Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetnék így önmagam?

Hogy lehetnék így önmagam?

Figyelt kérdés
Vallásosan neveltek, de ez kicsi koromban még nem jelentett semmi problémát mivel még nem igazán értettem a dolgokat. De később egyre több problémát okozott ez nekem. Mindig azt hittem hogy én látom jól a dolgokat, azért küzdöttem hogy jobb ember lehessek. De rengeteg negatív tapasztalatot szereztem...sok pofont kaptam. Egy nem evilági, boldog élet reményében feladtam szinte mindent. Egyáltalán nem érzem magam boldognak, nincs kapcsolatom, elveszett vagyok, nem találom a közös hangot a világgal. Elbizonytalanodtam. Ebben a testben, most, csak ez az egy életem van, miért ne élvezzem, és miért ne tegyem azt amit akarok? Olyan mintha élőhalott lennék, nem tudom legyőzni a gátakat, amiket magamnak építettem fel..

2012. szept. 30. 12:48
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
21L
2012. szept. 30. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jééé, mintha saját magamat látnám régebben. Azóta már rengeteget gondolkodtam ezen a kérdésen és jómagam a következő álláspontra jutottam.


Az hogy egy ember jó, az nem abban fog megmutatkozni hogy minden vasárnap ott imádkozik a templomban és vallásos. Nem abban fog megmutatkozni hogy folyamatosan adózik a templomnak, befizeti az egyházi adót. Nem abban fog megmutatkozni hogy minden étkezésnél hálát ad Istennek, illetve minden reggel és este imádkozik.


Ismerek olyan ember aki már nem egyszer megütötte a feleségét, de minden vasárnap ott imádkozik a templomban és rendszeresen gyón. Ismerek olyan hittantanárt aki betörte az egyik diákjának az orrát mert őszintén kijelentette hogy csak az anyja rágta a fülét hogy ott legyen amúgy nem érdekli. Ismerek olyan embert aki több embertől rengeteg pénzt csalt ki de ő is mindig ott ül a templomban. Az egyik volt hittan csoporttársam egy 16 éves lány aki minden hétvégén megy bulizni és finoman szólva átmegy rajta a fél diszkó. Ezek az emberek hiába vallásosak és hiába mennek mindig gyónni, szerintem akkor is rossz emberek. Valószínű hogy a környezetedben te is ismersz ilyen embert.


Egy jó emberben meg lehet bízni, egy jó emberre mindig lehet számítani ha gond van, egy jó ember szinte nélkülözhetetlen, egy jó ember mindig próbál őszinte lenni, egy jó ember arra törekedik hogy minél több bizalmi kapcsolatot építhessen ki, egy jó ember keresztüllát mások hazugságain és átverésein. Ezeket még lehetne napestig sorolni. Akikben megvannak ezek a tulajdonságok szerintem az a JÓ ember. Teljesen mindegy hogy keresztény, ateista, buddhista, hindu, muszlim vagy akármi. Ezek a dolgok nem attól fognak függeni hogy mennyire vagy vallásos.


Őszintén szólva én félig meddig ateistának vallom magamat. Nem szeretem az egyházakat, nem vagyok vallásos, nem tagadom viszont nem is állítom hogy létezik Isten. Talán létezik, talán nem. Ki tudja? De ha létezik is, biztos nem azt akarná hogy minden vasárnap templomba menjenek az emberek és érte imádkozzanak.


De ha ez miatt kerülnék pokolra, hogy próbálok jó ember lenni de nem vagyok vallásos akkor igen csak csalódott leszek.


Én is kaptam jó pár pofont az élettől ahogy mindenki. De ez az ami embert farag belőlünk. Sokszor igazságtalan de mihamarabb tovább kell lépnünk.


Ez az ÉN álláspontom az ÉN meglátásom. Senkit sem akarok róla meggyőzni. De ez a kis írás lehet hogy segíteni fog a kérdezőnek.

2012. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Drága kérdező!

Mi az, amit nem teszel meg, amiben a vallásod gátol?

A szexre gondolsz?

Vagy a gyerekek megerőszkaolására?

Mert az utóbbi csak a bűn.

2012. szept. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy a vallás korlátoz?

Mit értesz az alatt, hogy élvezni szeretnéd az életet?

Miért érzed magadat elveszettnek?

Írj konkrétumokat is, mert ilyen nagy általánosságban nehéz válaszolni a kérdésedre.

2012. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt reméltem hogy a templomban, a vallásomban stb kapok valami pluszt, megnyugszik a lelkem és tudni fogom hol a helyem a világban. De csalódás volt az egész, úgy éreztem hülyének néznek.. Aztán belecsöppentem kicsit a mágia világába, érdeklődni kezdtem az okkult dolgok iránt, megakartam találni az igazságot, mert összezavarodtam. Minden érdekelt. Tapasztaltam hogy a jóért cserébe én sose kapok semmi jót, más idióták pedig mindent megkapnak az élettől, így elegem lett. Most ott tartok hogy nem hiszek abban hogy Isten konkrét személy lenne, és azt sem hiszem hogy a sátán és a pokol létezik! Nem akarok olyan Istenben hinni aki büntet, és azért mert 100%osan megélem és élvezem az életemet, kihasználom, a pokolra juttat. Elegem van ebből a jó-rossz harcából, ezt csináld, azt csináld- nekem semmi sem vált be! Jó pár évet áldoztam erre a keresésre, és tényleg nyitott voltam, mégse szólított soha se Isten, senki! Talán nem vagyok elég fontos vagy őrült..vagy már biztos helyem van a pokolban?xD Bár nekem már tök mindegy hova küldenek, belefáradtam. :/
2012. szept. 30. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
És most mit fogsz tenni?
2012. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Milyen élvezni az életet?
2012. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

A vallás nem egy önkényes "ezt csináld-azt ne csináld". Azért vannak a parancsolatok, hogy tudjuk, hogyan kell élnünk, ha boldogok szeretnénk lenni. Pusztán attól, hogy nem ölsz meg senkit és vasárnaponként elücsörögsz a templomban, természetesen nem leszel boldog. A vallás egyáltalán nem egy önkényes valami, egy szabályrendszer, amelyet valaki kitalált és ránk akar erőltetni. Vagy magunkévá tesszük az Úr normarendszerét, vagy nem. Ha nem, akkor is érezhetünk időleges örömet, mondjuk egy párkapcsolatban, ez az öröm azonban IDŐLEGES. A párok idővel szétmennek, a szerelem kihűl, a lelkesedés alábbhagy... ezzel szemben ha az életed részévé teszed az Urat, örökkévaló, nem mulandó kincsekre tehetsz szert. Megházasodsz, családot alapítasz, a közösen gyakorolt hit által a családod kiállja az idő próbáját.

Mindezt tapasztalatból írom, mert volt, amikor azt a bizonyos másik utat jártam, így megtapasztaltam azt a bizonyos időleges örömet is. Aztán persze kiderült, hogy mulandó... egyszer élünk, élvezzük az életet... kösz, nem kérek többet abból, amit sokan "az élet élvezetének" titulálnak...

Aztán beláttam, hogy ez így nem jó, visszatértem a helyes ösvényre, és bizton állíthatom, hogy sokkal jobban élvezem az életet most, hogy családom - erős, összetartó és nagyszerű családom - van, mint akkor, amikor azt tettem, amihez épp kedvem szottyant, és úgymond "kiélveztem az életet".

2012. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm:)
2012. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!