Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely keresztény felekezetek...

Mely keresztény felekezetek által vallott tanítások, tiltások és elkövetett cselekedetek butaságok, idegesítőek szerinted?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 07:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én azt gondolom, hogy minden felekezetnek magánügye, hogy mit tanít, tílt illetve cselekszik mindaddig, amíg azzal másokat nem érint, zaklat, vagy - ne adj Isten - veszélyeztet. Ilyen szempontból sajnos van egy-két felekezet aki kilóg a sorból, a legismertebb (hirhedtebb) talán Jehova Tanúi, akik sajnos szó szerint zaklatnak embereket - tisztelet a kivételnek, mert ott is vannak akik nem tesznek ilyet, ha nem is sokan - és a veszélyeztetés is megjelenik az elhíresült vér megtagadás miatt, ami a kisgyermekek szempontjából valóban "vérlázító"! Krisztus egyértelműen kijelentette, hogy az élet védelme felülír minden szabályt! Vagy gondoljunk a híres "ha valaki tudna jót cselekedni, de nem teszi bűne az annak igére"...


No de ne legyünk igazságtalanok létezik jónéhány "nevenincs" közösség, aki sportot űz abból, hogy a fiatalokat kiszakítsa a családból, és kommunákba csalja őket. Szerintem ez sem éppen Krisztusi gondolkodásmód. Tény, hogy a legnehezebb a hitetlen családban, környezetben megélni a kereszténységet, de nem az a megoldás, hogy faképnél hagyjuk az aggódó szülőket...


Lehetne még sorolni, de úgy gondolom, hogy ezektől eltekintve komoly feladatunk, hogy a hibák egyértelmű bemutatása mellett megjelenjen a szeretet is, és kinyilvánítsuk ezt a másik felé is.


Üdv. Péter

2012. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 KZitus ***** válasza:
29%

"AZ én úgy gondolom" című vélemény nem mérvadó ebben a kérdésben. Azt, hogy egy keresztény felekezet hogyan gyakorolja a hitét, az a mérvadó amit a Biblia ír, vagy tanít erről.A házról házra járással való emberek keresése Krisztusi parancs (Máté 28.19,20) Példát mutatott nekünk ebben, (Lukács 8:1, Lukács 21:37,37), és arra buzdított, kövessük példáját :"Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba" János 17:18


Azok, akik bekopognak hozzád, és Isten Királyságáról akarnak fontos dolgokat megmutatni, nem a saját nézőpontjukat mondanák el ebben a kérdésben, hanem az Istenét. Te pedig szabadon eldöntheted meghallgatod-e vagy sem. Ők ezt biztosan tiszteletben tartják. Akkor mi az "idegesítő" ebben? Vajon ha Krisztus csöngetne be ugyan így reagálnál? Mérges lennél? Annak idején Jézus szó szerint több száz kilométert gyalogolt a poros utakon, hogy elvigye a jó hír üzenetét az emberekhez.

Őt sem (a tanítványait sem) fogadta mindenki szívesen, ezért felkészítette őket a szolgálatra.(Máté 10:11-15)

A többség nemfogad minket, de ez nem idegesítő (Jézusnak sem volt az) a számunkra, nem gondoljuk hogy buták az emberek, sőt megelégedéssel tölt el a szolgálat, mert nem a magunk, inkább Jézus akaratát teljesítjük.

2012. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes az embereket csak az idegesiti amit Jehova Tanúi mondanak vagy tesznek.De ezen nem lepődünk meg hisz Jézus szavai és tettei sem tetszettek az embereknek, mivel leleplezte a hamis tanitásukat.Mi pedig szorosan a nyomdokaiban járunk.

Az miért nem idegesiti az embereket hogy egyes vallások azzal riogassák a népet hogy a pokolba kerülnek ahol kínozni fogják őket? Jól írja a Biblia 2Tim 4:4 "az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak"

2012. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

3-as...


Ehhez csak annyit hadd fűzzek, hogy azért idegesítik az embereket ezek a bizonyos személyek... (Ti? Én nem tudom, hogy így mondjam-e, nem derült ki az írásodból minden kétséget kizáróan... De ez mellékes is.) Mert úgy akarják meggyőzni ÉS legyőzni az embereket, hogy csak a magukkal szemben álló bűnöst látják, és nem az embert. Nem tudom, hogy érthetően fogalmaztam-e, vagy, hogy elgondolkozol-e azon, amit mondtam, vagy bennem sem az embert látod majd meg.


Mindenesetre, már az is elég érdekes, hogy a megnevezés sem "keresztény" (vagy keresztyén) többé, hanem "Jehova tanúja". Talán nem tartják magukat "krisztusinak"? Talán okkal...? Vagy ez is csak egyfajta "mi-különbek-vagyunk" jelzés?


Mindezek mellett nem állítom, hogy ne lehetne tanulni egyet és mást ettől a közösségtől is, de ennek ellenére jelenleg több bennem az ellenérzés a csoporttal kapcsolatban. Ráadásként, én magam másként értelmezek sok dolgot, mint ez a társulat, és nem tudom nem másként értelmezni ezeket.

2012. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
26%

Kivételesen nem értek teljesen egyet Péterrel.

Egy kereszténynek kötelessége téríteni, meg van írva (felettem az ige valahol). A vér-dolgot meg megmagyarázta egy tanú, én bevallom nagyon kézzelfoghatóan logikus érvelésnek tartom.


