Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor tértetek meg és hogy...

Mikor tértetek meg és hogy történt pontosan?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Megtértem, majd isten eldobott magától. Ez isten.
2012. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kzs ***** válasza:
54%

Kedves válaszoló, nem Isten nem dobott el, te magad fordultál el tőle. Éltél a saját akaratodat, mégpedig így.

------------

Ami engem illet, én 11 évvel ezelőtt tértem meg úgy, hogy saját magam elhatározása volt. Nem mondom, nem volt könnyű, mert akkor éppen mindenki engem nézett, de ez csak addig tartott.

Szóval úgy történt, hogy megértettem a megtérésre szólító buzdítást. Vagyis azt, hogy miért kell megtennem. És akkor előre mentem azzal, aki által elmentem az Istentiszteletre.

2012. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Elso, butasagot mondasz. Egyik allitasod sem igaz, ugyais ha tenyleg megtertel volna akkor legalabb egy annyi ertelem es hit szorult volna beled, hogy tudd Isten nem dob el senkit magatol. Neked viszont szabad akaratod van ezt ne feledd.
2012. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Amióta az eszemet tudom, hallottam Istenről mert nagymamám katolikus volt. De már az óvodában úgy gondoltam, hogy Isten léténél nincs logikusabb dolog, és ez azóta sem változott.
2012. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

"Megtértem, majd isten eldobott magától. Ez isten."


Sokáig én is ezt gondoltam, de aztán rá kellett jönnöm hogy valójában én voltam az aki eltávolodott Istentől. Várd ki a végét, lehet hogy majd idővel te is belátod hogy Isten most is várja hogy visszatérj hozzá.


Bemásolom a tanuságtételemet, hátha még valaki nem olvasta:


Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt igazán keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy ideig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít abbahagytam. Úgy gondolkodtam akkor hogy megpróbálom leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és mintha az elmémbe lenne helyezve egy új ismeret, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik. Ez egy természetfeletti tapasztalat volt, korábban soha nem tapasztaltam ilyet. Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával.


Miután felnőttkorban megtértem elhatároztam hogy mindenképpen el kell mennem egy Élet a Lélekben szemináriumra. El is mentem az Emmausz közösséghez. Egy elég jó kis csapatba lettem beosztva, csak egy fura alak volt köztünk aki akupresszúrával foglalkozott és akinek a kezéből állítólag energia (erős melegség) tudott sugározni és ezzel gyógyított is. Róla nem nagyon tudtuk eldönteni hogy ez a dolog Istentől van-e. Erről sokat vitatkoztunk és ez eléggé hátráltatott minket sajnos. Viszont volt egy lány is a csapatban aki meg Medjugorjéban tért meg és nagyon érdekes dolgokat mesélt. Neki saját állítása szerint Medjugorje óta sokszor jelent meg a Szűzanya és Jézus. Egyszer amikor a szemináriumra betegen jött és a közösség vezetője imádkozott a gyógyulásáért (csak néhány szavas ima volt) egészen eltelt a Szentlélekkel. Olyan volt mintha aludna és látszott rajta hogy nagyon nagy békességet él meg.

Amikor az utolsó alkalommal kézrátétellel imádkoztak értünk akkor nem nagyon történt semmi különös azt leszámítva hogy amiért a közösség vezetője imádkozott az leírtuk és abból lehet következtetéseket levonni. Nekem pl. azt mondták többek között hogy türelmet fogok kapni.

Szóval akkor nem nagyon történt semmi (pedig én azt vártam hogy mindenki prófétálni fog meg nyelveken imádkozni meg minden :)) de néhány hónappal később valóban teljesen betöltött a Szentlélek. Úgy történt hogy éjjel aludtam és egyszer csak arra ébredtem hogy magamban ezt mondom: "Átadom Neked a félelmeimet." És ahogy ezt kimondtam egy pillanat alatt rendkívül erős forróság töltött be a lábujjamtól egész a fejem tetejéig. És a legforróbb a szívemnél volt, ott úgy éreztem hogy a Szentlélek kiégetett valamit (talán a félelmeket). A forróság nem fájt de annyira erős volt hogy nagyon kellett erőlködnöm hogy fekve tudjak maradni mert a lábaim és karjaim kezdtek volna mozdulni az erős forróságtól. Azért nem akartam mozogni mert a feleségem mellettem aludt és nem akartam hogy felébredjen mert valószínűleg csak furán nézett volna (ő nem hívő).

Később arra is rájöttem hogy miért mondtam azt hogy átadom a félelmeimet. Azért történt ez mert minden reggel egy egy mondatos imával átadom a szabad akaratomat Jézusnak. Ez azt jelenti hogy bármikor cselekedhet helyettem vagy rajtam keresztül. Azt hiszem a legtöbbször ez úgy történik hogy én észre se veszem. Ebben az esetben viszont tudtam hogy ezt a mondatot nem magamtól mondom ki hanem inkább olyan volt mintha valaki kimondta volna énbennem, helyettem. Tudom furán hangzik de éreztem hogy ezt most nem magamtól mondom.

2012. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Én kb. 15 éve tértem meg. Előtte katolikus voltam, gyerekkoromban még el is hittem, hogy van isten. Azóta már világos, hogy ha létezik is "teremtője" az univerzumnak (ami azért rendkívül valószínűtlen), akkor az is csak egy élőlény a sok közül, egyenrangú velünk, nem felsőbb hatalom, csak előrébb jár pár millió évvel az evolúcióban.
2012. dec. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Megtérni ?

Előbb nézd meg az " Isten a vádlottak padján " című filmet.

Ne legyen félreértés ( a film címe miatt ) igaz hitű emberek beszélnek istenről, nem szidalmazzák. / ! /

Egyszerűen írd be a keresőbe a film címét, és nézd végig.

2012. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Az éhező embernek isten CSAK egy darab kenyér formájában jelenhet meg.


BÁRMIT MONDHATSZ, EZ TÉNY.

2012. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nagilum ***** válasza:
Minden nap meg kell térni, és folyamatosan kell Istent keresni.
2012. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Megtérni ?

Előbb nézd meg az " Isten a vádlottak padján " című filmet."


Szívesen megnézném ha lenne időm és lehetőségem de sajnos nincs.

A többieknek meg sajnos nem tudok mit írni mert semmilyen konkrétumot nem írtatok.

2012. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!