Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legfontossabb dolgok,...

Melyek a legfontossabb dolgok, amiket tudni kell a Hit Gyülekezetről? Ők mit tartanak a legfontosabb dolognak a világban?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszát kérem, akik ismerik őket és nem mocskolódnak!


Néhány kérdés:

1. Miért vagyunk itt a világban?

2. Mit szeretne tőlünk Isten? Mit kell tennünk, az életért?

3. Mi lesz velünk halál után?

4. Mit gondoltok a többi keresztényről (mi lesz a sorsuk)?

5. Hogy kell viselkedni a nem keresztény embertársainkkal?

6. Mi a véleményetek a Bibliáról és mi annak a célja?

7. Támogatnátok-e bármilyen háborút és részt vennétek-e benne? (pl. ott van Pakisztán - Izrael)

8. Ha egy idegen jön közétek, hogyan fogadjátok őt?

9. Ha valaki elmégyen tőletek, lesz-e néki bűntetése?

10. Milyen volt "újjászületni?" Tényleg rángatózni szoktatok, mint akit megszáll egy démon?



2012. nov. 30. 22:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Kételkedem a válaszok igazságtartalmát illetőleg.A gyülekezet teljesen nyitott,tehát saját szemeddel is meggyőződhetsz mi folyik.A BP-i gyülekezetbe 5-8 ezer ember között,senki nem fog téged ,még észre venni sem. De ha tartasz a személyes látogatástól akkor számtalan Istentiszteleti anyagot találhatsz az interneten ,amelyekből a kérdéseidre választ kaphatsz.


Én tíz éve járok a Pestibe is és egy vidékibe is. Tíz éve FIZETEK TIZEDET! De ezt senki nem tudja,hogy igen vagy nem.És akarom fizetni, mert azt szeretném hogy a saját pénzünkből építkezzünk és ne a te adódból,ahogy egyes egyházak teszik.


Egy éve házasodtam ,most babát várunk. Szeretem a családom meg nem tért tagjait is!!!!! És ők is szeretnek minket.


Őrültek mindenhol vannak.És egyébként ha nem lehetne eljönni a gyülekezetből ,már akkora lenne mint a katolikus egyház.Általában akik idiótaságokat terjesztenek,azok nem tudják elképzelni hogy hogy tud működni sikeresen egy keresztény közösség,hiszen ez nem jellemző .


Aki pedig a Bartusnak hisz,az nem ismeri azokat a dolgokat ami ugyebár nincs leírva !!!


Ja és megértelek,én két évig készültem és tájékozódtam mire megtértem. Csak azt sajnálom hogy nem tettem meg még tíz évvel előbb.

2012. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%

"És akarom fizetni, mert azt szeretném hogy a saját pénzünkből építkezzünk és ne a te adódból,ahogy egyes egyházak teszik."


Miért hazudsz? A hit gyülekezete elismert egyház, és mint ilyen állami támogatást kap az adófizetők pénzéből, pont úgy, mint a történelmi egyházak bármelyike. Ennyit arról, hogy ki hazudik, és ki nem.

2012. dec. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%
Konkrétan te hazudsz! Vatikáni szerződés ,különszerződések ,iskola és szeretetbizniszek ,ökomenikus önkormányzati templomok . Vagy szted a be nem fizetett egyházadóból állnak még a tök üres templomok minden faluba? Ez van.Ne engem kérj számon ezért.Ha mi öt forintot kapunk az másnapra rögtön szalagcím lesz. Abban viszont igazad van hogy az egy százalék után mindenki kap kiegészítőt.
2012. dec. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
34%
Na mi van agyérgörcsöt kaptál a nagy krisztusi szeretettől, ami fűt? Csak megírtam az igazságot, hogy ti is szépen fölveszitek a lét az államtól lelkiismeretfurdalás nélkül. Az iskolák után járó pénz és az egy százalék kiegészítése szép summa testvérek között is, az ötödik legtöbb állami támogatást kapjátok, de te elégedetlenkedsz. Végül is megértem persze, jogos, hiszen Németh Sacának se ingyen adják az Armani öltönyt.
2012. dec. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
68%
Húú cimbora te aztán tényleg nem vagy képben.De az nyugtasson hogy neked soha senkinek semmire nem kell adni.Mi meg örülünk annak amink van.Ugye nem gond? Félreértettél ,nem elégedetlenkedek ,miért tenném ? Ja és még ezen felül adományt is adok.
2012. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
58%

