Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erősödő vallás Magyarországon?

Erősödő vallás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ugye mindannyian tudjuk hogy Magyarország lehanyatlóban van.

Az emberek az utcára kerülnek, hazug politikusok vannak, rossz közbiztonság stb. Az emberek ilyenkor egyfajta reményt keresnek, egy olyan valakit, valamit amiben bízhatnának.

Tegyük föl jönne egy jó szónoklatú ember aki vallásos, és hirdeti Isten Igéjét. És elég jó szervező képességű lenne, az ateistákat nem ítélné el, adományokat gyűjtene a szegények részére, felfigyelnek rá az ateisták. Elő fordulhat hogy tömeges megtérések lesznek? És a kilátástalanság miatt az emberek istenhez fordulnak?



2012. nov. 9. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a hanyatlással épphogy erkölcsi romlás jár együtt, szóval nem hinném, hogy jelentősen nőne a megtérők száma. Meg ilyen alapon már százszor megtérhetett volna az egész ország, mert hanyatlás volt már egy-kettő.
2012. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csilla!


De ha lenne egy ember aki adományokat gyűjt a szegényeknek, stb.

lehet hogy nem lennél hívő, de elismernéd a munkáját, é azt is hogy Istenért teszi.

2012. nov. 9. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

"lehet hogy nem lennél hívő, de elismernéd a munkáját, é azt is hogy Istenért teszi."


Nem, akkor ismerném el a munkáját, ha az emberekért teszi.

2012. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
* illetve azt ismerném el, hogy az emberekért teszi
2012. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
* Ha valaki csak azért cselekszik jól, hogy ne legyen elítélve egy felsőbb hatalom által, az már régen rossz.
2012. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Amennyire én látom, az emberek inkább kiábrándulnak Istenből, hisz ha létezne rég a Duna mélyén lenne minden politikusunk, nem éheznének annyian az országban, nem lenne annyi lopás, erőszak. Nem a vallás erősödik, hanem a nihilizmus és az érdektelenség.
2012. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

az ateisták nem azért ateisták, mert hogy milyen a gazdasági helyzet :) hanem, mert semmi nem támasztja alá, hogy lenne isten.


szerintem az szuper lenne, ha lenne valami civil szerveződésű társadalmi mozgalom. de a vallásos szósz szerintem inkább riasztó.

2012. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Amint a válaszokból is látod kedves kérdező, az emberek többsége nem tud sokat a vallásról, és nem is érdekli őket.

Saját tapasztalatomból mondva egyre inkább kopik ki a fiatal generációban, és szerintem inkább hogy a vallás elhagyása miatt tart az ország (erkölcsileg) ott ahol van.

2012. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Szóval azt mondod ki kéne használni az emberek elkeseredettségét?


"Az emberek az utcára kerülnek, hazug politikusok vannak, rossz közbiztonság"


Nyisd ki a töri könyvet a idővonalnál és mutass egy olyan időpontot amikor ezek egyike se volt igaz.

2012. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

Magyarország nincs hanyatlóban, ami szerinted rossz itt az

1, nem Isten hanem mi tehetünk róla. Ideje lenne az ateistáknak megérteni a szabad akaratot.

2, a világban mindig mindenhol így volt, van, lesz.

3, azért ma Magyarországon sokkal jobb élni, mint régebben illetve sokkal jobb élni mint bárhol máshol a világon mert

a,kiválóak a földrajzi viszonyok

b, a bűnözés sem annyira tragikus mint máshol, ez a statisztikából látszik

c, a politikusok mindenhol lopnak csalnak hazudnak csak 3. világban (ahol az emberek 80%-a él) még jobban mint itt

d, és a legfontosabb hogy ez a hazád. Itt (a Kárpát-medencében) nem vagy idegen, máshol igen. Emlékezz a Szózat 7. és 8. sorára: "Áldjon vagy verjen sorskeze, itt élned, halnod kell!"


A kérdésedhez annyit hogy ma is rengeteg egyház és civil szerveződés prédikál és gyűjt a szegényeknek, konkrétan az összes igazi egyház. Én akár misén akár istentiszteleten vagyok mindig vagy mondják hogy kinek gyűjtenek vagy általánosságban a szegények megsegítésére kell a pénz. Csak ezt nagyon sokan nem tudják, ezért (és mivel fél órát nem szánnak rá hogy megismerjék a kereszténységet) nem térnek meg.


Tehát amit mondtál már megvalósult, az emberek mégsem térnek meg. Szerintem főleg azért mert a média hamis képet közvetít a kereszténységről, ezért itt a gyk-n a sok kérdés az alapvető dolgokról.

2012. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!