Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateista sátánisták "ünnepel...

Az ateista sátánisták "ünnepelnek" karácsonyt?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert "kisjézus, szeretet" meg ezeken kívül szerintem egész poén a karácsony.

máshogy fogom fel az ünnepet. a télapó is egy poén.

van ezzel baj, ha ateista sátánista valaki és kedveli a karácsony hangulatát, még ha nem is hisz jézusba, sőt rühelli az ilyeneket?


2012. nov. 26. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj már, az ateizmus meg a sátánizmus hogy fér össze? Mert az egyik nem hisz felsőbbrendű lények létezésében, a másik meg igen...

A sátánista, amire te gondolsz az meg ún. ördögimádó, és nem valóban sátánista, mivel maga a sátánizmus nem az ördög imádatából fakad, hanem csupán annyi az eszmerendszere, hogy ne bánts másokat és ne avatkozz mások ügyeibe, amíg azok nem avatkoznak a tiédbe vagy nem bántanak téged.


Mindezen felül a karácsony ünneplése szerintem egyénfüggő és nem világnézet-függő: van aki családi összejövetelnek tekinti, van aki a régi pogány ünnepet látja benne (hiszen ugye mindenki tisztában van vele, hogy a karácsony nem keresztény találmány, csak lopás), van aki a "szeretet ünnepét"...


Én személy szerint ateistának vallom magamat, és nincs bajom a karácsony bizonyos vonatkozataival - szívesen ajándékozom meg a szeretteimet és töltöm velük azt a pár napot ünnepelve. Persze nem hallgatunk idióta betlehemes dalokat, nem beszélünk ilyen marhaságokról, hogy kis jézuska, stb., csak meghitt hangulatban rendezünk egy családi összejövetelt, ennyi. A jövőben a gyermekeimet is úgy fogom nevelni, hogy ez egy olyan ünnep, ahol egymást ajándékozzuk meg és így mutatjuk ki az egymás iránti hálát, szeretetet, és nem pedig a kisjézuska meg a nemlétező angyalkák vágják meg az embert ajándékkal.

2012. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Az, akinek a szeretet poén, annak az élet sem lenne való. Ha szüleiddel élsz, akkor őket is csak kihasználod. Ha kérsz, akkor biztos, hogy önzőségből teszed.

Nem tudom minek nevezzelek.... de remélem egyszer te is felfogod majd, hogy most miben hiszel.

2012. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Simán ünnepelhetik a karácsonyt. Főleg, hogy a karácsony eredetileg pogány ünnep volt, és köze nem volt Jézushoz...
2012. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ateista sátánista? Az milyen vallás?
2012. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Ateista sátánisták nincsenek, és nem "jézusBA", hanem "JézusBAN" hiszünk. Nem értem, miért rühelled a keresztényeket, semmi rosszat nem tettek veled, de mi téged még úgy sem "rühellünk", hogy te gyűlölsz minket.

Úgy ,akkor és azt ünnepelsz, amit csak akarsz. De tényleg nem értem, hogy lehet ez hogy "akihez nincs közöd azt békén hagyod". Jézus azt tanította, hogy szeressük egymást, mindenki mindenkit. Erre emlékezünk karácsonykor, hogy ő megszületett, küldetése elkezdődött és tanításait betartva, őt Megváltónknak elfogadva boldogok lehetünk. Ha "békén hagyod aki téged békén hagy" akkor elsétálsz a rosszul lévő emberek mellett, a balesetet szenvedettek mellett, megkövül a szíved ahogy Jézus mondta. A világon minden rossz a szeretet hiányából, a közönyből fakad, hogy nem segítünk a másikon. Ez a sátáni ideológia.

2012. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sztrecskó ***** válasza:
igen, ünnepelnek. Csak a szeretet ünnepének hívják.
2012. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ateista sátánizmusra gondolsz?
2012. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Ateista sátánisták nincsenek,


Dehogy nincsenek. Azt hiszitek, hogy csak isten létezik a világon? Sátán is létezik! És erősebb, mint valaha. Én például átkot szórok istenre, aztán tűvel szúrkálom a bábuját. Közben sátáni rituálét tartok.

2012. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy közbe szólok a karácsony eredetileg pogány ünnep lásd gogle kereső néhány barbár tőrzseknél régen a véráldozat volt a szokás és sokszor nem csak állatokat hanem embereket is feláldoztak szüzeket gyerekeket leginkább de ez meg volt Isten követőinél is ha jól tudom mondjuk én pogány vagyok legalábbis nem vagyok megkeresztelve de nem vagyok se őrült se gyilkos mellesleg még a malacokat is sajnálom ha le kell vágni persze nem véráldozat céljából ezzel arra utalok hogy nem a vallás és ki miben hisz határozza meg az ember jellemét hanem a cselekedetei döntik el hogy jó vagy rossz valaki mondjuk hogy a karácsony miért is a szeretet ünnepe lett azt nem tudom de annyiból nem bánom azért hogy évente van egykét nap mikor az ember nem csak az anyagiakkal törődik hanem egymással is mondjuk a családomért én bármire képes lennék de hogy a Sátánba Istenbe meg Jézusba nem igen hiszek még ha egy nálunk fejlettebb lény is szórta szét az élet magvait a földön akkor se hinném hogy isten mert mondjuk mi is istennek tününk egy állathoz képest mer fejlettebbek inteligensebbek vagyunk tőluk ez az isten dolog csak ennyi én személy szerint realista a tudományban és a logikus magyarázatokat fogadom el a létezésünkről mondjuk ha még ha a halál után van is élet menny és pokol nem hiszem elvégre a halál egy biológiai folyamat amely során leállnak a szerveink létfontossági sorrendben és ha a tudatunk még tovább is él csak egy másik létsíkon élhet tovább vagy esetleg másik dimenzióban de hogy valaki jó e vagy rossz pokol és menny ehez semmi köze mert az egész csak biológia fizikai folyamat amelyen a testünk átesik
2012. dec. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 3-asnak teljesen igaza van, és én is ünneplem sátánista létemre. Nem jézus születését ünneplem olyankor.
2013. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!