Ismerek egy 3 gyerekes anyukát, aki elvált a férjétől, mert az kifogásolta, hogy állandóan a gyülekezetbe jár és a kevés pénzüket oda viszi. A gyerekeknek pedig nem jut pénz ruhára.

Ezt ő maga mondta el.

A gyerekekkel azért imádkozik mindennap, hogy az apjuk térjen meg, és jöjjön vissza hozzájuk és a gyülekezetbe is.

Mi ez, hogyha nem agymosás?

2012. dec. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Az itt folyó acsarkodó, irigykedő gyűlölködés láttán szomorú lettem. Mindenki csak hallott ezt azt. Én nem tudok semmi saját szemmel tapasztaltat, de ismertem egy férfit, aki a Hitgyüli által tért meg és tette le az alkoholt és a drogot.

A váz mindegy, ha a tartalom valós.

2012. dec. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 kzs ***** válasza:
66%

Igaz, hogy a kérdező konkrétan olyanok válaszát várta, akik ismerik őket és nem mocskolódnak - erre sorra jönnek olyan válaszolók, akik életükben be nem tették a lábukat ebbe az egyházba. Gőzük nincs arról, hogy mi hogy's mint, de azért gyártják a szemét hazugságaikat ezerrel, gyűlölködést szítanak, provokálnak ezerrel egy olyan közösséggel szemben, akik legalább valamit már letettek az asztalra. Ja... és mellesleg nem ártottak nekik...

De mindegy, fő a hazugság, gyártsuk ezerrel!!!


Nekem pl. semmi közöm a Jehova Tanúihoz. Jónéhány tanításukkal nem értek egyet, de valahogy mégsem csinálom ezt a szemétkedést velük szemben... vajon miért nem??

----------------

Na lássuk akkor:

@ 1. válaszoló


Ezt írod: "A Hitgyülisektől nem mehet el senki"

Hát tényleg nem... :D

Na akkor elárulom neked, hogy volt egy olyan időszak, amikor nem jártam oda. Nem azért, mintha kifogásoltam volna bármit is, csupán azt nem hittem, hogy PONT OTT változna meg az életem.

De nem történt semmi provokáció részükről. Teljesen véletlenül találkoztam az utcán egy olyan valakivel, aki ott presbiter. Beszélgettünk mindenről, aztán szóba jött az én ügyem. Megbeszéltük hogy mi a helyzet, én hogy látom. És sikerült megbeszélnünk!! Akkor átláttam a dolgokat, és azóta miden más: járok, és megoldódott minden.


Ezt írod: "Németh Sándor az avatandó személyt megalázta, sőt le is köpködte."

Totál valótlanság. Amikor minket "avattak", soha ilyen nem történt. Voltam a nagy csarnokban is, és érdekes módon, ott se volt ilyen...


Ezt írod:

>De volt olyan "hívő", aki extázisba esett és elájult.<

Először is nem tudom, miért teszed idézőjelbe azt, hogy hívő. Miért ne lehetne hívő Isten felé?? Ki az, akik megítélheti bárki szívének az állapotát, ha nem maga az Isten? Ha az az illető megtért, és meg voltak a kereszténnyé válás alappillérei (vízkeresztég, SzentSzellem keresztség)akkor nem lehet hívő??

Hát dehogynem! Úgyhogy óvatosan csak azzal az idézőjellel!


A másik: "extázisba esett és elájult"

Na ez az, amit azok, akik nem karizmatikus-neoprotestáns beállítottságúak, nem képesek megérteni.

