Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy bizsu nyakláncot...

Ha egy bizsu nyakláncot hordok nagy kereszt medállal. Divatból. Akkor megszégyenítem a vallást?

Figyelt kérdés

vagy ha osztálytársaim megkérdeznék e h vallásos vagyok, és azt mondom, hogy nem. és közben a nyakamba egy kereszt.


[link]


egy ilyesféle


2011. szept. 2. 15:03
 1/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Miért szégyenítenéd meg? Mai értelmében a kereszt dísz is. Keresztény vagyok, tudom, hogy semmi anyámkínnya nincs a keresztes nyakláncban.
2011. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát nem tudom gondolkodtam rajta egy darabig, hogy ez most az -e mert, nem vagyok vallásos.
2011. szept. 2. 15:27
 3/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Első vagyok. Azért nem jelent semmi rosszat, mert eredetileg egy kivégzőeszköz. Egy ilyen kivégzőeszközön történt a megváltás, így amikor néhány száz évvel később megszületett a katolicizmus, a megváltás jelképévé lett. Borzalmas eredete a közfelfogásból a múlt ködébe veszett, és kizárólag szép jelentésű lett. Így idővel dísz is lett, vallástól függetlenül. Engem csak a fordított kereszt akaszt ki, mert azt ellenségeskedésből veszik fel.

Noha a fordított kereszt önmagában akár Péter halálát is jelenthetné.

Az a fontos, hogy mi van mögötte. Tetszik neked egy dísz, a közfelfogást ismered, ha bánt valaki érte, az kötekedik, el kell küldeni melegebbre :)

2011. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem szégyeníted meg, de én pl. soha nem vettem volna fel keresztet, míg nem lettem vallásos. (azóta se nagyon hordok, nem kell hangoztatni) Te tudod, én divatból olyat nem vennék fel, aminek ilyen jelentése van. Ha kibírod, hogy beszólnak majd valószínűleg, hordd, de simán hordhatnál valami szívet, egy betűt stb. De te tudod. :)
2011. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!