Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legfontossabb dolgok,...

Melyek a legfontossabb dolgok, amiket tudni kell a Hit Gyülekezetről? Ők mit tartanak a legfontosabb dolognak a világban?

Figyelt kérdés

Csak olyanok válaszát kérem, akik ismerik őket és nem mocskolódnak!


Néhány kérdés:

1. Miért vagyunk itt a világban?

2. Mit szeretne tőlünk Isten? Mit kell tennünk, az életért?

3. Mi lesz velünk halál után?

4. Mit gondoltok a többi keresztényről (mi lesz a sorsuk)?

5. Hogy kell viselkedni a nem keresztény embertársainkkal?

6. Mi a véleményetek a Bibliáról és mi annak a célja?

7. Támogatnátok-e bármilyen háborút és részt vennétek-e benne? (pl. ott van Pakisztán - Izrael)

8. Ha egy idegen jön közétek, hogyan fogadjátok őt?

9. Ha valaki elmégyen tőletek, lesz-e néki bűntetése?

10. Milyen volt "újjászületni?" Tényleg rángatózni szoktatok, mint akit megszáll egy démon?



2012. nov. 30. 22:40
1 2 3 4
 21/31 kzs ***** válasza:
63%

Na akkor nézzük a Bartus-féle szennykönyvet!

(ja persze... neve is van: Fesz van!)


Különben mi a fene ez a szó hogy "fesz"?

Független Egészségügyi Szakszervezet rövidítése? Nem, nem... inkább a Független Előadó-művészeti Szövetség rövidítése? Á nem. Az sem!


Tudom már: ez Bartus úr újonnan kialakult szóhasználata! Olyan, mint nekem ez: "gdfwssdzt".

Annyit értettek belőle, mint én. Szóval már a könyv címe is rendkívül sokat mondó! :DD

-------

Egyébként pedig: az ismerősöm aki odavitt, röpke 28 (huszonnyolc) éve van ott. Igaz, én csak 11 éve, de valahogy nem tapasztaltuk azokat, amik abban a könyvnek nevezett mocsokságban írva vannak.


Ennek a... szóval ennek a "könyvnek" legnagyobb vívmánya az, hogy mindössze 1%-nyi igazság mellé kreálja oda a 99%-nyi hazugságot.


Miért is? A pénzszerzés, a hírhajszálás, a hírnév miatt.

Mert érdekes módon, se én, se a 28 éve megtért ismerősöm nem a "könyvben" írtakat tapasztalta, és furcsamód azok az emberek sem, akik a mai napig ott vannak. És még hadd tegyem hozzá, hogy Bartus minden áskálódása ellenére a gyülekezet létszáma szépen gyarapodik.


És merem kockáztatni, hogy nem az állítólagos visszásságok, becstelenségek miatt, hanem azért mert pontosan az ellenkezőjét tapasztalják meg az ott lévő emberek.


És itt, ebben a gyülekezetben valósul meg az, hogy személyes közösségbe kerülhettek Istennek, melynek során igazi keresztény értékekkel gyarapodva az életük megváltozhatott: megszabadulhattak függőségekből, gyógyulásokat élhettek át, családi életük rendeződhetett (NEM VÁLÁSSAL!), stb.


Úgyhogy ennyit erről: a Hit Gyülekezete - bármennyire is kell sokaknak a becstelen, tisztességtelen szektakép - jóravaló, tisztességes, becsületes egyház, és aki mást mond, az soha be nem tette a lábát ide!

2012. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 kzs ***** válasza:
79%

@ "tegnap 23:17"


"Én semmi jót nem hallottam erről a gyülekezetről."

Persze hogy nem.


Kinek kell a megszokott? Kinek kell a becsületes, tisztességes egyházkép? Senkinek! Abból van elég.


