Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki letudná nekem írni I....

Valaki letudná nekem írni I. Mózes 12.1.2 és Jeremiás 31.31.34-et?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 15:51
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Google?


[link]

2012. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ezek közül melyik..?
2012. nov. 24. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:

12,1

Az Úr ezt mondta Abrámnak: Menj el földedről, rokonságod közül és atyád házából arra a földre, amelyet mutatok neked!


12,2

Nagy néppé teszlek, és megáldalak, naggyá teszem nevedet, és áldás leszel.



31,31

Eljön az az idő - így szól az Úr -, amikor új szövetséget kötök Izráel és Júda házával.


31,32 Nem olyan szövetséget, amilyent őseikkel kötöttem, amikor kézen fogva vezettem ki őket Egyiptom földjéről. De ezt a szövetséget megszegték, pedig én voltam az Uruk - így szól az Úr.


31,33 Hanem ilyen lesz az a szövetség, amelyet Izráel házával fogok kötni, ha eljön az ideje - így szól az Úr -: Törvényemet a belsejükbe helyezem, szívükbe írom be. Én Istenük leszek, ők pedig népem lesznek.


31,34 Akkor nem tanítja többé egyik ember a másikat, ember az embertársát arra, hogy ismerje meg az Urat, mert mindenki ismerni fog engem, kicsinyek és nagyok - így szól az Úr -, mert megbocsátom bűneiket, és nem gondolok többé vétkeikre.

2012. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

Biztos kisgyerek lehetsz, ha nem tudsz lapozni az interneten, emiatt segítek...


1.Moz.12.1

És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, amelyet én mutatok néked.

2

És nagy nemzetté tészlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszesz.



Jer.31.31

Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

32

Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

33

Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

34

És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.

2012. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

(1Mózes 12:1, 2) 12 Jehova ezt mondta Ábrámnak: „Menj ki földedről, rokonaid közül, és apádnak házából arra a földre, amelyet mutatok neked; 2 és nagy nemzetté teszlek, megáldalak, és naggyá teszem nevedet; légy áldássá.


(Jeremiás 31:31) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. . .

(Jeremiás 31:34) 34 „Nem tanítja többé ki-ki a társát és ki-ki a testvérét, így szólva: »Ismerjétek meg Jehovát!«, mert mindnyájan ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig — ez Jehova kijelentése. — Mert megbocsátom vétküket, és bűnükről nem emlékezem meg többé.”

2012. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az I.Mózes 12.1.2 azt jelenti, hogy Mózes első könyve 12. fejezet 1-2 versek:

[link]


A Jeremiás 31.31.34 pedig azt jelenti, hogy jeremiás próféta könyve 31. fejezet 31,34 versek:

[link]


Ha a [link] oldal jobb felső sarkában lévő keresőbe bemásolod amit ide írtál ugyanígy kiadja...


Üdv. Péter

2012. nov. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!