Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezet...

Melyik keresztény felekezet az, amelyik nem hisz a Sátán létezésében, hanem csak a bűn megszemélyesítésének tartja?

Figyelt kérdés
Csak találtam egy ilyen könyvet, ami a Bibliáról szól, és ez van benne, de az nem derül ki mely felekezettől származik.

2012. nov. 15. 22:34
 1/8 kzs ***** válasza:
31%

Figyelj, a Sátán a bűn megszemélyesítése, és mint ilyen létezik.

Innentől kezdve miféle felekezet lenne az, amelyik nem így gondolná?

2012. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az elvakult szektás keresztényeken kívül senki nem hisz a szarvas-patás, vörös bőrű, ágyékkötős, nagy szakállas ördög-képben, aki üstben főzi a gonoszakat.
2012. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hülye feketkezet a neve. A teremtés könyvében benne van hogy a sátán csábította el Évát az almával, így lett a bűn, amit írtál a Tudatlan Gyülekezet fogadja el
2012. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező azokra gondol, akik nem hisznek sátánban, csak a "bűnben", melynek oka a tudatlanság és az ego. Tehát azokra kiváncsi, akik szerint sátán nem egy teremtmény vagy gonosz lélek, sőt egyáltalán nem is létezik/létezett.

Mert ugye legalább háromféle képpen lehet megközelíteni a dolgot.

1. Sátán maga a bűn, minden gonosz forrása

2. Sátán képes dönteni jó és rossz között, de annyira eltorzult már, hogy nem képes a jóra.

3. Sátán nem létezik, csak a bűn. (esetleg sátán maga az egó)


Inkább az a kérdés, hogy melyik számít keresztény tanításnak.

De a kérdezőt szerintem azok érdeklik, akik a 3. kategóriába tartoznak.

Ha félreértettem, akkor bocsika:)

2012. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Célszerű elemezni, hogy mit is jelent pontosan a bűn és mi Istennek a lényege.

Akkor közelebb lehet kerülni a témához!


Az ember vajon miért követ el bűnt? Nekünk mi a kapcsolatunk sátánnal, mi közünk van hozzá és ki vagy mi ő? Miért létezik/létehet és hogyan?

2012. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom a többség nem érti. Olyan felekezetekre vagyok kíváncsi, akik a Sátánt nem tartják egy létező szellemi lénynek. Akik szerint a Biblia a Sátán szót csak az eredeti "vádló" értelmében használja és nem tulajdonnévként, és nem hisznek egy szellemi lényben, angyalban, aki a Sátán lenne. A katolikusok, reformátusok, evangélikusok, Jehova tanúi, például mind hisznek a Sátánban, mint létező szellemi lényben, bukott angyalban.

Én arra vagyok kíváncsi tud-e valaki, olyan egyházat, amelyik ezt nem fogadja el.

2012. nov. 16. 19:11
 7/8 A kérdező kommentje:

"A teremtés könyvében benne van hogy a sátán csábította el Évát az almával"

Ez nem igaz, a Teremtés könyvében kígyó szerepel, nem a Sátán, olvasd el. Az, hogy a kígyó azonos a Sátánnál, a Jelenések könyve írja, de ugye a Jelenések könyve meg egy erősen jelképes szövegként értelmezhető.

Amúgy meg nem az a kérdés, hogy igazuk van-e ebben, az most teljesen mindegy. Csak találtam egy könyvet a Bibliáról, amit egy vallási felekezethez köthető, csak nem tudom melyikhez, ezt szeretném kideríteni, ezért a kérdés.

2012. nov. 16. 19:18
 8/8 Mulder614 ***** válasza:
A biblia mindenhol személy szerint beszél Sátánról. Hisz nem egyszer beszélt Istennel.
2012. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!