Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt az oldalon zsidók,...

Vannak itt az oldalon zsidók, akik nem tartják hitelesnek az Újszövetséget?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mirét nem?


Ateisták nem érdekelnek...



2012. dec. 16. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A zsidók NEM tartják hitelesnek, mert szerintük (a vallásuk szerint) még nem jött el a Messiás.
2012. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor vannak zsidók az oldalon?
2012. dec. 16. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom...
2012. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:

Én megmondom őszintén, nagyon csodálkoznék, ha egy ilyen kérdésre hirtelen valaki hurrá felkiáltással beírna, hogy helló, én zsidó vagyok.

Ez nem így működik.

Fogalmam sincs miért keresel zsidókat, de ez így nem fog működni.

Borzasztóan sajnálom, hogy nem érted miért, mert látszik hogy nagyon nem érted.

Most komolyan elvárnád, hogy beírjanak neked a zsidók?

Van ebben a kérdésedben egy lehet magad előtt sem bevallott provokáció és egy ősbutaság....

Lehetséges, hogy egyszer majd megérted miért, vagy valakinek megesek rajtad a szíve és elmagyarázza szájbarágósan, de az nem én leszek. Ezen a szinten nem.

2012. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A rejtőzködő Izrael...


Bölcs Salamonnak példabeszédei -> 22. fejezet

"Az eszes meglátja a bajt és elrejti magát; a bolondok pedig neki mennek és kárát vallják."


"Lehetséges, hogy egyszer majd megérted miért, vagy valakinek megesek rajtad a szíve és elmagyarázza szájbarágósan, de az nem én leszek"

Mózes első könyve - A teremtésről -> 37. fejezet

"És monda Júda az ő atyjafiainak: Mi haszna, ha megöljük a mi atyánkfiát, és eltitkoljuk az ő vérét?"


"Fogalmam sincs miért keresel zsidókat, de ez így nem fog működni."

"Most komolyan elvárnád, hogy beírjanak neked a zsidók?"


A János írása szerint való Szent Evangéliom -> 3. fejezet

"Mert minden, aki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;"

"Aki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek."

"Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának."



Dániel próféta könyve -> 9. fejezet

"

Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szente.

Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utcák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatott, a pusztítóra szakad.

"


"

A mi Urunké Istenünké az irgalmasság és a bocsánat, mert pártot ütöttünk ellene;

És nem hallgattunk az Úrnak, a mi Istenünknek szavára, hogy járjunk az ő törvényeiben, amelyeket előnkbe adott, az ő szolgái, a próféták által.

És az egész Izráel áthágta a te törvényedet, és elhajlottak, hogy ne hallgassanak a te szódra. Ezért reánk szakad az átok és eskü, amely meg van írva Mózesnek, az Isten szolgájának törvényében; mert vétkeztünk ellene!

"


A rejtőzködő Izrael...

2012. dec. 17. 15:48
 6/8 yuda ***** válasza:
Csak azért írok, mert látva utolsó beírásod, megbántam, hogy egyáltalán szóba álltam veled. Komoly retardáltság érezhető a soraidban és nem kívánom folytatni ezt a színvonaltalan eszmecserét. Nyilván megtalálod magadnak a hozzád hasonlókat, de az nem én leszek :D
2012. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mégse maradj üres kézzel:


Az Tóra taúsága szerint az ÚR szövetséget kötött


Noéval, benne minden emberrel, hogy többé nem pusztítja el az életet a Földön

Ábrahámmal, majd Izsákkal, Jákobbal, ( mindez Mózes első könyvében ) végtére a Sinaj alatt

Izrael gyermekeivel ( vagyis Izrael népével ), hogy az saját népe lesz vagyis megtartja parancsolatait.


Ennyi a szövetség.


Más szövetséggel MI zsidók NEM FOGLALKOZUNK.


Egyebekben csatlakozom yudához.


Üdv

2012. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tiszteletem neked nneddudgi!

Örülök, hogy írtál!


Tehát csak arra jó az Isten, hogy ti nagy nép legyetek?

Mindenki más kárhozatra való?

Várjátok a messiást, hogy világuralmatok legyen?

2012. dec. 18. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!