Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért vannak...

Jehova tanúinak miért vannak ilyen szigorú előírásaik?

Figyelt kérdés
Nem ünnepelhetnek semmit, se szülinap-névnap, karácsony, állami ünnep stb. Aki nem tanú azzal nem ajánlatos nekik barátkozni, katonák se lehetnek, nem politizálhatnak. Mégis miért van ez?
2012. nov. 14. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Ezek nem Jehova Tanúi előírásai, hanem a Biblia alapelveinek előírásai. A tanúk csupán igyekeznek eleget tenni a Biblia azon alapelveinek, amelyeket tanítanak. Ellentétben sok más vallás képviselőivel...
2012. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Remélem akkor internetet sem használnak, mert a Bibliában nincs benne, hogy szabad. Ugye még véletlenül sem használnak?
2012. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Mert elfelejtették, hogy a törvény van az emberért, és nem az ember a törvényért.
2012. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%

Nem az a kérdés, hogy paragrafusszerűen mi van a "tiltólistán" (a Biblia egyébként sem erről szól), hanem a bibliai alapelvek szerint mi a helyes. Jézus néhány fő törvényen kívül, leginkább alapelvekben tanított gondolkozni. (Az alapelvek lényegében a törvények alapjai)


Pl. alapelv a krisztusi semlegesség gondolata, melyre épül a távolmaradásunk a politikai választásoktól és a katonai részvételtől (Jehova Tanúi már választottak vezetőt), mely MEGOSZTJA az embereket és konfliktusokhoz vezet!

A keresztényeknek már nem kell eldönteni az államformát és az emberi vezetést, mert az már el van döntve. Mit is tanított Jézus? Isten Királysága az, mely az emberek igazi reménysége - az pedig nem földi királyság, azt az emberek nem tudják elrontani és tönkretenni.

2012. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

A második válaszolónak:


Kedves felebarátom.

a teremtő nem mondta, hogy nem fejlődhetünk tudományos szempontból sőt szeretné ha felfedeznénk az életet, és annak rejtett szépségeit.


Evvel az erővel Pál apostolék milyen jogon ültek hajóra, hogy elutazzanak más vidékekre prédikálni, az is egy felfedezés,/ ne legyünk már ennyire kötözködőek.


Az első válaszadóval értek egyet, nem tudom talán testvér, de lehet hogy csak a biblia leírásával ért egyet.


Érdekesség kép, jegyezném meg Jézus sem politizált, nem ünnepelt születés napot, karácsonyt, névnapot az apostolok sem, nem vonult be katonának és nem háborúzott, és milyen békésen elvoltak egymással.


a szeretetet gyakorolták, nem pedig ünnepelték.


És az nem igaz, hogy ne lehet egészséges keretek között barátkozni.

Nem kellene már mindent elhinni amit gonoszkodásból állítanak.

Nekem nagyon sok kívül álló ismerősöm van nap mint nap találkozok velük,ha épen van néhány perce az embernek, jókat beszélgetünk, nem csak vallásról, nevetgélünk. recepteket osztunk meg ki hogyan süt süteményt, vagy egy ételt amit még nem próbáltam, hogyan kell elkészíteni, stb, élet gondjai, örömök, bánatok megosztása.

Segítség nyújtás, időseknek bevásárlás stb.

annyira nem vagyunk elvontak.

Az biztos, hogy nem vagyunk a világ része, de itt kell élnünk a világban és ki kell mutatnunk a felebaráti szeretetünket minden téren amit a szentírás leír.

2012. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Tanú, az én szememben olyannak tűntök, mint a farizeusok (persze lehet, hogy én tévedek), megszállottan keresitek minden egyes szó eredeti jelentését a Bibliában, és minden elejtett félmondatot felhasználtok, és messzemenő következtetést vontok le belőle. De az evangélium lényege nem ez, a lényeg nem az, hogy felállsz-e tisztelettel a himnusznál, vagy elfogadod-e a vérátömlesztést, vagy elmész-e szavazni, vagy felköszöntöd-e a barátaid születésnapjukon.

A lényeg az, hogy szeresd az Urat, a felebarátodat, mint magadat, imádkozz az ellenségeidért, bocsáss meg az ellened vétkezőknek. Ez az, amit nehéz betartani, nem a szülinapi bulik kerülése.


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek abban van a ti örök életetek"

2012. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

"Kedves Tanú, az én szememben olyannak tűntök, mint a farizeusok (persze lehet, hogy én tévedek), megszállottan keresitek minden egyes szó eredeti jelentését a Bibliában"


Igen, ebben az esetben te tévedsz, tudod miért? Mert ugyanis nem keressük megszállottan minden szó eredetijét, csak azért vizsgálunk meg egyeseket közülük, mert ugyanis sok a Biblia hamis barátja, mely a fordításaikban is megmutatkozott. A főbb tanokban - főleg a Bibliába képzelt háromságot érintő szövegekben - sok a ferdítés, félrefordítás, sőt betoldás is több van.


