Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vált egyfajta tabu...

Miért vált egyfajta tabu témává a Biblia?

Figyelt kérdés

Gondolom, lesznek, akik azonnal rávágják, hogy a térítők miatt. Rendben van, ezt a részét most hanyagoljuk.


Inkább az érdekelne, miért érzik sokan irritálónak már azt is, ha egyáltalán szóba kerül. Miért akadnak ki olyan sokan azon, hogy oktatnak belőle részeket az iskolában? Hiszen az európai kultúra alappilléréről beszélünk, ami nélkül képtelenek lennénk megérteni az elmúlt nagy korszakok művészeit, nem csak az építészetet, festészetet, hanem az irodalmat is.


Csak egy közeli példát említenék, ami a Bibliával kapcsolatos: egy ateista ismerősöm csak és kizárólag a fenti érvekre hivatkozva elolvasta, és valóban objektív, nem Istent gyalázó kritikát írt róla. A mű ismeretében, objektíven kritizálni: így is lehetne, nem? Akkor mire fel ez az elvakultság? Miért nem próbálják sokan megismerni se, és ítélik el anélkül, amit képvisel?


Most nem az egyházakról, vagy azok korruptságáról beszélek, ezért kérem a rájuk irányuló gyalázkodó válaszokat is mellőzni.


Én is tisztában vagyok vele, hányszor és hogy szabták át a Bibliát, de azt hiszem, ez nem változtat a mű valódi mondanivalóján, ahogy annak a művészetekre gyakorolt hatásán sem. Éppen ezért kérdezem: miért vált tabuvá az európai kultúrkör egyik alappillére?


Egy korábbi kérdésben megakadt a szemem egy válaszon: egy 30-40-es nő megszólított egy erős alkatú, kisportolt fiút, és megkérdezte, hisz-e Istenben. A fiúhoz szól a kérdésem: miért rémültél meg attól, hogy létezhet valami tőled nagyobb, erősebb? Miért rémít meg a gondolat, hogy valami feletted állhat?


Mellőzzétek a trollkodást a válaszokban, ha lehet!



2012. nov. 25. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Közel sem annyira az európai kultúra alappillére, mint azt a jobboldali emberek akarnák.


Amúgy meg egész egyszerűen azért, mert primitív és visszataszító.

http://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y


Ha elkezded átértelmezgetni, felül is írtad azt, amit Isten mondott.

Ha nem kezded el átértelmezni, akkor meg lesüllyedsz az 1. évszázadi ember szintjére.

2012. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem vált tabu témáva, csak tudni kell ésszel viselkedni és nem olyan dolgokkal dobálózni: "Isten gyűlöl, el fogsz kárhozni, nincs ettől fontosabb könyv" - meg hasonlók. Realizálni kéne, hogy mind különbözünk és nem mindannyiunknak ugyanaz a fontos és érdeklődése. Ez az út kétirányú.


Tehát ezért nem akarják megismerni, mert NEM érdekli őket. Az erőszakosság pedig undort vált ki.

2012. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Éppen ez a gond: hogy a Bibliát az erőszakos térítőkkel azonosítják, mert ez a könyv csak egy eszköz, amit ezerféleképpen fel lehet használni.

Egy penge egy orvos kezében csodákra képes, ugyanakkor ölni is lehet vele. Minden attól függ, honnan nézzük, és hogy értelmezzük.

A Bibliát is értelmezni kell, nem szó szerint, zombiként elhinni minden egyes szavát.

2012. nov. 25. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok keresztény, de természetesen az igaz, hogy európai történelmet, irodalmat, és művészettörténetet nem lehet tanulni a Biblia ismerete nélkül. De ez igaz a görög-római mitológiára is, és szerintem egyiket se tanítják túl részletesen az iskolában. Én nem látom, hogy kivételezés lenne, az átlag ember nem ismer semmit a világból, tanulni nem akar, maximum megnéz egy Wikipédia szócikket. Szóval lassan tabu lesz mindenféle könyv.
2012. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Hagyjuk kérlek a Biblia átszabásait, mert nem történtek meg! 1947-ben megtaláltak egy helyen 1. századi iratokat gyakorlatilag a teljes héber Bibliát, és a mai héber Bibliától összesen kevesebb, mint 100 hanggal tért el ha a magánhangzók jelölését nem számítjuk.

Sajnos én is tapasztalom a tabutémává válását. Nem tudom pontosan, miért van. De biztos, hogy bizonyos embereknek érdekében áll hogy minket befolyásoljanak és minden portékájukat ránk erőltethessék, és ehhez egy eszköz a gyökereink (nemzetünk, nyelvünk, kultúránk, vallásunk) kiölése.

2012. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
töftöftöf: szerintem te is pontosan tudod, hogy átszabások alatt az első évszázadok zsinatait értem, mikor kiszórták az apokrifeket, a félre, illetve újrafordításokat, amiket egyes vallási irányzatok használnak, nem ide sorolnám
2012. nov. 25. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
a biblia csak egy mesekönyv. emberek írták.
2012. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"Miért akadnak ki olyan sokan azon, hogy oktatnak belőle részeket az iskolában?"

OKTATNI???

Még csak az kéne... talán a gimnázium felsőbb osztályaiban már lehetne, de addig tilos!

Akkor már inkább a Kalevalát és a görög regéket. Azok sokkal szebbek.

2012. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!