De kell a pénzlehúzás, kell a szekta, kell a kiátkozás, imakommandó, stb. - mind-mind a szenzáció, ami nem a megszokottat, a tisztességet jelenti, hanem mindennek az ellenkezőjét: a becstelenséget, a visszásságok sokaságait. Ez kell!!


mondok egy példát:


Ezt olvasod valahol a médiában: "Pucsajröcsögén Jóska bácsi nagyon szereti a családját, keményen dolgozik, és mindenki csak jót mond róla" - ez a hír nem kell, senkit se érdekel.


De ha már ez a hír van: "Pucsajröcsögén Jóska bácsi halálra szurkálta a családját, lusta és egyáltalán nem is dolgozik, és mindenki fél tőle" - na ez kell!

Erre már mindenki felkapja a fejét, nem?


Ami pedig az anyagiasságot illeti: a Hit Gyülekezete igenis tanít az adakozásról, minthogy a SzentÍrásban ez a szolgálat szerepel. Nem tudom, mi ebben az anyagiasság.

Fenntartják saját magukat + az iskoláikat. Meg látsz egy pulpitust és hangszereket... húúúú ez aztán nagy anyagiasság.


A többi egyház vajon miért nem anyagias?? Nem ezek is fenntartják magukat és az iskoláikat??

-------------

Ezt írod: "eddig akárkivel találkoztam,akinek hitgyülis volt valamelyik családtagja,annak mind romokban volt a családi élete 3-hoz hasonlóan,vagy a személyisége."


Hát akkor szerintem találkozzunk minél hamarabb. Jó lenne, ha te meg én személyesen is ismernénk egymást, mert akkor elmondanám, hogy a családi életünk teljesen rendben van: dolgozunk mindketten, gyerekünknek amit csak tudunk mindent megadunk.

Ami pedig a személyiségünket illeti: nem mutatunk deviáns jegyeket, hanem kedvesek és megértőek vagyunk másokkal szemben (beleértve a gyerekünket is).

2012. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 kzs ***** válasza:
82%

@ farikcsaaa válasza


Ezt írod:

"A legfontosabb,hogy a Bibliát felhasználva húzzák le temérdek pénzzel a hiszékeny,jólelkű embereket.Az igazi Istenük a business.Jól ismerem őket."


Ismered te a francokat.

Figyelj, hadd mondjak egy példát:

X kihúzott a zsebemből 10 forintot.

Y pedig 1000 forintot. De engem nem érdekel Y, hanem inkább X-re orrolok, aki sokkal kevesebbel rövidített meg. Ez szerinted micsoda??


Ha nem érted, miről beszélek, akkor elmagyarázom:

Példának okáért legyen mondjuk a katolikus egyház.

OK?


Na, szóval a Katolikus egyház:

- szegénységet hirdeti, annak ellenére, hogy a Biblia mást mond. Merthogy a SzentÍrás Krisztust olyannak állítja be, mint aki szegénnyé lett miérettünk azért, hogy mi meggazdagodhassunk. Azonkívül a SzentÍrás világosan ír a bővölködésről is - és a hőn gyűlölt tizedfizetésről is - dehát a katolikus szegénység a lényeg!


> Katolikus szegénység, ami bőven bizonyítja Vatikán GDP-jét, a világ különböző táján - akár nálunk is - felállított (templomokban lévő) festményeket, szobrokat, képeket.Papok, érsekek, bíborosok - sőt magának a pápának - a miseruháját is (ez utóbbinak a koronáját is)


> Saját magát és az iskoláit, óvodáit is fenntartja


> Vallási rendezvények: pápaválasztás, pápalátogatás, búcsúk, zarándokutak (ez utóbbi esetében egész zarándokvonatok) Csíksomlyóra és más helyekre


> Pax TV, ami teljes műsoridőben, mindennap megy (a "Vidám Vasárnap" ellenben csak vasárnaponként 2 órahosszáig megy).


Akkor mindezeket végiggondolva, mondd már meg kedves farikcsaaa, ezek vajon mennyi pénzt emésztenek fel???

