Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a jehova és a...

Mi a különbség a jehova és a református vallás között?

Figyelt kérdés
A református vallással tisztában vagyok, viszont nem tudom hogy a Jehova Tanúinak miben másak a hitvallásai. Valahol azt hallottam hogy Jézust nem fogadják el messiásnak, megváltónak, illetve hogy a feltámadásánál vannak különbségek.
2012. dec. 18. 23:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%
Ráadásul Jehova Tanúi mindig elsőként vannak ott a a katasztrófa súlytotta területeken és nem csak a hittársaiknak segítenek,hanem mindenkinek.A Katrina hurrikán idején is elsőként mentek segíteni és Malawiba is elsők között engedték be őket,amikor a többi segélyszervezet még nem mehetett.Ja,hogy ezt nem emelik ki soha?Én nem csodálkozom,nem vagyunk népszerűek,jobb pocskondiázni mint dicsérni és elismerni a mai világban sajnos.Krisztust meg megváltónak fogadjuk el,aki azt mondja hogy nem,az még Tanúval nem beszélt.És szeretetből megyünk az emberekhez,mert ha nem az mozgatna,akkor egy fárasztó munkanap után nem mennék az emberekhez azzal a jó hírrel,amivel Krisztus megbízta a keresztényeket,hanem mondjuk otthon pihennék.És szerintem még senkinek nem nyomtunk pisztolyt a fejéhez,hogy hallgasson meg minket.:)
2012. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok Jehova tanúja, (illetve bizonyos értelemben igen, mivel Istenben hiszek és ugye Isten csak egy van, szóval értelmezés kérdése, mindenesetre nem vagyok a Jehova Tanúi Egyház tagja) de az tény, hogy aki szerint Jézust nem fogadják el Megváltónak, az téved. Illetve: összekever dolgokat. Istennek nem fogadják el Jézust. Megváltónak igen. (És Isten fiának is, csak ők ezt nem úgy értelmezik, hogy akkor Ő Maga is valóságos Isten, szerintük nem az.)

De mivel szerintem igenis Isten, ezért nyilván nem értek egyet velük ebben. Ez a legfontosabb különbség a két vallás között, mivel a reformátusok szerint Jézus valóságos Isten, a második isteni személy.

Jehova Tanúi nem hiszik a Szentháromságot.

2012. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Tehát, Jehova Tanúi azokban a lényeges dolgokban különböznek más kereszténynek tartott egyházaktól, hogy határozottan elutasítják a három fő NEM BIBLIAI tant: háromság, lélekhalhatatlanság, és az erre épülő pokol tűz helye, vagy állapota mítoszát. Ez utóbbi kettő esetében már sokkal nagyobb a szórás, mert a halhatatlan lelket is többen elutasítják (magánemberként még sok teológus is), de még nagyobb a zűrzavar a "pokol" mibenlétét illetően, hiszen egyre többen kezdik kioltani a pokol démoni tűzét. Persze ezzel sem sokkal kerülnek közelebb a bibliai igazsághoz, hiszen a "halhatatlannak" tartott lélek miatt, mégiscsak valahova helyezniük kell a gonoszok "lelkét". Így tehát azt találták ki, hogy a pokol "nem hely, hanem állapot", és nem szó szerinti tűz kínozza örökké a gonoszokat, hanem az "Istentől való elidegenedettség".


De szerintem a pokol tűz tana éppolyan istenkáromló filozófia, mint a háromság dogmája. Ilyen értelemben rangsort természetesen nem állíthatunk közöttük. Valami vagy igaz Istennek, vagy nem az, nem lehet egyszerre mindkettő.


Persze, a háromság dogmája a Bibliával ellentétben felemelte Jézust, Isten 'egyszülött' és 'elsőszülött' Fiát a Mindenható Istennel, Jehovával "egyenlő" magasságokba, ezzel bálvánnyá téve Őt, akit sok "keresztény" éppen ezért imád, holott a Biblia egyértelműen azt tanítja, hogy Jézus CSAK közbenjárónk és rajta keresztül kell imádnunk Istent. Rajta keresztül adhatunk dicsőséget Jehovának, de semmiképpen sem Jézusnak jár az imában történő dicsőítés. Ezt számtalan helyen írja a Biblia, ennek ellentmondani bűn!!!


