Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért vannak...

Jehova tanúinak miért vannak ilyen szigorú előírásaik?

Figyelt kérdés
Nem ünnepelhetnek semmit, se szülinap-névnap, karácsony, állami ünnep stb. Aki nem tanú azzal nem ajánlatos nekik barátkozni, katonák se lehetnek, nem politizálhatnak. Mégis miért van ez?
2012. nov. 14. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

Merő félreértés megint az írásod. az első bekezdésedhez:

Ha a Biblia úgy lett volna megfogalmazva, hogy "talán így volt", " de lehet, hogy másként", "de az is lehet, hogy nem is volt", hol volt, hol nem volt" és még mindenféle kétértelmű, találgatós történet, akkor vajon milyen lenne Isten igazsága? Nem azt várjuk el Isten kinyilatkoztatásától, hogy legyen tiszta és egyenes beszédű, nem tele szvsz-szel???


Nos akkor miért csodálkozol, hogy azok, akik vallják, hogy megismerték Isten eddig rendelkezésre álló igazságát, azok is ilyen módon nyilatkoznak. Nem, mi nem vagyunk tévedhetetlenek, hanem tökéletlen emberek, de ha megfigyelted, a legtöbb magát kereszténynek valló ember, nem csak "szerénységből" fogalmaz úgy, hogy "ez csak az én véleményem" és "talán", "lehetséges", hanem nagyon sokszor azért is, mert fogalma sincs a bibliai válaszról. Ez pótolható lenne pedig!


És szó sincs "mások kárhoztatásáról", nem tudom, hogy ezt megint honnan vetted. Nem ítélek meg senkit személyesen, de azt a Biblia mondja, hogy ismerjük meg az igazságot Istenről, és Jézusról, nem igaz? És az azt jelenti tán, hogy minden létező, magát kereszténynek valló csoport az "igazság"? Nem, valójában nem lehet több egynél, mely rendelkezik vele és azt tanítja a híveinek - minden más eltérés az egyetlen igazságtól, téves. És amelyik egyház tényleg az igazságot tanítja a híveinek, annak a cselekedetein is meglátszik, mert "minden jó fa, jó gyümölcsöt terem" - mondta Jézus, igaz?

2012. nov. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Na de GYERMEKEIM AZ ÚRBAN.....


békesség legyen a szívetekben??


a szent írás nem csak annyit kér? hogy ismerjük el Jézust az kevés: tettekkel kell bizonyítani?

Jézus azt mondta hogy a követői ugyan azokat a dolgokat teszik amit ő, csak nagyobb méretekben, a föld legtávolabbi részéig, amíg azt nem mondja elég, mert akkor már bele fog avatkozni az emberi földi ügyekbe.


Tehát a prédikálásra és a tanítványképző munka létfontosságú ha Isten munkatársai akarunk lenni,


Ezenkívül ne felejtsd el kedves válaszoló, hogy az ünnepek sosem voltak keresztény ünnepek a keresztények sosem vették át a "pogányoktól" az ünnepeket,

sem a születés napot sem egyebet ami nem bibliai nincs alku, nem lehet megalkudni a világgal, a keresztények nem részei a világnak ilyen téren sem.


A biblia egyébként is direkt két születés napról r, nem véletlen, mert mind a két alkalommal olyanok ünnepeltek akik nem Isten népéhez tartozók voltak. ÉS HALÁLLAL VÉGZŐDTEK, AZ ÜNNEP ALKALMÁBÓL

a másodiknál Heródes levágatta Keresztelő János fejét születése napja alkalmából, jó hecc volt mi?


Egyébként érdekes megfigyelni Bölcs Salamon egyik példabeszédét, amit erről ír


(Prédikátor 7:1, 2) 7 Jobb a jó hírnév a jó olajnál, és a halál napja a születés napjánál. 2 Jobb olyan házba menni, ahol gyászolnak, mint a lakodalmas házba, mivel minden embernek ez a vége. Szívlelje meg ezt, aki él!


Más fordítás így írja:


„Jobb a jó név, mint a jó olaj, és a halál napja, mint a születés napja” (Prédikátor 7:1, Katolikus fordítás). Miért lenne jobb a halálunk napja, mint a születésünké? Azért, mert az embernek a születésekor még semmiféle hírneve nincsen. Teljesen tiszta lappal indul. Azáltal fog jó vagy rossz hírnevet szerezni, ahogyan az életét éli. Ebből a szempontból azoknak, akik az évek során jó hírnevet szereznek maguknak, a halál napja valóban jobb, mint a születésé.


akkor lesz bizonyíték milyen élete volt...

