Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon valóban Istenhez méltó,...

Munyamunya kérdése:

Vajon valóban Istenhez méltó, szent módon dicsérik az Örökkévalót az ú. n. "keresztény rock" által?

Figyelt kérdés

A 'szent' elválasztottat, elkülönítettet jelent, Istennek odaszánt, világtól elszakadt dolgot. Szerintem a ma nagyon elterjedt dicsőítő zenék (rock, rap, metal, stb.) teljesen idegenek az Isten Szellemétől, és már irányba viszik a hívőket.


Hasznos olvasnivaló itt:

[link]


2012. aug. 16. 10:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
80%

Ennek a kritikának az az alapja, hogy bizonyos keresztények szűk látókörűek. Egyes stílusok rossz érzéseket keltenek bennük, ezért ráfogják, hogy ez nem Istentől, hanem az ördögtől van. Ennek alapja mindig a saját érzésük. Vannak köztük komoly rosszindulatúak is, akik néha sajnos nagy nyilvánosságot kapnak. Ezek a "keresztények" felkutatnak minden eseményt, tanulmányt, de még kitalált hazugságokat is, hogy egyes stílusokat, elsősorban a rockot sátáninak bélyegezzenek. Ezzel megmérgezik az új megtérők lelkét, akiknek a zenei ízlésük mindig is örömöt jelentett, véletlenül sem valami sátáni dolgot. A mérgezettek egy része talpra áll, más részük csalódik Istenben, mert ezzel hazudnak nekik róla, egyesek pedig beállnak a támadók sorába, mert elvész egyik legnagyobb örömük, ezt a fájdalmat élik ki (öntudatlanul) abban, hogy támadják a rockot, keresztény rockot, és a keresztény rockereket.


Gyümölcseit látva ennek a kritikának teljesen világos, hogy honnan van. Ez nagyon dühít, ahogy Istent is, Jézus szavai több helyen is ezt erősítik. Az ilyen kritika ellen keményen harcolok, és mindig is fogok.

2012. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


A dühödön kívül van esetleg más, igei ellenvetésed is, vagy csak a lelkizés a lényeg? Szerinted a zenétől kell hogy függjön, hogy valaki bízik-e Istenben vagy nem?

2012. aug. 16. 10:30
 3/82 Andizsuzsi ***** válasza:

"Szerinted a zenétől kell hogy függjön, hogy valaki bízik-e Istenben vagy nem?"


Nem. de azért, mert valaki bízik Istenben, miért ne zenélhetne? Te tudsz olyan igerészt, ami tiltja a zenélést, éneket?

2012. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
35%

Fentebb leírtam, hogy a stílusok kritikájának mi az oka. Érthető bárki számára, és valós tény is. Ahogy a következményei is, amelyekről Jézus szavai ezek:

Máté Evangéliuma:18:6 Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.

A hazudozások a zenék eredetéről ezt eredményezik. Pokolba az ilyen kritikával, mert onnan jött! Isten gyermekeinek a bántásán és megtévesztésén kívül semmi másra nem jó!

Stílusokról meg ne kérj igei vonatkozást, mert nincs olyan. Isten nem stílusokat néz, hanem a szívet (Sámuel I. könyve:16:7).

2012. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!


Egy szóval sem mondtam, hogy tilos zenélni, énekelni, sőt, az Isten népéhez illik a dicséret, és jó mindig új éneket énekelni az Úrnak.


Az én kérdésem a mai modern, elektronikus gitáros, hatalmas dobszerkós, színpadon állós, reflektoros/stroboszkópos, csápolós típusú, gyakorlatilag világi zenékre vonatkozott. Ezekről szól a linkelt írás is, ahol a kedves első válaszoló vádjaira is van válasz, méghozzá az Írásokból alátámasztva. Lelkizéssel nem sokra megyünk.