Tehát ez a különbség nagy vonalakban, meg amiket már leírtak mások...

2012. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 webnyelv ***** válasza:
44%

A református is mindenhol más. Valahol valóságosan Jézusról, a személyéről és istenségéről beszélnek, elfogadják Jézust, mint személyes megváltót, míg más helyen inkább csak elpolitizálnak istentiszteleten és az egész annyira áll távol a bibliai dolgoktól, mint a Jehova tanúinak tanításai. Ilyenkor, a katolikusokkal ellentétben nem szobrokkal és képekkel fedik el Jézus valódi személyét, hanem politikai szónoklatokkal, olykor a magyar történelem újbóli elmondásával. Így olykor egy ateista történelemtanár órája teljesen hasonló egy református lelkész istentiszteletéhez. Ehhez képest a Jehovások legalább hisznek valamiben és ahhoz hűségesen ragaszkodnak, még ha a hitük el is tér a valóságtól, a bibliai hittől.

De általában a reformátusok nagy része sem hisz bibliai értelemben a Szentlélekben, maximum tudomásul veszi, hogy van, mert olyan szépen hangzik, de mindennapi életében nem képezi a gyakorlati, bibliai hite részét. Ugyanígy a Jehova tanúi is egy személytelen erőnek fogják fel a Szentlelket.

Szóval a református hit, mint olyan nem egységes. Vannak, akik csak politizálnak, vannak, akik valóban hisznek Jézusban, istenségében és a megváltásban, és vannak karizmatikus reformátusok is. Ez most mondhatni 3 szélsőséges eset, amik között vannak átmenetek. Az a kérdés, hogy a JT tanításait melyik református irányzattal vessük össze. Vagy a hivatalos református hitvallással?

2012. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Tehát elmondhatjuk, hogy a reformátusok abban is különböznek a Jehova Tanúitól, hogy nem egységesek.


"Ehhez képest a Jehovások legalább hisznek valamiben és ahhoz hűségesen ragaszkodnak, még ha a hitük el is tér a valóságtól, a bibliai hittől. "


Kár, hogy az ilyen vélemények mindig elvéreznek a valódi, bibliai bizonyítékokkal szemben.

2012. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A fő különbségek, hogy Jehova Tanúi szerint

1. Nincs Szentháromság, csak az Atya (Jehova) isteni személy, Jézus és aSzentlélek nem (de ők is szükségesek a megváltáshoz).

2. A halál után szerintük a lélek alszik, és a második eljövetelkor lesz testi feltámadás, és van, aki ezután örökké él, mások meg kitöröltetnek (szemben az ökumenikus értelmezéssel, hogy a pokolra jutnak, és ott vagy szenvednek, vagy öntudatlanok.)

2012. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 webnyelv ***** válasza:

15. Hát ez nagyon szűkszavú volt. Kifejtenéd bővebben? A Bibliában hol van leírva, hogy milyenek a reformátusok és milyenek a Jehova tanúi? A Biblia szerint egységesek a reformátusok, míg a Jehova tanúi nem, tehát pont fordítva, ahogy én írtam? Kérlek, fejtsd ki, mert nem értem, pedig érdekelne, mivel és miért nem értesz egyet.

A történelmi egyházak teljesen megosztottak, erről személyesen volt alkalmam megbizonyosodni sok év alatt. Ezért is fontos kérdés, hogy a JT-t melyik református irányvonallal akarjuk összehasonlítani, esetleg magával a református hitvallással-e, ami csak elmélet, mert maguk a lelkészek is különbözőképpen értelmezik a gyakorlatban, nemhogy a hívek.