Kérdésre: az elvakult szekták nem Biblikus tanításai dühítőek. Ami le van írva a Bibliában, az nem az.

2012. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Misszionálni nem feltétlenül úgy kéne, hogy becsöngetek boldog-boldogtalanhoz ha akarja, ha nem. Ahogy tapasztalhatjuk, ezzel inkább az ellenkező hatás érhető el, ráadásul egy vallástalan ember az ilyen erőszakos térítők miatt is hiszi azt, hogy a kereszténység egy agresszív, idióta vallás.

Sokkal hasznosabb dolog az életünkkel példát mutatni, ahogy egyébként Jézus is tette! Jézus tanította is a népet, de a nép se csak a szavai miatt hitt neki, hanem a tettei miatt! Szerintem sokkal hatásosabb, ha a jó cselekedetekkel mutatunk példát másoknak.

2012. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
6-os: igazad van teljesen.
2012. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező! Nem igazán lehet objektív az ember egy ilyen kérdés hallatán, mivel a legtöbb ember - még az itt írogatók is - laikusok a vallás témában és sokkal inkább mások, gyakran szintén nem objektív véleményét hirdetik. Ebben nem kivétel sajnos Péter sem, aki az első példájával ("szó szerint zaklatnak embereket") alaposan mellé lőtt, hiszen ezzel az első sz.-i tanítványoknak és magának Jézusnak mondott ellent. Mert ugye azt a bibliából tudjuk, hogy Jézust, a tökéletes tanítót is a legképtelenebb vádakkal illették annak idején, nem is beszélve a tanítványairól, akiket hozzánk hasonlóan az emberek háborgatásával vádoltak. Miért? Mert Jézus és a tanítványok az akkor elismert és bevett társadalmi normákkal ellentétes viselkedést tanúsítottak. Még magas rangú, tekintélyes, vagy az Írásokban jártas emberek (mint pl. Péter) is rágalmazták őket, ettől még hitelesebbnek tűnt a dolog!!


Persze vannak olyan hamis, nem bibliai tanok, melyek központi helyet foglalnak el a magukat "kereszténynek" tartó egyházakban, ilyen a háromság, a pokoltűz, vagy a lélek halhatatlanság filozófiája vagy mítosza, ebből Péter - mind állítása szerint bibliailag kiművelt ember, a két utolsót hozzánk hasonlóan nem fogadja el. Tehát vannak fontos bibliai igazságok, melyekben egyetértünk.


Ámde őt sem kerüli el a tévesztés ördöge, az előítélet és a félretájékoztatottság népszerű álláspontja.


A Tanúk szerint a vér helytelen és orvosi szemszögből nézve SZÜKSÉGTELEN felhasználása bűn Isten vérre vonatkozó alaptörvénye ellen (világviszonylatban több, mint 100.000 orvos véleménye alapján!). Ezen kívül pedig egyenesen károsabb és sokkal több kockázattal és negatív utóhatással járó eljárás. Ez természetesen az orvosi ellátás TELJES árában is megmutatkozik, melybe az utólag kerül, mivel bizonyítottan sokkal több, a szövődmény, vagy bizonyos betegségekben a visszaesés lehetősége, és rendszerint tovább tart a gyógyulás ideje, mivel az amúgy is legyengült szervezetnek az idegen vérrel is meg kell küzdenie, hiszen az egy "folyékony szervátültetésnek" felel meg!


Tehát egy félrevezető, hamis állítás az, ha azt állítják egyesek, hogy "ez miatt már sok Tanú halt meg". Ugyanis soha, senki sem tudja bizonyítani, hogy a vér elutasítása vezetett az egyén halálához!!!! Azt viszont lehet bizonyítani, hogy az idegen vér alkalmazása milyen negatív, pusztító, vagy éppen halálos hatással van egy szervezetre.


Ez akkor is igaz, ha nagy a vérveszteség, valamint mindenféle orvosi kezelés esetén. Téves az a gondolat (vagyis gyakran hamisan propagált, mint a mint Péter esetében), hogy általában az allogén vér az "egyetlen lehetséges" orvosi eljárás, ami szóba jöhet. Soha, egyetlen orvos sem fog neked garanciát adni arra, hogy ha vérrel kezel, akkor biztosan nem halsz meg! Ha azt mondja, hogy "de akkor sokkal nagyobb az esélyed az életben maradásra", nem mond igazat. A mortalitás szinte semmi különbséget nem mutat a vérrel és a vér alkalmazása nélkül kezelt páciensek között, sőt helyenként kevesebb a vérmentes ellátást kapók körében. Ellenben a fent említett előnyök, valóságos egészségügyi és gazdasági előnyök, melyet CSAK a vért elutasítók tapasztalhatnak meg.


Ezt az is egyértelműen bizonyítja, hogy mindezeket az előnyöket nem csak Jehova Tanúi, hanem már hosszú ideje mások is, valójában egyre többen keresik és kérik!!! Nagyon sok orvos és a témában szaktekintély is ezt ajánlja.


[link]


Ez pedig egy magyar nyelvű videó:


http://www.youtube.com/user/Tvepadmin

2012. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Kedves tanú! Hol írja a Biblia, hogy téríteni kell?
2012. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%
Máté 24:14.
2012. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!