Nem többet, mint amit a Hit Gyülekezetébe folyik be?


De egyébként is: egyik egyház tagjai (se a katolikus, se a Hit Gyülekezete tagok) nem pénzlehúzásnak tekinti az általuk beadott pénzeket. Számukra ez csak Isten céljaira történő adakozás.

----------------

Ezzel szemben a Hit Gyülekezetének van egy csarnokja. Ezt látod a "Vidám Vasárnap" közvetítésekben, látsz továbbá egy pulpitust, hangszereket. Ennyi.

Jó, OK. drágák a hangszerek: a dob, a gitárok, trombiták, hárfa, stb., de közelsem kerülnek annyiba, mint a katolikus egyház összes vallási kellékei (ruhák, kegytárgyak, orgonák)


Ezenkívül a Hit GYülekezete semmiféle vallási rendezvényt nem szervezett soha. Fenntartja saját magát és az iskoláit úgy, ahogy pl. a baptista egyház.

ja, jut eszembe: a baptista egyház lényegesen több iskolát tart fent, mint a Hit Gyülekezete.


Ami a Református egyház:


jó, igaz, nincsenek se azok a kegytárgyak se azok a vallási rendezvények mint a katolikus egyházban - amik emésztenék fel ugyebár a rengeteg pénzt. De akkor is: fenntartja saját magát és az iskoláit (ezen belül a templomok rendben tartása, akár kifestéssel is).

Fenntartja magát és az iskoláit úgy, ahogy a Hit Gyülekezete is teszi.

--------------

Namost, félreértés ne essék: nem célom ezzel, hogy lejárassak bármiféle egyházat. Csupáncsak a miheztartás végett írtam le ezeket a katolikus egyházról.


De ha valaki a Hit GYülekezetében az anyagiasságot látja, az legyen olyan kedves és gondolja végig, hogy más egyház mit csinál.


És akkor szerintem saját maga is rájön arra, hogy a Hit GYülekezete is csak azt csinálja mint a baptista, vagy a református: fenntartja saját magát és az iskoláit, miközben hirdeti saját vallásszabadságát mint azok, és kész.


Ez minden.

2012. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 kzs ***** válasza:
90%

@ "ma 06:52"


Ezt írod: "Ismerek egy 3 gyerekes anyukát, aki elvált a férjétől, mert az kifogásolta, hogy állandóan a gyülekezetbe jár és a kevés pénzüket oda viszi."


Figyelj, mint ahogy már említettem, a Hit Gyülekezete ilyet sohasem tanított. Épp ellenkezőleg: a családról szóló tanításaikban mindig a család egységét hangsúlyozza, és a családtagok ott betöltött szerepét.

Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy valaki elválik a házastársától - az egyén szabad akarata megvan - , de hogy olyat tett, ami nem összeegyeztethető a Bibliával: ezt ne írjuk már a gyülekezet számlájára. Jó?


Mondok egy példát:


Magyarországon mindig is tilos volt a gyilkosság.

Namost, előfordul, hogy mindezek ellenére - sajnálatos módon - az egyik ember megöli a másikat. De ezért nem az adott kormány a hibás, nem a társadalom, hanem csak az, aki megölte azt a bizonyos embert.


Ugyanígy: előfordulhat válás a Hit Gyülekezetében. Nincs kizárva. De aki ezt megteszi, azért NEM a gyülekezet a felelős, hanem az, aki elvált. Érted?


AZ meg, hogy valaki azért imádkozik, hogy a családjuk teljes legyen, és a családfő Krisztus Testéhez csatlakozva keresztény értékeket adjon át a gyerekeinek... ne haragudj, de ez nem agymosás. Ez igaz ima, amit csak méltányolni lehet.

2012. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 kzs ***** válasza:
79%

@ válaszom "ma 07:11"


Végre hogy már valaki nem hallomásokra épít! :)

Mindenkinek így kéne: ha nincs tapasztalatod a Hit Gyülekezetetével kapcsolatosan, ha életedben nem jártál oda, akkor könyörgöm, ne okoskodjál már! Ne kreálj róla olyan bődületes baromságokat, mint "pénzlehúzás", meg hasonló!


