Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől lesz valaki jó katolikus?

Mitől lesz valaki jó katolikus?

Figyelt kérdés
Én katolikus vagyok. De nem tudom, mitől jó katolikus valaki. Olvasgatok itt néha, és tömegével látok minősítéseket, hogy egy-egy ember szerint egy másik nem is keresztény, vagy rossz keresztény. De hogy nézne ki az ellenkezője? A skatulyázásnak van-e értelme?
2012. nov. 10. 20:42
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
29%

A katolikus egyházra az jellemző, hogy mindent szőrszálhasogatóan kielemez, és ezért nagyon pontos elvárásai vannak a hívei felé. Tanulmányozd a katekizmust:



[link]


Ennél teljesebb foglalata annak, hogy mitől lesz jó katolikus valaki, nincsen.

2012. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Rostás Dezső válasza:
0%
Mitől lesz valaki jó keresztény*, attól hogy hisz Istenben, a többi nem számít, persze kövesd az igét de olyan szánalmas ez az egymás megitélése hogy jajj ő rossz keresztény. Mindenkinek ez a maga dolga. Isten áldjon.
2012. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg ajánlom én is a Katekizmust, abban részletesen benne van minden, ami fontos. Témák szerint le van írva, ha valamivel kapcsolatban kétségeid támadnak, akkor használd bátran! :))

A minősítgetésekkel meg ne foglalkozz, engem is sokszor megvádolnak ilyenekkel, hogy a "Sátánt szolgálom"..

2012. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

Azt én nem tudom, hogy mitől lesz valaki jó katolikus. Gondolom, hogy ha betartja az egyháza szabályait.

Ha az a kérdés, hogy jó keresztény:

Akkor a válasz, hogy az, aki Istennek tetsző (embereknek jó) életet él. Mégis mi ez pontosan? Célszerű a Bibliát olvasgatni ehhez. Jézus Krisztus szava a lényeg!

2012. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Zsizsik666 ***** válasza:
29%
Attól, hogy nem akar térítgetni, és nem beszél mindig a vallásról, csak ha kérdezik.
2012. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ha törekszik Isten tetszése szerint élni, és ehhez hozzátartozik hogy eljár minden vasárnap templomba, évente többször de húsvétkor mindenképp elmegy gyónni, rendszeresen olvassa a Bibliát és imádkozik Istenhez hogy meg is értse amit olvas.

Olvasd el a lelki tükröt a google első találatában "gyónás menete"-re. Igyekezz úgy élni hogy lelkiismereted tiszta legyen.

2012. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Katolikus vagyok és szeretném elmondani a témával kapcsolatban a katolicizmus véleményét.

3 dolog kell az üdvözüléshez:

1. jó kapcsolat Istennel

2. jó kapcsolat embertársaiddal

3. jó kapcsolat önmagaddal

Mindhármat kifejti a Biblia, de szeretnék rövid összefoglalót adni:


1. jó kapcsolat Istennel


a,Eljársz templomba,

b,olvasod a Bibliát,

c,az Úr napját megszenteled,

d,bevallod és megbánod bűneid és igyekszel nem vétkezni (mindezeket lehetőleg gyónás keretében),

e,Istent imádod és csak neki szolgálsz (tehát sem a sátánnak, sem semmilyen bálványnak, szerencsenyakláncnak stb. nem tulajdonítasz olyan erőt mely jobbá teszi életed)

f, rendszeresen (reggel és este is), összeszedetten, odafigyelve imádkozol

g, nem káromkodsz, nem használsz csúnya szavakat, Isten és a szentek nevét nem veszed hiába a szádra

h,nem szégyelled keresztény mivoltodat, sőt büszkén vállalod és igyekszel példát mutatni

i,Tiszteled (nem mocskolod be) a szent személyeket, helyeket, tárgyakat


2. jó kapcsolat embertársaiddal


a, szívesen segítesz az embereknek, barátaidnak, rokonaidnak

b, türelmes, udvarias vagy az emberekkel, nem vagy se pimasz se szemtelen

c, kiállsz az élet védelméért a fogantatástól a természetes halálig, mások és saját egészségedre, életedre vigyázol, nem használsz óvszert, fogamzásgátló szereket, abortáló tablettákat mert ezekre nincs is szükséged,

d,nem lopsz, csalsz, hazudsz, sikkasztasz kicsi értéket sem és mások ilyen tettét sem nézed el,

e,becsületes, megbízható vagy, tetteid következményét vállalod, ígéreteid megtartod

f, nem pletykálsz, nem rágalmazol, nem irigykedsz

g, nem törsz házasságot, nem paráználkodsz


3. jó kapcsolat önmagaddal


a, kötelességeidet elvégzed

b, nem vagy torkos, falánk, odafigyelsz hogy mit és mennyit eszel de nem válogatsz az ételben

c,nem vagy önző, durva, nem csábítasz mást rosszra sőt igyekszel lebeszélni mást a rosszról

d, segítesz másoknak és jó példát mutatsz nekik

e, eleget, de nem túl sokat sportolsz, szórakozol, pihensz.


Bocs ha valamit kihagytam.

2012. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Eleget, DE NEM TÚL SOKAT sportolok? Ez honnan jött?
2012. nov. 11. 19:52
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, olvasgasd ezt az oldalt és megtudod, milyen az igazi katolikus szellemiség, és ebből tudni fogod azt is, milyen egy igazi katolikus ember!


[link]

2012. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek. 2.Móz.20:3-5.


Tehát semmi szobor!!! (Mária, feszület, stb)

Nincs "szentkép"!

Nincs "rózsafüzérmorzsolgatás"

Nincs halottakért való imádkozás!

Nincs ostyaevés!


Tehát amit Isten kér az csak annyi, hogy egyedül Őt szolgáld, mindenféle segédeszköz nélkül!

Így jó keresztény lesz belőled!


Persze először térj meg bűneidből!

Másodszor, fogadd el Jézus Krisztust személyes Megváltódnak!

Harmadszorra: keresztelkedj meg!

2012. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!