2012. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%

A válaszaitokkal minden egyes szavamat alátámasztottátok, ezt köszönöm nektek, kedves tanúk.

Ki állíthatja magáról, hogy maradéktalanul ismeri és érti Isten akaratát? A szerénység az Isten iránti alázatból fakad. Aki féli az Istent, nem mer a nevében ítélkezni mások felett. A Jehova tanúinak nyílván bűntelennek kell lenniük, hiszen a jó vallás csak jó gyümölcsöket terem, ahogy írtátok. Tehát az egyház tagjainak bűnei, az egész közösséget terhelik. Vagy a ti egyházatokra más szabályok vonatkoznak, mint a többire? Furcsa gondolat, de legyen a ti hitetek szerint. Vagy a ti bűneitek nem a hitetek gyümöcse? Ellenben más egyházak tagjainak bűnei meg a hitük gyümölcse? Minden szentnek maga felé hajlik a keze, ugye. Vagy tényleg bűntelenek vagytok?

Több mint egy évezreden keresztül, ünnepelték az emberek a karácsonyt, anélkül, hogy tudtak volna arról, hogy ezen a napon régen pogány ünnepet ültek egyesek. Aki tiszta szívvel örült a Megváltó születésének ezen a napon, szerintetek a Sátán kelepcéjében vergődött, még hogy ez nem kárhoztatás.

Nincs értelme vitázni veletek, nektek tényeitek, és igazságaitok vannak. És higyjétek el, szívből kívánom, hogy az igazságaitok az Örökkévaló előtt is megálljanak. Én továbbra is hiszem, hogy a ti szabályaitokat baromi egyszerű betartani (ne karácsonyozz, ne szülinapozz stb.), de az evangélium lényege a szeretet parancsa, Isten és az emberek szeretete, na ezt betartani a komoly erőfeszítés. Aki megalázza magát, felmagasztaltatik. De ti annyira különbek akartok lenni, hogy néha nekem ijesztő. De mondom még egyszer, kívánom, hogy igazatok legyen, és én tévedjek. Ha elkárhozom, értem nem kár, senkit nem győztem meg, hogy engem kövessen.

2012. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Molnár Sándorné ***** válasza:
24%

T.Hozzászólók!

Kicsit belekontárkodok a prábeszédbe.

A Karácsonnyal kapcsolatban csak annyit irnék. Jézus és az apostolok nem ismerték ezt az ünnepet. Ez jóval később került be a "keresztény gyakorlatba". MOndhatni a XIX..században valamikor az elején,közepén.

Másrészt Jézus nem decemberben született. A december 24.-e a rómaiak szerinti Saturnália ünnepe volt. Mikor Nagy Konstantin császár államvallássá tette a kereszténységet, összevonta a Saturnália ünnepét a "kinevezett Jézus születésnapjával december 24.-ével". Ezáltal ez az ünnep semmiképp sincs kapcsolatba az igaz kereszténységgel.

Isten minden esetben megrótta, megbüntette a választott népét, ha a tiszta imádatba belekevertek "pogány eredetü imádatot". Ezt a Szentirásból ismerhetjük. Isten "tiszta imádatot" kér tőlünk, olyant amit Ő határozott meg.

Másrészt a "gyümölcsökkel"' kapcsolatban még annyig: a keresztény egyházak mióta léteznek, "Isten nevében" számtalan vallásháborut robbantottak ki. Még az I. és II.világháboruban is megáldották a fegyvereket a papok, és a katonákat ugy küldték a harcmezőre. Ezáltal katolikus ölt katolikust, református reformátust. Ez nevezhető "Krisztusi szeretetnek"? Tehát a gyümölcseik, valóban nem elfogadottak Isten előtt.

Csak ennyit szerettem volna hozzáfüzni. Senkit nem szeretnék megbántani, de ezeket a tényeket tagadni nem lehet, hiszen történelem. Üdv: Judit! Ha irnátok, irjatok privátba!

2012. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Neked is köszönöm, kedves Molnár Sándorné, hogy a véleményemet, egy hozzászólással támasztottad alá.
2012. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

Nos azt nem mondta senki hogy a tanuk vagy az apostolok vagy bárki bűntelen lenne, mert akkor nem lenne szükség Jézus váltság áldozatára.


ez nem erről szól.