Oké, hogy a református hitvallás Istennek nevezi Jézust és a Szentlelket is, a JT hitvallás pedig nem, de a gyakorlatban nem minden református tekinti valóságos személynek Jézust és a Szentlelket, olyan személynek, akikkel valódi, élő kapcsolatuk is van! És ebből a szempontból ugyanúgy nem hisznek bennük, mint Istenben, mint a JT.

2012. dec. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"1. Nincs Szentháromság, csak az Atya (Jehova) isteni személy, Jézus és aSzentlélek nem (de ők is szükségesek a megváltáshoz).

2. A halál után szerintük a lélek alszik, és a második eljövetelkor lesz testi feltámadás, és van, aki ezután örökké él, mások meg kitöröltetnek (szemben az ökumenikus értelmezéssel, hogy a pokolra jutnak, és ott vagy szenvednek, vagy öntudatlanok.)"


Pontosítanék mert így nagyon félreérthető.

1. Valóban nincs háromság, de Jehova nem pusztán "isteni személy", hanem maga a Mindenható Isten, aki a legfelsőbb lény, SENKI sem lehet "egyenlő" vele (persze tudom, hogy háromság filozófia rafináltan igyekszik kikerülni ezt a dilemmát, hiszen "egynek" meséli a három isteni "személyt", akiket egyenként is "Istennek" nevez). Jézus "isteni személy" a Biblia szerint.


2. Alapvetően a lélek nem egy láthatatlan, halhatatlan "testrészünk", mely elhagyja a testet, annak halálakor. Maga az ember (a teljes ember), vagy annak élete a lélek. Az ember halála valóságos elmúlás, csakis Isten képes arra hogy "megemlékezzen" róla és feltámasztja majd az utolsó napon.

Jézus második "jelenlétéről" szól a Biblia, nem "eljövetelről". Ez a jelenléte pedig már zajlik, természetesen nem újra itt a földön emberként, nem ezt ígérte Jézus. Isten Királyságának a királyaként az égben be fogja teljesíteni a Dániel 2:44-es próféciát. Olvasd el, fontos!

2012. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves webnyelv, mit nem értesz azon a rövid és egyszerű válaszomon? Te írtad, hogy a reformátusok nem egységesek, erre válaszoltam ezt: "Tehát elmondhatjuk, hogy a reformátusok abban is különböznek a Jehova Tanúitól, hogy nem egységesek."


Ebbe nem kéne most a Bibliát belekeverni, ez egyszerű tény.


Az egységesség hiánya természetesen abban is megnyilvánul nagyon sok egyházban, hogy sok olyan egyháztag van köztük - nem feltétlen gyakorló hívők -, akik nem ismerik el a hivatalos egyházi verziókat a főbb tanokról.

2012. dec. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

A reformátusok teljesen egységesek, a hitvallásaikhoz ragaszkodnak. Ebben nincs eltérés.

De amíg a Jehova Tanúi Amerikából kapják a tananyagot, amelyet be kell magolniuk, addig a a reformátusok gondolkodni próbálnak, és a lelkészeik prédikálnak. Hol jobban, hol kevésbé jól.

A fő eltérések már felsoroltattak, a Jehova Tanúi nem fogadják el a Szentháromságról szóló hitvallást, ilyen módon Jézust sem tartják Istennek, és a Szentléleket sem.

A Szentháromság elfogadása a keresztény alap, aki nem vallja, nem keresztény. A Jehova Tanúi tehát nem keresztények.

Gondolatiságában a reformáció korabeli antitrinitárius mozgalomhoz állnak köze. Gyakorlatukban egy USA-ból irányított, szigorúan központosított, pontosan betartatott egységes szabályok szerint működő szervezet. A Tanúk egyfajta ügynökök, aki meghatározott időt töltenek házalással.

Meglehetősen összetartó csapat, nehéz kilépni, ha valaki bekerült: lelki kényszer, hogy aki kikerül a szervezetből, az kiesik az üdvösségből is.

Az önálló gondolkodás kizárt.

2012. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!