Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy birkózzak meg azzal,...

Hogy birkózzak meg azzal, hogy a kollégiumban mellettem levő szobákban jobbról 2 fú,1 lány, balról 1 fiú,1 lány lakik KÖZÖSEN egy szobában?

Figyelt kérdés

Katolikus neveltetésben részesültem, középiskolában sem voltak vegyesen a fiúk, meg a lányok, itt meg együtt is alszanak. Elborzaszt, ha belegondolok, mit csinálhatnak együtt, vajon paráználkodnak is?

A szobatársaimmal nem tudom megbeszélni, mert nem értik a problémámat.


2012. dec. 8. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Házi nyúlra nem lövünk. Aki lefekszik a lakótársával az hülye.
2012. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Kicsit kamu kérdés szagú! :) de ha mégse az, lépj rajta túl, az az ő életük, téged semmiben sem befolyásol, hogy ők ott mit csinálnak! Egyszerűen ne foglalkozz velük!!!
2012. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Akkor itt a kiváló lehetőség, hogy szépen kiverd a fejedből az idióta, álszent neveltetésed. A katolicizmus azt is elmesélte azért, hogy te hogy keletkeztél?
2012. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
a szüleim házasok voltak, mikor engem nemzettek.
2012. dec. 8. 12:58
 5/18 A kérdező kommentje:
és sosem laktak úgy, hogy 2 fiú, 1 lány egy szobában.
2012. dec. 8. 12:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

én is katolikus vagyok, de hadd kérdezzem meg: eddig a világban csukott szemmel éltél, vagy hogyan? Bocs... most jöttem ki egy kolostorból, de nem érzem úgy, hogy valaha is izzadsággal kellett volna megbirkóznom ilyesmikkel... A bűnt megvetni, a bűnöst szeretni. Ha valóban harcnak érzed, hát imádkozz értük. Különben pedig élj az elveid szerint, hidd el, lesznek, akiket elgondolkodtatnak és kérdezni fognak meggyőződésed okáról. Na akkor kell beszélni arról, Aki éltet. Már ha nemcsak meszelt sír vagy, nem farizeus. Mit ér a neveltetés, ha nincs mögötte mély tartalom? Döntsd el, hogy álszent akarsz-e lenni, ítélkező, vagy embereket szerető.


Ha nem kamu. A stílusod "cseppet" fura, de én jószándékkal válaszoltam.

2012. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is katolikus vagyok, de nekem kicsit fura, hogy ha ez annyira elborzaszt egy katolikust. Nekünk sokkal inkább kint kéne élnünk a világban, és nem bezárva egy "toronyba", aztán rácsodálkozni, hogy mennyire gonosz a világ...

Ha valaki nem vallásos, az így él, nem kell ezen meglepődni, a környezetemben nagyon sok pár él együtt házasság nélkül, ilyen a világ (persze én ezzel nem azonosulok). Abba meg végképp kár belegondolni, hogy mit csinálnak...

Kicsit más, de nálam is aludt már itt nem egyszer a barátom, én is nálunk, majdnem 300 km választ el minket egymástól, nem lehet megoldani máshogy. Akkor én is egyből parázna vagyok?

2012. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ne ítélj, hogy ne ítéltess"

Gondolom ismered...

2012. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
A felebarátaid. Szeresd őket, még ha paráznák is. Dicsértessék a Jézus Krisztus!
2012. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég írtam,hogy elég kicsi a valószínűsége,hogy 2 random lakótárs lefekszik. Téged miben érint ez az ügy? Ha hangosak légy hangosabb. Miért pont a paráznaság zavar gondolom nem tisztelik a vasárnapot, nem imádkoznak Istenhez, nem hisznek Jézusba (feltétlenül), nem gyónják meg. EZek Isten előtt ugyan olyan bűnök. Érdekes,hogy csak akkor zavar a bűn ha látványos.
2012. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!