Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tuanui ehetnek-e...

A Jehova Tuanui ehetnek-e véreshurkát vagy sült vért?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre a válaszokat.

2012. dec. 14. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok Jehova tanú,de szerintem nem nagyon ehetnek.A véradást és a vérátömlesztést nagyon ellenzik.
2012. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Jehova Tanúja vagyok. Mi a vért nem fogyasztjuk. A vérátömlesztést sem - akkor sem ha az életünk forog kockán. Mi FELTÉTEL NÉLKÜL betartjuk Jehova bibliai parancsolatait, nem csak 1-2-őt.

„...Tartózkodjatok a vértől..." (Cselekedetek 15:28, 29)

2012. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A vérátömlesztést sem ..............

(a fogadjuk el kimaradt)


Szóval a vérátömlesztést sem fogadjuk el...


Elnézést!

2012. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tanú, de lehet én is éhen halnék, ha csak ezt lehetne enni :D

Pedig mit hagyok ki az életembeől:P

2012. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Egyetlen keresztény sem ehet, ez elég kategorikusan meg van tiltva.
2012. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hazardteam ***** válasza:
31%
Nem unod még ezeket a hülye, provokatív kérdéseket? Jehova tanúi így, jehova tanúi úgy, ménem hagyod békén őket? Egyébként is baromi unalmas már komolyan mondom így x héten át ezeket a bugyuta, kötekedő kérdéseket nézni minden áldott nap..
2012. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Csatlakozom kedves Hazardteam barátomhoz.


Magam is régóta vagyok itt a gyiken, de néha egy erre járó unatkozó, vagy mert baja van a világgal, vagy minket Tanúkat mocskol, vagy azt akivel baja van.


Pedig vehetné a fáradságot és utána nézhetne hogy ezzel a kérdéssel mindig be téved valaki ide.Ott megkapja a választ.

2012. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

A vér helytelen felhasználására való parancs nem csak Jehova Tanúira érvényes.Hiszen minden vallás tankönyve a Biblia. És Isten Szavában világos útmutatás van a vér használatával kapcsolatban.Isten lefektetett egy fontos törvényt. Azt megengedte az embereknek, hogy megegyék az állatok húsát, de megtiltotta, hogy a vért is elfogyasszák (1Mózes 9:4)A tiltás nem egészséget érintő megfontoláson, hanem a vér szentségén alapult (Cselekedetek 15:19, 20, 29).

A Biblia valami mással is magyarázza, hogy miért annyira szent a vér. Jézus Krisztus kiontott vére, mely az emberiségért odaadott emberi életét jelképezi, a keresztény reménység alappillére. Lehetővé teszi a bűnök megbocsátását, és reménységet ad az örök életre. A keresztények azzal, hogy tartózkodnak a vértől, voltaképpen az abba vetett hitüket fejezik ki, hogy csakis Jézus Krisztus kiontott vére tudja őket igazán megváltani, és megmenteni az életüket (Efézus 1:7).

2012. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Jó ezt olvasni ....

Egy tanú.

2012. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom "minden KERESZTÉNY vallás alapja a Biblia"-t akartál írni, nem??? Csak a pontosság kedvéért, mert ha megjelenik Berta Wooster, neked annyi barátom! :))
2012. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!