Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » AMikor JÉzus a gecsemáné-kertb...

AMikor JÉzus a gecsemáné-kertben volt, akkor egyedül volt. és mikor a pusztában imádkozott együdül volt. Honnan tudták az apostolok leirni azt mi történt, mikor nem is voltak ott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: elmondta nekik.
2012. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak egy tipp....de egyáltalán nem biztos...??:)
2012. szept. 19. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A biblia írói többféle módon kaptak az íráshoz segítséget.


Mózes a teremtő Isten szent szellemére hagyatkozott, persze a teremtő felhasznált prófétákat, őszinte emberek, szemtanuk beszámolóit.

Lukács Pl leírja, hogy több embert is megkérdezett és mindennek alaposan utána járt.


(Lukács 1:1-3) 1 Miután már sokan vállalkoztak arra, hogy ismertetést állítanak össze azokról a tényekről, amelyeknek teljes hitelük van közöttünk 2 úgy, ahogy ezeket átadták nekünk azok, akik kezdettől fogva szemtanúkká és az üzenet szolgáivá lettek, 3 én is eltökéltem — mivel mindennek pontosan utánajártam az elejétől kezdve —, hogy leírom neked őket logikus sorrendben,. . .


(2Timóteusz 3:15, 16) . . .. 16 A teljes Írás Istentől ihletett. . .

(2Péter 1:21) 21 Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket.



Zsömle/lány

2012. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kertben azért ott voltak az apostolok, csak elaludtak. De utána nyilván látták Jézus arcán, hogy vért izzadt, az nem tűnik el csak úgy. Amikor a pusztáról szóló történet akár jelképes is lehet. Ezen kívül természetesen isteni segítséget is kaptak, ahogyan Zsömle/lány mondta.
2012. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne feledd, nem írtak le minden apró mozzanatot. Például számomra nem derül ki, hogy mit írt Jézus oly gyakran a homokba.
2012. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pálcikaembereket :D


O

\|/

|

/ \

2012. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha meg írnád légyszi hol van az a rész hogy homokba írt, utána néznék..

Kössz

2012. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elmondta nekik.De szerintem nem érdemes mindent készpénznek venni,hiszen nem is ismerjük azokat az embereket,akik írták a Bibliát.A tévedés,félreértés,hazugság pedig nem leellenőrizhető dolog,még a Bibliában sem.
2012. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Látod, már én sem tudom, ez a homokba-írás honnan jött. Lehetséges, hogy valamelyik filmben láttam, ha jól átgondolom, én sem találkoztam ezzel a Bibliában. De valami mégis rémlik ezzel kapcsolatban.
2012. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

(János 7:52) . . .A Codex Sinaiticus és a Codex Vaticanus nevű kéziratok, továbbá a sínai szír kódex kihagyják az 53. verstől a 8. fejezet 11. versig terjedő részt,. . .


az eredeti iratokban nem szerepel az a rész hogy Jézus megakadályozott volna egy parázna nő meg kövezését, és ebben a részben írja, hogy homokba írt, ami szintén nem eredeti írás

Zsömle/Lány

2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!