Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek-e Jehova tanúja, ha...

Lehetek-e Jehova tanúja, ha nem vagyok hajlandó naponta téríteni és toleráns vagyok a többi vallással? Kiből lesz a jó tanú?

Figyelt kérdés
Gondoltam, kiírok egy 250 karakteres kérdést, de most nincs kedvem poénkodni:)

2012. dec. 10. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem!

Téríteniük kell.

Egy Jehova tanúja mondta nekem a vonaton, amikor megkérdeztem, hogy miért csinálja ezt.

Azt mondta, hogy "tanúskodniuk" kell, vagyis téríteni, ahol lehet.

2012. dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Akkor leszel jó tanú, ha hátat fordítasz az eddigi életednek, és felveszel egy pózt, amilyen sosem voltál, de sosem akartál lenni.

Ha mégis úgy érzed, hogy az akarsz lenni, akkor már Jehova tanúi befolyása alatt vagy, tehát nem vagy önmagad. És már jó tanú vagy.

2012. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Molnár Sándorné ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!

Nem lehetsz tanu. És hogy miért kell nekünk ezt a munkát végezni? Természetesen senkire nincs rákényszeritve hogy ezt tegye. Viszont ezt parancsba kaptuk Jézus által. Mikor Jézus a földön volt, egész életét annak szentelte, hogy prédikált az apostolokkal együtt. Méghozzá az eljövendő Isten Királyságáról. Csak hogy értsd jobban: Noé mig épitette a bárkát 40 évig, ezalatt ő is felhivta az emberek figyelmét arra, hogy mi fog következni, és hogy válasszák a megmentés utját. Most ugyan ilyen időt élünk. A vég előtt vagyunk, és Isten azt szeretné ha minden ember megtérne. De hogyan térhetne meg, ha nem is tud arról, hogy mi fog következni? Csak ugy tudnak króla, ha valakik beszélnek nekik erről. Sajnos a papság ezt nem teszi. Ők azt várják, hogy a hivek menjenek hozzájuk. Mi viszont felkeressük az embereket hogy a lehetőséget eléjük tárjuk. Hasonlithatnám ezt egy olyan helyzethez, hogy pl.: valakinek a házához vendégek érkeznek kisgyerekkel. A házigazda tudja, hogy a kert végében van egy meszes gödör. Természetesen felhivja a vendégek figyelmét arra, hogy a gyermeket ne engedjék arra menni, mert veszélyes. Szóval mi is igy vagyunk. Felhivjuk az emberek figyelmét arra, hogy a vég közeledik, és hogy van slehetőség a megmentésre. Ezt Isten és az embertársaink iránti szeretetből tesszük. Ezért semmiféle juttatást nem kapunk. Saját anyagi erőnket, időnket áldozzuk ezért a munkáért. És nem azért mert kényszeritenek rá, hanem mert saját magunk felismertük, hogy ezt kell tenni. Hiszen hol lenne bennünk a "keresztényi szeretet", ha megtartanánk magunknak az információt, nem törődve másokkal?

De természetesen nem mindenki tudja ezt a munkát végezni. Mindenki más nehézségekkel küzd. Betegség, öregség, anyagi nehézségek. Isten senkitől nem várja el, hogy erőn felül tegyen. Ő mindenkinek látja a körülményeit. De ha alkalmunk van, és csak 5 percet tudunk erre szánni, azt is értékeli.

Csak ennyit akartam irni neked. Üdvözlettel: Judit!

U.i: ha kérdésed van, irj privátba!

Még egy gondolat: irod, hogy más vallással toleránsnak kell lenni.Nos erről Istennek más a véleménye. Igaz, nem gyülölhetjük az ilyen embereket, de a nézeteiket nem fogadjuk el, és nem azonosulunk velük. Isten mindenkor a "tiszta imádatot" fogadta csak el, ami nem keveredhetett pogány szokásokkal és ünnepekkel. Bocs a kiegészitésért!

2012. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem és ezen tulajdonságaid alapján telemarketinges és biztosítási ügynök sem lehetsz. Továbbá nem lehetsz pártaktivista és újságíró sem.


Viszont nyitva előtted a kapu, hogy pl. jó tanár legyél!

2012. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

A gúnyolódásokra már nem is figyelek, érdemtelen az aki érthetetlen.


Nos ez nem így működik kedves kérdező.

Mi a Tanúk ugyan olyan emberek vagyunk, mint bárki más, családot nevelünk dolgozunk, stb.


A jó tanú az akinek az élete hasonlít a leghűségesebb Tanúra, Jézusra, akiről a Jelenések könyve ír.


(Jelenések 1:5) 5 és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”!. . .


Mivel mindenkinek más az élete és a háttere ezért vannak akik nem mennek minden nap szolgálatba, de a tőlük telhetően amennyi időt csak tudnak a szabad idejükből áldozni evvel töltik vagy is elmennek prédikálni.


Ez egy nagy tévedés, hogy minden nap kötelező menni.

Mert a teremtő tisztában van azzal, milyen körülmények között élnek az emberek, így a népe is.