Az egyik Testvér azt írta, hogy a szeretet gyakorolni kell, nem ünnepelni! Ehhez összhangban, azon egyházak hívei, melyek tagjai ünneplik a karácsonyt, többségében szörnyű gyümölcseikről híresek időről-időre. Miért is?

2012. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"Igen, ebben az esetben te tévedsz"


Én legalább nem tartom tévedhetetlennek magamat, mindig fönntartom a tévedés lehetőségét, mert tudom, hogy csak Egy van, aki tévedhetetlen.


Az meg, hogy azért követtek el különféle bűnöket egyesek, mert ünnepelték a karácsonyt, nem csak a józan észnek mond ellen, hanem egyenesen rágalmazás. Vajon a rágalmazás milyen gyümölcs? Ha már a hit gyümölcseinél tartunk.

Légyszíves sorold már föl nekem, hogy például a karácsonyt ünneplő evangélikus, metodista, baptista, adventista egyház és még sorolhatnám a végtelenségig, milyen bűnöket követett el, amit ti nem tudtok a magatok szent bűntelenségében megbocsájtani?

2012. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

""Igen, ebben az esetben te tévedsz"


Én legalább nem tartom tévedhetetlennek magamat, mindig fönntartom a tévedés lehetőségét, mert tudom, hogy csak Egy van, aki tévedhetetlen."


Kedves válaszló, nagyon félremagyarázod a dolgokat! Te ugye nem akarsz azzal rágalmazni, hogy azt állítottam, vagy sugalltam, hogy tévedhetetlen vagyok??? Ha nem, akkor szerintem lépjünk is tovább.


"Az meg, hogy azért követtek el különféle bűnöket egyesek, mert ünnepelték a karácsonyt, nem csak a józan észnek mond ellen, hanem egyenesen rágalmazás."


Mit is írtam pontosan?


"... azon egyházak hívei, melyek tagjai ünneplik a karácsonyt, többségében szörnyű gyümölcseikről híresek időről-időre. Miért is?"


Na, akkor mit is írtam ezzel? Én az egyházak és azok hívei által elkövetett mérhetetlen vérbűnre gondolok elsősorban, mely az egész világtörténelmet jellemzi, de a 20-k századot kiemelve érinti!

És azt állítom (mivel TÉNY), hogy ezen egyházaknak a karácsony és minden más (nem bibliai) ünnepük ellenére sem sikerült megoldani azt, hogy mindezeket elkerüljék és többségében Krisztus szellemében éljenek. Mi karácson nélkül is meg tudjuk csinálni... De nehogy azt állítsd, hogy Jehova Tanúi ezt saját dicsőségük fényezésére fordítják, mert nem! Ez Istennek köszönhető, aki segíti azokat, kik cselekedni akarják az akaratát - a bibliában leírt akaratát.


Ha a bibliai igazságok jórészt hiányoznak, vagy félremagyarázzák azokat, a 365 napig tartó karácsony sem segít senkin.

2012. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

"Te ugye nem akarsz azzal rágalmazni, hogy azt állítottam, vagy sugalltam, hogy tévedhetetlen vagyok???"


Nem állítottam rólad semmit, csak magamról beszéltem, olvasd el mégegyszer. Egyébként meg, én még nem olvastam olyan tanús hozzászólást, ha már felhoztad az ügyet, amiben az elfoglalt álláspontjával szemben a kétkedés legkissebb jelét mutatta volna a hozzászóló, vagy felmerült volna benne, hogy téved, és ennek bármi jelét adta volna. Mondom még egyszer, én nem olvastam ilyet, de ha volt ilyen eset, nyugodtan linkelj be egyet, ezzel is eloszlatva az esetleges tévedésem. Én úgy látom, minden, amit mondtok, azok nektek TÉNYek (te is nagybetűvel kiemeled, annyira nem kétkedsz benne, hogy az).


Másrészt senki nem állította, hogy a karácsony ünneplése bűntelenné teszi az azt ünneplő egyháztagokat. Ti állítjátok az ellenkezőjét, hogy az ünneplése bűnössé tesz.

Más keresztények kárhoztatásáról meg csak annyit, nem vagyok egyik egyház tagja sem, de én csak annyit mondok neked, hogy az vesse másra az első követ, aki maga bűntelen. Nem tudom, honnan kaptátok a hatalmat, ítélkezni az emberek fölött és mások bűnei után kajtatni, de én ebből inkább kimaradnék. Van már Bíró, aki ítéljen elevenek és holtak fölött, és nincs szüksége önjelölt segítőkre. Legalábbis én így tudom, aztán lehet, hogy ebben is tévedek.

2012. nov. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!