.

Na de ezzel a szabad akarattal ugye Isten a kezünkbe adta azt a lehetőséget is, hogy a rosszat válaszuk. És innen a bűn. Innen a sok igazságtalanság, mocsokság, aljasság.

Tehát mondhatjuk az, hogy a bűn az embertől jön, és nem Istentől. Isten elkövetett egy "hibát", mégpedig azt, hogy értelmes lénnyé teremtett minket, és zabad akaratot kaptunk.


Számodra mi természetellenes a 10 parancsolatból? Talán a ne hazudj? Vagy a felebarátod házastársát ne kívánd? Semmi természetellenes nincs benne, csupán a legalapvetőbb dolgokat írja le, amit vallás nélkül is szem előtt kéne tartania az embernek.


Nem várja el, hogy imádd. Te sem imádod, nem igaz? Megadja a lehetőséget, hogy higgy benne. Ha nem teszed, az a te dolgod. Attól még nem fogsz elkárhozni a hitünk szerint, mert nem vagy vallásos. Attól még lehetsz jó ember.


Jó néhány dolog áll az ember fölött. A tudomány sem tud mindent megmagyarázni, mert egyszerűen nincs mindenre magyarázat. Ez nem lealacsonyodás, ha beismered, hogy nem te vagy a világ teremtője, és nem vagy képes mindent értelemmel fölfogni. Sok nagy ember van, aki hatalmas dogokat alkotott. De mindent nem tud egy ember véghezvinni. Ahhoz i kevesek vagyunk.


Még annyit, hogy ne itt akar választ kapni a kérdésedre. Menj el egy templomba, (még csak keresztet sem kell vetned, ha nem akarod, sőt! Az is mindegy, hogy milyen templomba mész), ülj le a csöndben, és kérdezz. Biztos vagyok benne, hogy ha évek múlva is, de megkapod a választ a kérdésedre.

2012. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Azt hiszem, nem vagy abban a lelki állapotban, hogy bárki meg tudna most győzni téged Isten jóságáról, de közel vagy hozzá! Tudom, ezt most nem érted, de nem baj. Isten legfőbb tulajdonságai azonban ezek: Szent, Igaz, Igazságos, bűnt gyűlölő, de az embert (még ha bűnös is) szerető. Én most csak egyet tehetek, imádkozom érted, hogy a kérdésedre Isten válaszoljon. Mindenki így jár a legjobban.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Isten legfőbb tulajdonságai azonban ezek: Szent, Igaz, Igazságos, bűnt gyűlölő, de az embert (még ha bűnös is) szerető."

Ezzel csak annyi a probléma,hogy nem igaz.Olvasd el Mózes könyveit,Isten nem egy helyen sújt kegyetlen halállal embereket a bűnük miatt.Nem csak a bűnt ítéli el,hanem magát az embert is.


Kérdező:Amit írsz a Bibliai Isten jellemzéséről,az nagy részt valóban beteges és logikátlan.A Bibliai Istent nem lehet jónak nevezni.A Bibliát különböző emberek írták,akik nem voltak éppen makulátlanok,az általuk lefestett Istenkép hát nem teljesen a szeretetről szól.Merthogy a jóság a felebaráti szeretetet jelentené első sorban,ha minden igaz.Ne felejtsük el,hogy egy gyilkos sem tartja magát rossznak,hanem megindokolja,hogy miért vette el a másik ember életét.A Bibliában ugyanezt teszik egyes próféták Istenre hivatkozva.

2012. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Olvastam Mózes könyveit. Nem véletlen, hogy azt írtam, Isten jóságáról most nem lehet meggyőzni a kérdezőt. A te nézőpontoddal az a baj, hogy csak ebben a földi létben gondolkodsz. Istennek meg ott az örökkévalóság, Ő mindent annak a szemszögéből lát, figyel, tesz. Az ítélet elsődleges célja mindig az elkövető megjobbítása. Ha gyorsan hajtasz, (gépjárművel közúton) megbüntetnek. Miért? Hogy legközelebb tartsd be a KRESZ-t. Ha ennek ellenére tovább száguldozol, ismét megbüntetnek, de már jobban. (többet kell fizetned) Ha ez sem használ, elveszik a jogosítványodat. Miért? Mert védik tőled a többi ember életét.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

07:25

Ne magyarázd már meg nekem,hogy halálra kövezni valakit csak azért,mert megbotlott,az illető javát szolgálja,egyenesen jó cselekedet! (És lehet,meglepő,de nem csak ebben a földi életemben gondolkozom.)

