Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényektől kérdezem,...

Keresztényektől kérdezem, hogy nem fordult meg a fejetekben, hogy december 21. a végítélet napja?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tudtommal a Biblia szerint is véget ér a világ egyszer, ami után következik a végítélet. Nem motoszkál bennetek, hogy mi van, ha ez az? Miért ne történhetne meg a dolog éppen a ti életetekben? Szerintem logikusnak tűnne, hogy más vallások is megsejtsék ezt a dolgok, ha küszöbön áll.

2012. nov. 19. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Megtörténhet, persze, mint annyi minden más is. Személyesen nekem nem fordult meg a fejemben, mert nincs jelentősége, nem félem a halált, ha tudnám is az utolsó napom dátumát, ugyanúgy élném az életem.
2012. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Isten nem adta tudtunkra a dátumot,csak ennyit:


"Máté24.27 Mert, amikor az Emberfia eljön, mindenki meg fogja látni őt! Olyan lesz, mint a villámlás az égen, amely kelettől nyugatig mindenhol látható. 28 Ahol a holttest van, oda gyűlnek a keselyűk.


36 „Arról a napról és óráról azonban senki sem tudja, mikor jön el, sem az angyalok a Mennyben, sem a Fiú, csak az Atya.


42 Ezért állandóan legyetek készen, mert nem tudjátok, melyik napon jön el Uratok. 43 Jegyezzétek meg, ha tudná a házigazda, hogy az éjszaka melyik órájában jön a tolvaj, akkor ébren maradna, és nem engedné, hogy betörjön a házába. 44 Ti is legyetek mindig készen, mert az Emberfia is akkor fog eljönni, amikor nem várjátok!”


(K.Gy)

2012. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem érdekel az időpont, mert teljesen mindegy mikor lesz, állítólag minden percben készen kell állnia egy kereszténynek. Egyébként meg más vallások se jósolnak december 21.-ére semmit, egy töredékes maja szöveg nekem nem megfellebbezhetetlen bizonyíték. Már csak azért sem, mert ugye a Bibliából mi úgy értesültünk, hogy azt a napot, és azt az órát egy valaki tudja csak (és itt nem egy maja naptárkészítő kisiparosra gondolok), ehhez képest egyesek másodperc pontosan megmondják mikor lesz.
2012. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem fordult meg a fejemben december 21. mint vegitelet napja. Tudtommal mar tul vagyunk par vilagvege hoborton.
2012. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyebkent a zsido naptar szerint azt hiszem 5773-at irnak ok epp, szoval veluk mi lesz? "Kikeruli" oket a vilagvege? :D
2012. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem :DD szerintem Isten az emberekkel még egy jó darabig elfog lenni :DDD
2012. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen ez jó kérdés, hogy vajon előre lesz e jelezve, mert azért azt látjuk, hogy a Bibliában is van előjele a dolgoknak. Szerintem inkább az a kérdés, hogy hányan észlelik az előjelet és azok közül is hányan ismerik fel. Pl Jézust is nagyon kevesen ismerték a földön hiába Isten volt és azok közül akik ismerték is még kevesebben ismerték föl, hogy ki ő. Szóval szerintem a tömeg véleménye most is az lenne, hogy á ez nem az. Lehet bántanák is(legalább szóval), aki egészen komolyan mondaná. Mondjuk kiállna a térre, vagy bemenne a templomokba.


Amúgy úgy tudom az európai zsidók volt, hogy nagyon azt gondolták a középkorban, hogy na itt a messiás most tényleg és eladták a dolgaikat, hogy menjenek majd az újjá alapított Isten országába.

2012. nov. 19. 19:31
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem nem gondolom, a 3.-as válaszolónál a pont.

egy keresztény nem az óráját nézegeti, hiszen minden pillanatban eljöhet, és akik érdekből akarnak keresztények lenni, azok nézegetik az órájukat, meg a naptárjukat.


Érdekes, a biblia elmondja a jeleket, amit figyelni kell,

S ne a világnak lesz vége hanem a gonosz emberi társadalomnak, amit Jézus királysága fog felváltani.

A földnek semmi baja nem lesz, a teremtő nem engedi, hogy kárt tegyenek annyira az emberek benne, hogy új földet kelljen létre hozni, e helyett inkább elpusztítja azokat akik a földet pusztítják, és kapzsiságból kizsákmányolják.


egyébként is még 5. prófécia nem teljesült be, ezért kizárt dolog, hogy ezek egy hónap alatt végbe menjenek.

Az emberek figyelmeztetve vannak a biblián keresztül, és Isten szolgáin keresztül is.

Régen is használt fel embereket erre a teremtő, de akkor sem figyeltek, sőt inkább elvetik ezeket az embereket, még bántalmazzák is tettleg, vagy szóban őket.

2012. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A Maják egy dél-amerikai törzs voltak. Nagyon jól ismerték a csillagászatot. Mi is ismerjük, csak nem foglalkozunk vele sajnos! Bár én nem vagyok keresztény, de a Biblia tanításait nem tagadom!

Megtudjuk az egészet majd! Kíváncsi vagyok rá nagyon én is!

2012. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"egyébként is még 5. prófécia nem teljesült be"


Melyik az az 5? Nagyon kíváncsi vagyok, csak azért, hogy mire kell még figyelni.

2012. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!