Az egyházak tudatlanságban tartották az embereket, mert Ők maguk sem a teremtő érdekeit szem előtt tartva tanítottak, hanem a hagyomány és az uralkodóktól való félelem ami miatt engedtek, nem bibliai tanítást a keresztény életbe

a lényeg a magukat akkor keresztények vallók félelemből vagy hatalomból lepaktáltak a világ politikai és egyéb területein a ne Istenhez tartozókkal, és átvettek szokásokat amire Jézus azt mondta, sosem fogja elfogadni, mert Isten akaratán és tanításán kívül áll. az Idézet Jézustól:


(Máté 15:8, 9) . . .»Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”

Bibliainak és keresztények tüntetnek fel nem oda való dolgokat.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

Tehát Jézus elismeri, hogy lesznek akik a nevében különböző vallásosnak tűnő dolgokat tesznek de valójában nem az teremtő akarata, a szent írásban sehol nem adott utasítást erre.

ezek pót cselekvések amik által valódi kérést amit tenni kell kikerülik, hogy ne kelljen csinálni, mert vagy kényelmetlennek tartják, vagy félnek az ember társaik megvetésétől.


Pedig ez az akarata, nem a karácsony meg egyebek de amint láthatod ezek sem hozták közelebb az embereket egymáshoz, és a teremtőhöz sem!!!!!!!!!!!!!!


Igen sokáig ünnepelték amíg fel nem ismerték azok aki kutatják a bibliát, hogy ez nem helyes.

Mint ahogy Pál is ott hagyta a "vallását" mert rá jött, hogy nem abban hitt, és nem úgy ahogy a teremtő elvárta.


Ne feledd, a Dániel próféciáját.

Ő arról beszél, hogy a biblia szavait a vég idejéig bezárták, és csak az utolsó napokban kezdenek tudakozni az igaz tanítás felett és akkor elkezd kiderülni az igazság.


(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”

Dániel is írta a szavakat de nem értette.

Most a napok végén derülnek ki azok a dolgok amiket eddig titoknak hittek, ennek teljesedni kell ha hiszed ha nem.

2012. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%

Mondtam, hogy fölösleges folytatni a vitát. Ti mások bűneivel foglalkoztok, én a magaméitól szeretnék szabadulni. Elbeszélünk egymás mellett.

Az apostolokról szót sem ejtettem, nem értem, hogy jön ide, azon kívül, hogy hozzájuk hasonlítod magatokat. Ez a felfuvalkodottság taszít, sajnálom.

Továbbra sincs válasz arra, hogy a ti bűneitek miért nem a hitetekből fakadnak, ellentétben más vallások követőinek bűneivel.

Amit meg Molnár Sándorné ír, az történelmi hazugság. Nyugodtan olvassatok el egy egyetemi tankönyvet. Vagy a történelem témakörében is megfellebezhetetlen a Watch Tower társulat tanítása, nem csak bibliai kérdésekben? A rágalomról már beszéltem.

Mindegy, én olvastam több kiadványotokat is, szóval hiába írjátok le nekem a hivatalos álláspontot százszor, jól ismerem már rég. Én csak az igazságot keresem, ti már megtaláltátok. Mondtam már, kívánom nektek, hogy ne kelljen csalódnotok benne.

2012. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16%

"Továbbra sincs válasz arra, hogy a ti bűneitek miért nem a hitetekből fakadnak, ellentétben más vallások követőinek bűneivel."


Bízom benne, hogy sikeresen megválaszolom a kérdésed, de kezdjük az elején.



"Ki állíthatja magáról, hogy maradéktalanul ismeri és érti Isten akaratát?"


Kedves 13-s válaszoló! Ki állította ezt itt??? Én is azt írtam, hogy csak annyit ismerhetünk az isteni igazságokból, mely eddig "rendelkezésre áll" - az viszont nem kevés, mondjuk a 100 évvel ezelőtti állapotokhoz képest.


"A Jehova tanúinak nyílván bűntelennek kell lenniük, hiszen a jó vallás csak jó gyümölcsöket terem, ahogy írtátok."


Nem vagyunk "bűntelenek" vagy tökéletesek, de ennek semmi köze az igaz vallás gyakorlásához. Figyel, hogyan értem:

Igen, az IGAZ vallás gyümölcsei "jók", vagy kétségbe vonod Krisztus hasonlatát? Ő nem azt mondta, hogy "csak részben jók", vagy "csak félig-meddig jók", hanem azt, hogy "a jó fa, jó gyümölcsöt terem".

De mi az, ami nem terem jó gyümölcsöt? Az a vallásos hazugság, melynek hatására olyan istentelen tettekben vettek részt a magukat hamisan "kereszténynek" valló milliók, melyek pusztítóak voltak magukra és másokra nézve is.