Továbbá inkább ennek a fajta zenének az istentelenségét mutatja az, hogy ha valaki kénytelen elszakadni ettől, miután ezzel megetették és állandóan mesterségesen szították a lelkesedését, az teljesen tönkreteszi a gondolkodását, és így magától Istentől is eltávolodik. Semminek nem volna szabad ilyen megkötöző hatással lenni egy hívőre, mert semmilyen külső körülmény nem befolyásolhatja a Teremtővel való kapcsolatunkat. Legalábbis a valóban Istennel járó, Szellem által vezetett embert semmi sem választhatja el az Istennek szerelmétől, mely a mi Urunk Jézus Krisztusban van.

2012. aug. 16. 11:07
 6/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
53%
Egyébként a zene nem csak dicséretre való. Isten ajándéka az, a különböző emberi érzések kinyilvánítására, mert ez által lesz szabadabbá a lélek. Igen, ez most nem igei érvelés, hanem egyszerű emberi megfigyelés, mint az, hogy az ember ha nem eszik, éhes lesz. :) Tehát addig, amíg egy adott zene egyszerűen kifejez egy érzést, addig egy hasznos ajándék. Ám ha Isten ellen irányul, akkor az ördög használja fel, mint ahogy minden mást is. Nem mutatok példákat, mert mivel - feltételezem - nem szereted a stílust, így téged csak zavarnálak vele. Elég annyi, hogy amelyik dicséretben a lelkem találkozik Istenével, addig az nekem dicséret. Ha egy adott stílusban egyénileg lelem örömöm, az nekem akkor is csak zene, ha dicséretes szövege van. Ha pedig egy adott stílustól kiugranék az ablakon, azzal akkor sem tudom Istent dicsérni, ha gyönyörű szövege van.
2012. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
35%

"Továbbá inkább ennek a fajta zenének az istentelenségét mutatja az, hogy ha valaki kénytelen elszakadni ettől, miután ezzel megetették és állandóan mesterségesen szították a lelkesedését, az teljesen tönkreteszi a gondolkodását, és így magától Istentől is eltávolodik."


Hazugság a pokolból!

2012. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
25%

"A CCM világias volta abban látszik, hogy maga a kortárs zene a világ érzéki ritmusaiból merít. pl. blues, jazz, rock, rap, reggae, dance… Ezek a műfajok elválaszthatatlanok az erkölcstelenség, részegség, kábítószerhasználat, szerencsejáték, prostitúció és más gonosz dolgoktól"


Újabb pokolbeli hazugság!!!!! Vissza a pokolba sátán!!!

2012. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló!


Tehát akkor jó egy dicséret, ha attól neked jó érzésed van. Értem. Részemről maradnék az Isten felé kifejezésre juttatott hála, köszönet és imádás megélésénél. Ebben semmi szerepe nincs annak, hogy nekem éppen tetszik-e a muzsika, hiszen nem én vagyok a központban, hanem a Mindenható.


Azonban azt lehet tudni, hogy a magunk spannolása, külsődleges felturbózása, eksztázisba lovalása (ami a modern zene működési elve) egyáltalán nem az Isten szentjeire jellemző, sokkal inkább a bálványok követőire:

""És [a Baál prófétái]vevék a tulkot, a melyet nékik adott, és azt elkészíték, és segítségül hívák a Baálnak nevét reggeltől fogva délig, mondván: Baál! hallgass meg minket! De nem jött szó, sem felelet. És ott sántikáltak az oltár körül, a melyet készítettek. Mikor pedig már dél lett, elkezdte őket gúnyolni Illés, azt mondván: Kiáltsatok hangosabban, hiszen isten! Talán elmélkedik, vagy félrement, vagy úton van, vagy talán aluszik, és felserken. És elkezdtek hangosan kiabálni és az ő szokásuk szerint késekkel és borotvákkal metélték magokat, míg csak ki nem csordult a vérök. Mikor pedig a dél elmúlt, prófétálni kezdtek egész az esteli áldozatig; de akkor sem lett se szó, se felelet, se meghallgattatás.""

2012. aug. 16. 11:24
 10/82 Sághegyi Csaba ***** válasza:
53%

8-as válaszomhoz ige a Róma 14:14

Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, aki tisztátalannak tartja.

2012. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!