Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha az utolsó próféta...

Mi van ha az utolsó próféta nem tud semmilyen fizikai vagy orvosi értelembe vett csodát tenni? Mi van, ha "csak" a már meglévő szent irásokat értelmezi helyesen, és ezért tudja (elveszet törzsek) izrael népét is beazonositani.

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor se vagy az.
2012. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is meg tudom csinálni. Illetve sokan hiszik még, hogy meg tudják.
2012. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sághegyi Csaba ***** válasza:

A Biblia azt mondja prófétának, akinek az Isten nevében tett jövendölése beteljesedik. Így bibliai értelemben nem vagy próféta.


Egyébként egy zenésszel idén sokat vitatkoztam, aki magát szintén az utolsó prófétának mondta. Ő is gyakran ellene szólt a Bibliának, miközben épp arra hivatkozott. Hónapokkal ezelőtt felszívódott, az új albumának a sokat csúszott megjelenése elmaradt, semmi infó róla azóta. Veled is így lesz, ha meg nem térsz, ezalatt azt értem, hogy ha nem a teljes Bibliát kezeled isteni kinyilatkoztatásként. Emlékezz erre, ha eltűntél, és már nem érdekel ez a prófétikus hisztéria.

2012. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hazardteam ***** válasza:
Egész más a prófétai szolgálat az ószövetségben és az újszövetségben. Az ószövetségben az emberek vezetésért, Isten kinyilatkoztatásért látogatta meg a prófétákat, az újszövetségben a Szent Szellem kitöltetése óta Ő(!) vezeti az embereket (legalábbis Isten gyermekeit) az újszövetségi próféták pedig megerősítést adnak. Amiről te beszélsz, bibliai értelemben tudtommal már nem létezik.
2012. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves "utolsó próféta"!


Küldenék neked egy Igét Istentől:


"ha valaki azt véli, hogy ő valami, holott semmi, önmagát csalja meg." (Gal 6:3)


Üdv.

2012. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!