Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lemondok az életemről...

Ha lemondok az életemről (amit szeretek), akkor az számítha-e végleges böjtnek? :D

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%

Ez inkább öngyilkosságnak mondható nem böjtnek.


Böjtölni pedig azok böjtölnek akiknek azt tanítják, hogy Jézus(az az a vőlegény) még nem jött vissza.

2012. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Zsoltárok 63

4

Hiszen a te kegyelmed jobb az életnél: az én ajakim hadd dicsérjenek téged.

5

Áldanálak ezért életem fogytáig; a te nevedben emelném fel kezeimet.


Jób 23

12

Az ő ajakinak parancsolatától sem tértem el; szájának beszédeit többre becsültem, mint életem táplálékát.

2012. dec. 9. 23:32
 4/16 A kérdező kommentje:

Na pont így csinált anno a sátán is...

Legyetek éberek!

2012. dec. 9. 23:41
 5/16 A kérdező kommentje:

Mózes 2


"De ha veszedelem történik: akkor életért életet adj."

2012. dec. 9. 23:46
 6/16 A kérdező kommentje:

Lukács 9

24

Mert aki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; aki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt.

2012. dec. 9. 23:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A böjt lényege, hogy egy bizonyos ideig, testi-lelki megtisztulás miatt lemondunk valamiról. Nem végleg és nem az életünkről, annak ugyanis semmi köze a böjthöz. A böjtöt a bővelkedés követi. (lásd: húsvét stb.)
2012. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

János 10

11 Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért.

17 Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.


János 12

25 Aki szereti a maga életét, elveszti azt; és aki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt


Pál Apostolnak a Filippibeliekhez írt levele » 1. fejezet

21 Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség.

2012. dec. 9. 23:57
 9/16 A kérdező kommentje:

Biztonságért a gyengébbek kedvéért megjegyzem, hogy a sátán így szokta kiragadni a Bibliából a szavakat...

Az is benne van a Bibliában akár, hogy nincs Isten.


A Biblia egyébként arra tanít, hogy az életet szeretni kell és az öngyilkosság helytelen. Bízni kell Istenben!!!!

2012. dec. 10. 00:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a kiragadott részleteket valóban félre lehet magyarázni, sőt, sokan meg is teszik, de, aki ismeri a fenti szavak valódi jelentését, akik számára nem csak a papírra nyomtatva vannak ezek, hanem a szívükbe vésve, azok pontosan tudják, mit jelentenek, és nem tudják megvezetni őket. Isten nem szenvedésre és kárhozatra teremtett minket, hanem arra, hogy szeressünk és szeretve legyünk, hogy boldogok legyünk, és boldoggá tegyünk másokat ezen a világon és a másikon is. A Sátánnak nincs hatalma azok felett, akik bíznak Istenben.
2012. dec. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!