Tudja hogy dolgozni kell, és az ember sokszor fáradt, és a világ közömbössége miatt is csüggedt lehet.

akik még is minden szánnak az idejükből azoknak olyanok a körülményeik és ezért szívesen áldoznak ajkaik gyümölcséből a teremtőnek.


a lényeg, hogy szolgálni minden magát Krisztus követőjének kell, mert Jézus nem tett kitételt hogy csak egyesek tegyék, vagy tehetik.


A Máté 28:19,20 versekben mindenkit felszólít ennek a parancsnak a megtételére, a vers szerint meg kell mindenkit tanítani aki szeretne Krisztus követője lenni, hogy ezt a parancsot megtartsa, a többi mellett


Így szerkeszt egységbe Jézus minden embert egy hitben egy szellemben, és nincsenek szakadások, szeretet és egység uralkodik, függetlenül attól a földön hol és és milyen nemzetiséghez, vagy törzshöz tartozik, Testvérek vagyunk.



Javaslom, hogy a helyi gyülekezetedben keresd fel a testvéreket, és vegyétek át a könyvet ami erről szól, és majd eldöntöd, hogy egyetértesz vele vagy sem.

Ez egy díjmentes, egyenlőre elkötelezettségtől mentes folyamat, ami alatt eldöntheted, szeretnél-e Isten népéhez tartozni, és az új rendszerben élni.


Szeretettel egy Tanú, aki 22. éve boldog Tanú, a nehézségek ellenére.

2012. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Legyél inkább keresztény és akkor ha megkapod a Szentlelket akkor érezni fogod hogy ahogy Pál apostol írja "Krisztus szeretete sürget" és kimondottan vágyni fogsz arra hogy azt az örömet amit kaptál másokkal megoszd.

A világvégével ijesztgetni másokat nem túl jó taktika.

2012. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

Én úgy látom kedves 6-s, hogy a tájékozottság hiányával is lehet ijesztgetni másokat!


Kedves kérdező! Én elemezném a szóhasználatodat: "ha nem vagyok hajlandó" - ezt miért mondod így? Tán csak nem azért, mert azt hiszed, hogy teljesítménymunka? Hogy annál jobb vagy Istennek, vagy tanúnak, ha minél több órád van? Ha ezt adták be neked, nagyon félrevezettek!!! De egyébként nincs is mit rajta csodálkozni, mert ennek a fajta megvezetésnek az áldozata itt a legtöbb kritizáló.


Kedves kérdező, a "+hajlandóság" attól függ, hogy megértetted-e azt, amit Jézus a bibliából tanít neked, vagy nem. Ennyire egyszerű. Ha nem értetted meg, akkor nem leszel "hajlandó" sem naponta, sem hetente tanúskodni, elhiheted. Ha mg megértetted, akkor megragadsz MINDEN LEHETSÉGES alkalmat, hogy közöld másokkal a jó hírt!!! Ez így működik.


A toleranciával kapcsolatban pedig szintén egy félrevezetés áldozata vagy, hiszen attól, hogy valaki azt vallja, hogy egy az igazság (aminek az ellenkezőjét még senki sem volt képes igazolni), még toleráns marad mások nézetét tekintve. Senkit sem fog kényszeríteni egy Krisztus-követő Jehova Tanúja semmire.

Szerinted mi a helytelen: ragaszkodni a bibliai igazsághoz, vagy a hazugságokban kitartani és nem változtatni semmin. Vajon melyikről beszél a Biblia?

2012. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért, de kérdezhetnék?

Jehova tanúi, akik írtatok!


OK, hogy a Buddhisták, Krisnások, stb...mások, mint ti.


De a Katolikusokat, Reformátusokat ugyanolyannak tekintitek?


Na, úgy értem, hogy azt mondjátok, hogy "OK, ő Katolikus, én meg Jehova tanúja, de ugyanazt hisszük, úgyhogy csak formai különbségek vannak a vallásunkban.", vagy a Katolikus sem az igaz úton jár?


Nem ismerem a vallásotokat, csak kíváncsiságból kérdezem, minden rosszindulat nélkül.

2012. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
A probléma ott van kedves válaszoló, hogy egyáltalán nem "ugyanazt hisszük" és Istennek pedig - a Biblia szerint - nem mindegy, hogy mit állítanak róla "igazságként". Ebből kifolyólag a cselekedteink sem egyformák, hiszen azt teszed, amiben hiszel. Persze ezen kívül egyformák vagyunk :)).
2012. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Én elég toleráns vagyok az emberekkel és a hitükkel szemben. Simán el tudom képzelni, hogy miért hisz valaki a lélekvándorlásban vagy éppen a tisztítótűzben.

De amit a jehova tanui hirdetnek az még nekem is teljesen elképesztő és érthetetlen. Pl. azt állítjátok, hogy a feltámadás után mindenki abban a testben kel ki a földből, ahogyan oda alászállt... Tehát ha valaki 99 évesen halt meg, akkor az 99 évesen él majd örökké, aki csecsemőként, az örökre csecsemő lesz a feltámadás után.

Amikor egy társatok ezt magyarázta nekem esküszöm legszívesebben üvöltöttem volna vele, hogy hogy lehetsz ilyen ostoba???

2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!