De ez NEM a 07:11-es válaszolónak szól. Sőt örülök, hogy úgy látja a dolgokat ahogy.

Én azt mondom ezzel, hogy akinek nem inge ne vegye magára, de akinek inge, az IGENCSAK vegye magára!


Azt írod, hogy valaki itt a Hit GYüliben szabadult meg a drogtól és az alkoholtól.

Pontosan. Ugyanis az a személyes közösség, amit Istennel átélnek ott, csodálatos fordulást eredményez az életükben.


Függőségekből szabadulhatnak meg, gyógyulást élhetnek át, családi életük rendbe jön, stb.

Én, magam részéről sohasem ittam, nem is drogoztam, de volt más függőségem, amit itt tudtam letenni.

Mégpedig véglegesen.

2012. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%
Az asszony esete sántít. Ugyanis ha tényleg megtért, akkor nem hagyhatta el a férjét, mivel csak a férj bocsáthatja el a feleséget. Szerintem más történt.
2012. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 kzs ***** válasza:
58%

Pontosan.

Az hogy váljon el... áááá.....

Ilyen kijelentést, vagy tanítást ő biztos hogy nem kapott.


Az hogy elvált, az az ő szabad akarata.

Szerintem is valami volt a háttérben, amiről mi nem tudunk.

2012. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Jeeezusom kzs vs mindenki

kzs .. kzs... kzs..

túlgondolkozom

2012. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

8., Nagyon sok új ember megfordul nálunk és nyitottak vagyunk feléjük, de úgy is érezzük a szellemi világát az új testvérenk, ha nagyon negatív, de aki nyitott Isten szavára azzal mindenki nyitott szerintem.:)

9., és volt, hogy fél évig nem mentem és amikor megint mentem mindenki örömmel fogadott, de senki nem kérdezte miért mentem vagy hol voltam és senki nem hívogatott, nincs számontatrtva hogy ki mikor hol mit csinál, akkro megyek amikor szeretnék akkor hagyom ki amikor akarom.:D

5., Ugyan úgy, mint a keresztényekkel nem mások ők, mint mi talán a Biblia igéjét hirdetni lehet nekik(kiemelném a Biblia igéjét és nem a gyülekezetet, egy Hitgyülis akkor is örül ha valaki Igei módon él, de nem oda jár)

A többit pedig mind megtalálod a Bibliában(1., 2., 3., 7., 10(második fele))

10., első része pedig szerintem személyes megtapasztalás nekem ugyan volt, mint amikor megismered, hogy milyen a világ többi országa és csodálod mondjuk a hatalmas építményeket a zöld mezőket a folyókat, nehéz így átadni.:)

4., A sorsuk a Bibliában le van írva, „megméretett és könnyűnek találtatott” (Dániel 5) a sorsuk pedig egyértelműen nem az örök élet, de több helyen is le van írva kinek a Szent Írásban kinek mi lesz a sorsa.

2013. máj. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

OFF

Nem ismerem őket, ezért nem Neked válaszolok. Végig olvasva a válaszokat, azonban egy dolog megragadta a figyelmemet:

Hatékony tudatbefolyásolás folyhat ott, ha önkéntes alapon ilyen mértékű és ilyen rendszeres adományokat tudnak beszedni. Tapasztalhatjuk általában, hogy milyen nehezen nyúlnak a zsebükbe az emberek, és itt állítólag senki sem mondja nekik, hogy tíz százalék, de ők mégis...

Az Adóhivatalnak ajánlanám, menjenek tanulmányútra a gyülibe, megnézni, hogy kell ezt csinálni, mindjárt nem lesz gond a költségvetésben az adóbefizetés elmaradása miatt. :-)

Bocs az OFF-ért.

ON

2013. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!