Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mi? Istenekről van szó...

Zsizsik666 kérdése:

Ez mi? Istenekről van szó többes számban, nem azért hogy kötekedjek, de miért?

Figyelt kérdés

"Én Nabukodonozor békében valék az én házamban, és virágzó az én palotámban.

2

Álmot láték és megrettente engem, és a gondolatok az én ágyamban, és az én fejemnek látásai megháborítának engem.

3

És parancsolatot adék, hogy hozzák előmbe Babilonnak minden bölcsét, hogy az álom jelentését tudassák velem.

4

Akkor bejövének az írástudók, varázslók, Káldeusok és jövendőmondók; és én elbeszélém nékik az álmot, de az értelmét nem jelentették meg nékem.

5

Végezetre bejöve elém Dániel, akinek neve Baltazár, mint az én istenemnek neve, és akiben a szent isteneknek lelke van, és elmondám néki az álmot.

6

Baltazár, az írástudók elseje, tudom, hogy a szent isteneknek lelke van benned, és semmi titok sem homályos előtted, az én álmom látásait, amiket láttam, és azoknak jelentését beszéld el."

Hogy van ez akkor? Nem az isten, hanem az isteneknek a lelke? Akkor többistenhívő volt Dániel, ha nem is tiltakozott?



2012. nov. 8. 19:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én a régi, ponthogy az eredetit írom le, csak senki nem hiszi el nekem, viszont majd ha végigolvassák, egészen más lesz a véleményük.
2012. nov. 10. 10:51
 12/13 anonim ***** válasza:

Én arra bátorítalak kedves kérdező, hogy írd le a teremtéstörténetedet, mint irodalmi művet, mint gondolataid summázatát, mint művészeti alkotást!

Az is helyes, ha isteni sugalmazást, inspirációt kérsz hozzá. Aki majd elolvassa, abban gondolatokat fog ébreszteni és ez jó.

Arra vigyázz azonban, hogy vallást csak akkor alapíts, ha személyesen Istentől kapsz arra megbízatást és felhatalmazást. Arra is érdemes figyelned, hogy körülnézz, hátha azok a gondolatok amelyek megfogalmazódtak benned már megvannak valahol leírva és működőképesen, egy közösségben, egyházban, vallásban, hitrendszerben, mert ez esetben megtaláltad a lelki otthonodat.

Sokan vagyunk akik keressük Istent, néhányan már meg is találtuk, de kutatjuk tovább, hogy még jobban megismerjük.

2012. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Úgy mondanám, inkább istenektől kapom a sugallatot. Ezek a régi eredeti vallások, azokról írom a szent könyvet, mert nincs, és elérkezett az idő az istenek szerint, hogy modernebb szent könyv legyen. Ami természetes. Így nem alapítok vallást, vagy ki tudja, lehet újnak fogják találni aztán rájönnek, hogy régi.

De akkor is elfelejtették, ezek a szimbólumok meg ott vannak a kolektív tudattalanban, és be lettek feketítve. Ezt sem én írtam, azt se tudom, mit jelent o.O

Csak annyi isteni sugallat jön, hogy már nemtudok haladni. Ezért kéne ha lenne még valakinek ilyen ihlete.

2012. nov. 10. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!