Persze Mózes,aki elkövette az emberölés bűnét,sok társával együtt,tőlük Isten nem kér számon semmit,őket nem ítéli el,sőt elismeri őket,mint igaz embereit.Nem részrehajló ugye? csupa jóság,igazságosság övezi.a Bibliában sok esetben akiket Isten megölt,még csak nem is veszélyeztették mások életét,nem voltak elvetemült emberek.De Istennek nagyon fontos volt megölnie őket.megbocsájtás,ugyan mit számít az,talán nem is Istentől származik! Istennek ott van az örökké valóság,igen tudom,és akkor mi van? Nem értem az összefüggést.Ezért kell megölnie valakit azért,mert emberi gyengeségéből következően nem tartott be valamilyen törvényt? Jézus ezt tanítja neked,igen? pedig neki is ott van az örökké valóság,ha már annyira hiszel benne,tisztában lehetnél ezzel.

20:41

2012. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Előre leírom, hogy még nem olvastam a Bibliát amit egy kicsit szégyellek, de nekem is fenntartásaim vannak pár dologgal. Próbálok egy Jézus szemléletű életet élni, hogy nem bántok senkit és akkor jól élek stb...


De ha Isten arra tanít, hogy bocsássak meg az ellenem vétkezőknek, szeresd felebarátodat stb.

Akkor Ő miért bünteti a Zsidókat?

Ez nem ellentmondásos?


Bár tudom, hogy ez egy másik kérdés, de valaki megírhatná, hogy is van ez. És kérem ne az legyen a válasz, hogy ezt emberi ésszel fel nem lehet fogni...

2012. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

kedves #8


A kérdésedre a válasz nagyon egyszerű. Isten rendszert tart fent, melynek célja, hogy a tetteknek legyenek visszahatásai, vagyis negatív megnyilvánulásra negatív következmény. Az, hogy valami ilyen igazságos kifejezésre jut nem egyenlő azzal, hogy nem bocsát meg, vagy éppen nem szeret.

Egyszerű példa a kedvedért. Van egy barátnőd/barátod(párkapcsolat), a társad elárul téged, hazudik neked, Te pedig ezért szakítasz vele. Ezt valószínűleg szarul éli meg(bűnhődik), viszont azért mert szakítottál vele(bünteted, még ha akaratlanul is) még megbocsátasz neki tettéért, és szereted mint embert, de a párkapcsolatot nem táplálod tovább vele.


Így pedig a kérdéses ellenmondásról kiderül, hogy még látszólag sem volt az, ugyanis a "büntetés" nem zárja ki a megbocsátást és szeretetet.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Voltam a te oldaladon, értem az álláspontodat, nem tudlak meggyőzni. Az agyon kövezés durva dolog. Azt jelentette, a bűnt nem lehet félvállról venni. Következménye van! A mai liberális embert ez felháborítja. A mai liberális ember félvállról veszi a bűnt. De Isten nem! Neked ez a földi lét a minden. Itt és most akarsz igazságot. Isten ezzel szemben az igazságszolgáltatást az utolsó ítéletre hagyja. Ott lesz igazság, nem ezen a földön. Te fel vagy háborodva, hogy egy házasságtörőt, egy varázslót, gyilkost agyon kellett kövezni. De ma is vannak háborúk, ahol civil embereket csak azért végeznek ki, mert "rossz" a nemzetiségük. És az az Isten, akiben én hiszek, (látszólag) tétlenül nézi! Hát hol az igazság? Újra mondom, nem ezen a földön! Engem is mélyen felháborít az igazságtalanság! Én sem tudom teljes közönnyel nézni hazánk "nagyjainak" országromboló politikáját. De! Bár féltem a magyar népet, nem aggódom. Mert tudom, merem Istenre bízni a saját és a világ sorsát. Tudod apai nagymamám zsidó lány volt. Magam nem tartom zsidónak, de a család azon ágán érintett a holokauszt. Sokat gondolkodtam, hogy ott Auschwitzban, ha én álltam volna a peronon, tudtam volna-e az Istenben bízni, és úgy elengedni a gyermekeim kezét, hogy Uram te vigyázz rájuk! És tudnék-e megbocsájtani annak a német katonának, aki mosolyogva azt mondta, kakaó és kalács vár rájuk, majd beterelte a gyermekeimet a gázkamrába. És akár hányszor meghánytam-vetettem a dolgot, mindig csak oda jutottam, hogy az Auschwitzi peronom mi mi másban, ki másban lehet még hinni, bízni Jézus Krisztuson kívül?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!