Az igaz vallás tagjai tökéletesek? Nem! Az első századi tanítványok is hibáztak, de ha alkalmazták az életükben Isten Szavát (melyet még tisztán és nem elferdített formában birtokoltak), vagyis Isten igazságát, akkor "jó gyümölcsöt teremtek" - ahogy Jézus Ígérte. Jehova Tanúi is így tesznek. Amennyiben alkalmazzák a megismert igazságokat, vagyis cselekszik Isten akaratát, "jó gyümölcsöt teremnek" - ez ennyire egyszerű.


Mondhatnád, hogy ezt minden vallásban megteheti néhány hithű egyén, DE NEM! Ugyanis az teljességgel logikus, hogy nem elég egy adott tanrendszerhez hűségesnek lenni, annak az oktatásnak, az igazságon kell alapulnia. A cselekedeteink minősége attól függ, hogy mit tanultunk, miben hiszünk, ismerjük-e Isten igazságát vagy akaratát, vagy hamis, nem bibliai tanok által alaposan félre vagyunk vezetve - azaz emberi filozófiák miatt, emberek parancsolatait hajtjuk végre. Emlékezz, a Biblia is figyelmeztet a rossz példák által, hogy nem szabad emberi parancsolatokat követni, mert ez a szellem Sátántól van.

Nos, ezért van annyi szörnyűség az ún. "kereszténység" történelmében, a közelmúltját is beleértve.


"Tehát az egyház tagjainak bűnei, az egész közösséget terhelik. Vagy a ti egyházatokra más szabályok vonatkoznak, mint a többire?"


Ez ferdítés. Ahogy fent írtam: ha az adott vallásos csoport NEM a Biblia igazságát tanítja, hanem emberek parancsolatait, a tagjainak a cselekedetei is TÖRVÉNYSZERŰEN hamisak lesznek Isten előtt. Károsak és rombolóak - tán nem ezt bizonyítja a vallásos történelem? Milyen az, amire Jézus a "jó gyümölcs" minősítést alkalmazta? Tán csak nem az, mikor millió szám válnak testvérgyilkosokká(!!!) a különböző egyházak hívei?


"Vagy a ti bűneitek nem a hitetek gyümöcse?"


Jehova Tanúinál, ha valaki megbánás nélküli bűnt követ el, azt (a Biblia szerint) kiközösítik és nem lesz többé a közösség része, csak ha őszintén megbánja a tettét és ennek egyértelmű bizonyítékát adja. Ez lehet pl. az erkölcstelenség, mely a legtöbb egyházban (papíron legalábbis) elítélt dolog (persze, sok csoportban egyáltalán nem komolyan vett "vétség" csupán, hiszen számtalan, köztudomásúan erkölcstelen egyén, jeles tagja az egyházának).

Nyilvánvaló, hogy ez mögött az emberi gyengeség, a tökéletlenség áll, nem pedig a hamis tanok (hacsaknem az adott vallásos csoport, eleve erkölcstelen "teológiát" vall és tanít híveinek).


De sok olyan alapvető hamis tan van, mely tanítása révén a hívők milliói cselekednek istentelen dolgokat, mert az egyházuk hivatalos tanítása támogatja! Ilyen pl. a Krisztusi semlegesség semmibevétele, melynek az áldatlan és szörnyűséges hatásait ugye nem kell ecsetelnem. A háromság-mítosz hatása, mely miatt a hívek bálványimádók lesznek, hiszen egy teremtményt emelnek fel a Mindenható szintjére, akit szerintük egyformán megillet az imádat.


Ezekben a példákban már nem az emberi tökéletlenség az ok, hanem az egyértelműen hamis tanok hirdetése!!! És ezen esetekben bizony világosan látszik az is, amiről Jézus azt mondta, hogy "a rossz fa, rossz gyümölcsöt terem".


"Több mint egy évezreden keresztül, ünnepelték az emberek a karácsonyt, anélkül, hogy tudtak volna arról, hogy ezen a napon régen pogány ünnepet ültek egyesek. Aki tiszta szívvel örült a Megváltó születésének ezen a napon, szerintetek a Sátán kelepcéjében vergődött, még hogy ez nem kárhoztatás."


Nem a tiszta imádatot gyakorolta, akkor sem, ha nem tudott róla. Ugye attól nem lesz senki sem Isten előtt elfogadott, mert saját maga előtt helyesnek tartja azt, amit csinál??? De ki kárhoztatta ezeket az embereket? Már megint olyant állítasz, melynek semmi alapja sincs!

2012. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!