Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként hordhatok...

Reformátusként hordhatok keresztes nyakláncot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 16:51
 1/9 KZitus ***** válasza:
3%

Nem tudom elfogadod-e a Biblia tanácsát a kérdéseddel kapcsolatban, de Pál apostol azt írta,:"Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos."

pl. ha lelőnék a legkedvesebb hozzátartozódat, vajon azt a gyilkos fegyvert, vagy annak mását viselnéd a nyakadban? bármilyen célból is? Döntsd el egyedül!

2012. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, engem nem zavar, de én katolikus vagyok. Reformátusok nem igazán szoktak ilyet hordani. De szerintem nincs vele semmi gond: a kereszt a megváltottságunk szimbóluma. Jézus meghalt értünk, és fel is támadt. Számomra a kereszt ezt a hitet fejezi ki.

Ez az ima jut mindig eszembe:

"Áve, Krisztus keresztje!

Bárhol található is jeled, Krisztus ott tanúságot

tesz az ő húsvétjáról:

a halálból életbe való átmenetről.

Tanúságot tesz a szeretetről,

amely a halált legyőző élet ereje.

Áve, néked, Kereszt, bárhol is vagy,

tereken vagy az út mentén,

ott, ahol emberek

szenvednek és haldokolnak...

ott, ahol dolgoznak,

tanulnak és alkotnak...

Mindenhol;

férfiak, nők, fiúk és lányok nyakában...

és az emberi szívekben.

Áve, Krisztus Keresztje!" (II. János Pál pápa)

2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Na látom megy a sületlenség....

Kedves kérdező: a reformátusok is hordhatnak keresztet, ugyan úgy, ahogy a katolikusok, a különbség csak annyi, hogy a katolikusoknál a kereszten ábrázolni szokták Krisztust is, tehát egy feszület, míg a protestánsoknál Krisztust nem szokták ábrázolni, tehát egy sima kereszt!

Ennyi! Ezt nem kell bonyolítani!


Szerintem az meg ne írkáljon, aki hittéríteni akar, hogy "hordjál halat" meg "minek a kereszt" és egyéb ilyesmik....nem hinném h a kérdező csatlakozni akarna a jehovásokhoz.....

2012. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még csak annyit: Nagy Konstantinnak is a kereszt jelent meg az égen, amikor csatába hívta a légiósokat a pogányokkal szemben, szóval nem tudom miért lenne a kereszt olyan elvetendő jelkép....
2012. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon csúnyát írtam neked kedves utolsó, de megtartom magamnak, addig amíg nem leszek biztos az állításomban.


Viszont 1-2 dologra reagálnék:

"Szerintem az meg ne írkáljon, aki hittéríteni akar"

A kereszténységnek ha valaha volt szimbóluma, az a hal volt.

Szóval nem tudom, hogy melyikünk szeretne hittéríteni.


Én helyedben elgondolkodnék rajta, hogy akit ti szentléleknek neveztek, az nem egy okkult démon-e.


És most nem fogom ócsárolni a vallásod. De nehogy azt gondolod, hogy a protestánsok árulók és nálatok a kezdet.

Azért kezdtek el protestálni ellenetek, mert eltértetek attól, amit Jézus tanított. Tehát a kereszténység alap tanításaitól (persze a név maradt. Vajon miért?).


Figyelmedbe ajánlom ezt az idézetet:


Márk 12

"

38

Ő pedig monda nékik az ő tanításában: Őrizkedjetek az írástudóktól, akik örömest járnak hosszú köntösökben és szeretik a piacokon való köszöntéseket.

39

És a gyülekezetekben az előlüléseket, és a lakomákon a főhelyeket:

40

Akik az özvegyeknek házát fölemésztik és színből hosszan imádkoznak: ezek súlyosabb ítélet alá esnek.

"


Isten azt szeretné, ha jó emberekként élnénk és nem azt, hogy okkult szertartásokon imádjuk őt és a nevében ....

2012. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Aha, egyedül te lovagolsz a szimbólumokon, de én vagyok a farizeus....nekem semmi bajom a hallal, de neked van a kereszttel! Mert csak azt látod, hogy kivégzőeszköz, nem pedig a mögötte rejlő tartalmat, amiért tiszteljük....na akkor ki is a farizeus, aki csak a külsőt nézi?


Az meg, hogy 2000 év kultúrtörténetét okkultizmusnak nevezed, különösen undorító.


De, hogy lásd, tárgyilagos vagyok: a protestantizmus számtalan követelése helyes volt, mert a 16. századra az egyház valóban lecsúszott...csak hogy, ti a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntöttétek a kádból! Azért, mert voltak romlott papok, sőt pápák, nem kellett volna kétségbe vonni az apostolok által alapított szentségeket, és sok egyéb dolgot, amiknek semmi köze nincs és soha nem is volt az egyes emberek romlottságához!

Manapság, a protestánsok között is lehetne találni ilyesmit.......

2012. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én egy szóval sem mondtam, hogy csak a katolikusokban van a hiba. Mindenkiben van hiba. Protestánsokban is, JT-kben is. Nekik is vannak tévtanításaik bőven.


Ezt nem tudom, hogy kik szokták mondogatni, hogy többé már nincs bűn, mert Jézus meghalt értünk, de ez a legnagyobb blődség a világon, amit ember a száján kimondhatott. No meg az eleve elrendelés is egy jó nagy értelmetlen kitaláció.


Én sem értem végülis, hogy miért vádolnak titeket a kereszttel, hisz nem azért hordjátok, hogy mutogassátok, hogy Jézust megölték.

Nagyon helyesen írtad, hogy nem a külsőségek számítanak.

Azt sem mondom, hogy a hívek vagy a papok rosszak lennének. Még azt is megértem, hogy van vagyona az egyháznak, hiszen kell a pénz nagyon sok mindenre.


Múltkor fel lettem zaklatva a szabadkőművesekkel.

Elnézést kérek tőled, amiért megsértettelek.

2012. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Döntsd el magad az eddigi válszok alapján.Én már láttam

ku"-va nyakában is keresztet.

2012. dec. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!