Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek Őskeresztény vallású...

Ismertek Őskeresztény vallású embereket? ha igen, mi a véleményetek? Várom mindenki válaszát te milyen vallásban vagy? és mit jelent számodra? Igazságot?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 08:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%
Azt sem lehet tudni, hogy milyen volt az őskeresztény vallás!
2012. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Én katolikus vagyok és a hitemet az őskeresztény hit "leszármazottjának" tekintem.


"és mit jelent számodra? Igazságot?"


Igen. De az Kat. egyházon kívül nagyon tetszik sok minden az ortodox keresztény vallásban, a koptoknál és a görög katolikusoknál is. Az iszlám és a zsidó hitet is alapvetően jónak tartom. A baptista és egyéb kisebb keresztény vagy protestáns egyházakra is igyekszem figyelni hogy vajon mi az amit ők jobban csinálnak nálunk katolikusoknál :)

2012. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

A katolikusok csinálnak jól írtad és nem cselekednek sőt nem ősi vallásúak

a többi mindenképpen jobb mint a templomosok .

Szerintem ,én nem lennék olyan büszke a katolikus vallásra hiszen bálvány imádók és beképzeltek

semmikép nem választott és igaz nép .

ők rendszer és politikai vallás .ne Istenben van hittük ha nem a közvetítőben az Zsidók ezt tudják ők mindenképp legalább is azok akik tudják mi a szegények evangéliuma vannak kiválasztva ,na már most miért?

mert mind az ősi és mind Jézusi tanítását követik ebben pedig nem csak a zsidók mind azok akik hisznek a szent lélekben ,tudnék sokat írni ,de várom még a válaszokat .köszönöm

2012. nov. 7. 14:19
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozom a 2. válaszolóhoz, hasonlóan érzek én is. Katolikus vagyok, nekem ez a "tökéletes", ha lehet így fogalmazni, itt érzem otthon magam. A görögkeletiek sok szempontból csodálok, gyönyörű a liturgiájuk, meg van benne ez az "ősiség", illetve szívesen tanulmányoznám jobban az anglikán vallást, ugyanis a középkori liturgiából ők őrizték meg a legtöbbet, és nem mi.

Ja, és ha már előjött ez a "bálványimádás" dolog, nem akartam volna ide kilyukadni, mert már sokszor ki lett tárgyalva, de határozottan tagadom, hogy bálványimádók lennénk, az Egyház már a II. niceai zsinaton (787.) leszögezte, hogy a képimádat bűn, de a képtisztelet nem egyenlő annak imádásával, és ezt több másik zsinat azóta is megerősített, szóval innentől kezdve nem tudom miről beszélünk. Csak sok katolikusellenes a kissé naivan vallásos, általában egyszerűbb emberekből indul ki, és ezt felnagyítja, és kivetíti minden katolikusra ahelyett, hogy inkább utánanézne az Egyház hivatalos tanításának.

2012. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Jézus a Főpapi imájában ezt mondta:

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.

Nos a megváltó, a bibliát tartja, igazságnak,és azok akik követik az első századi mintát, ahogy Jézus és az apostolok tettek a Biblia szerint.

akik ezt a keresztény életmódot követik szerte mindenütt egy népként azokról mondható el, hogy a régi mádat szerint élnek.

ebben a keresztény elrendezésben az emberek közt szeretet van nem részei a világnak, nem háborúznak, igyekeznek betartani a biblia magas erkölcsi szabályait alapelveit, és részt vesznek a Jézus által kiadott munka elvégzésében.

Ahogy az első keresztények tették.

2012. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
21%

A kérdésben benne rejlik egy állítás. Nevezetesen az, hogy akiket ma keresztényeknek nevezünk elhagyták az eredeti, ősi keresztény hagyományt és valami más, történelmileg ráragadt kultuszt követnek.


Ezzel az állítással a történelmi keresztények többségükben valószínűleg nem értenének egyet.


Mi mormonok úgy hisszük és gondoljuk, hogy valóban történt egy ilyen folyamat, hiszen az ősi, eredeti keresztény egyház mibenléte tükröződik az apostolok cselekedeteiben és az apostoli levelekben és az nyilvánvalóan összeegyeztethetetlen mindazzal amit a középkori és újkori kereszténység jelentett.


Mi mormonok úgy gondoljuk, hogy az eredeti evangélium teljességének, az őskeresztény apostoli egyház szervezetének, a kinyilatkoztatások folytonosságának és a Jézus Krisztustól kapott papsági felhatalmazásnak a visszaállítására a mi egyházunkban került sor 1830-ban egy Joseph Smith nevű Jézus Krisztus által elhívott próféta által.

2012. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Találkoztam velük. Így nevezik magukat a Holic vagy más néven Dunaföldvári szekta tagjai is. Ha velük találkoztál kerüld el őket jó messzire.
2012. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Isten nem a kézzel csinált templomokban lakik

ha nincs bálvány imádás Mária tehát Máriához miért imádkoznak és zarándokolnál el a a katolikusok ? miért írják át a bibliát évente ?

miért kell a pápát elöljáró tehát földi Krisztusnak elfogadni ? tehát mi a bálvány imádás ? amikor a Pápa előtt meghajoltok !


nekem érthetetlen hogyan nem veszitek észre a templom nem

Istent követi nagyon sok keresztény halálát okozták

Jézus nevében cselekedtek megölték

nem fogadják el csak azt ami nekik jó miért van a Mózesi törvény átírva? erre lennék a legjobban kíváncsi várom a válaszokat


és ezt mind Isten nevében cselekedték ,a sokk pedofil papoknak ő megbocsájtott mert ő a pápa tehát Jézus?

2012. nov. 7. 18:48
 9/29 A kérdező kommentje:

Holic vagy más néven Dunaföldvári


aki ezt írta megkérdezném miért kell elkerülni milyenek ők ? köszönöm.

2012. nov. 7. 18:50
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő Jehova Tanú kérdés. A szokásos köpködő mi vagyunk a frankó szervezet mindenki más fúj stílussal.

Ez nem valami szép szerintem.

2012. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!