SOkan gondolják úgy, hogy Isten Szellemének kitöltetése csak a Bibliában van benne (ha ugyan valamikor olvasták ott...), és már nem működik. Pedig ez nem így van. Jézus ezt az ajándékot a mai napig is végzi, úgy, ahogy az (például) az Apcsel 2. részében szerepel. És ami ugyebár Joel könyvében is benne van.


Röviden ennyi.

2012. dec. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 kzs ***** válasza:
69%

@ "tegnap 22:59"


Ezt írod: "Anya elment egy ilyen gyülekezetbe,a fizetése x%-át minden honapban be kell fizeni."

Az addig rendben van, hogy elment, de mi az hogy a fizetése x%-át minden honapban be kell fizeni??


Nem mondta el neked anyud, hogy az adakozás (beleértve a tizedfizetést is) teljesen anonim, és önkéntes?


Tehát semmi sem kötelező, ellenben a Malakiás 3/7-12 beszél a tizedfizetésről, amiben úgy szerepel ennek elhagyása, mint Isten megcsalása. Sőt, a Bibliában csak ez az egy olyan kijelentése van Istennek, hogy EZZEL próbáljatok meg engem! Vagyis Isten maga kéri, hogy tegyük próbára őt erre vonatkozóan.

Persze erre már azért nagy hit kell.


De a Hit Gyülekezete ezzel tisztában van, és soha kötelezővé ezt nem tette. Mindenkinek a saját hitére, meggyőződésére van bízva, hogy eleget tesz-e ennek, vagy sem.


Mindenesetre a fenti igéből kifolyólag - és egyébként Mózes könyvében is van ilyen - a Hit Gyülekezete tanítja az adakozást és a tizedfizetést. Igei alapon hirdeti tehát, és igenis tiszteletben tartja az emberek hitének különbözőségét. Vagyis senkit sem kötelez rá, csakis anonim módon - név nélkül - történik.

-----------

Ezt írod:


"Anya a harmadik gyülekezeti alkalom után hazajött és bejelentette hogy neki Isten azt súgja hogy el kell válnia és a gyülekezetnek szentelnie az életét."


Az hogy anyud bejelent valamit, az meglehet. De NEM a 3. alkalom után, és pláne nem ilyet. Én 11 év eltelte után sem hallottam olyan tanítást, hogy azt mondták volna, amit anyud közölt! Isten soha ilyet nem sugall, és a Hit Gyülekezete sem hirdeti a válást.


Az addig rendben van, hogy legyen fontos neki a gyülekezet, de nem ilyen áron.

Soha ilyen utalás, ilyen tanítás nem volt!


Ezt írod: "Tényleg elvált apámtól 23 év házasság után, semmint nem maradt, ha kaja nincs itthon, előbb ad enni a gyülekezet tagjainak mint nekünk ,gyerekeinek.Azt mondja hogy ezt kell tennie,Isten ezt mondja neki. ŐRÜLT LETT !!!!"


Nézd, sajnálom, ha így lett, de mint azt írtam, a Hit Gyülekezete soha ilyet nem tanított. Ha anyád ilyet tett, a saját elhatározásából tette. Ha nem hiszel nekem, hallgasd meg a családdal kapcsolatos tanításokat, és te magad fogsz rájönni, hogy semmi ilyet nem mondott a gyülekezet. Sőt az ilyen az, amitől elzárkózik.


Namost nem azt mondom, hogy hazudsz, csak éppen hiányosak, és bizony-bizony tévesek az információid.

Előbb járj utána egy kicsit a dolgoknak, jó?

2012. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sok ismerősöm van a gyülekezetből és teljesen normálisak,jó fejek,rendesen élnek,boldog kiteljesedett családi életük van.Ez a "lehúzásos duma" totál hazugság,senki sem kényszeríti ki tőlük a pénzt és nincs számon tartva ki mennyit ad.
2012. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!