Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a jehova és a...

Mi a különbség a jehova és a református vallás között?

Figyelt kérdés
A református vallással tisztában vagyok, viszont nem tudom hogy a Jehova Tanúinak miben másak a hitvallásai. Valahol azt hallottam hogy Jézust nem fogadják el messiásnak, megváltónak, illetve hogy a feltámadásánál vannak különbségek.
2012. dec. 18. 23:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A reformátusok valóban messze nem egységesek, gyakran még fontos hitelvi kérdésekben sem - ahogy azt az én tapasztalatom is megerősíti. Az csak keveseket érdekel, hogy a hivatalos hitvallások mit mondanak, sokan tagadják a szent szellem (Szentlélek) istenségét is, ahogy azt már más is megállapította. Ilyen eltérés Jehova Tanúinál nincs, mert a Biblia tényleges igazságait tanuljuk, nem homályos emberi hagyományokat és istenkáromló filozófiákat. Ez igazi, Bibliaellenes megosztottság, mely odavezet, hogy szörnyű dolgokat is képesek voltak (a közelmúltban is) elkövetni egymás ellen, mint a legtöbb (történelmi) egyház.


Álságos állítás (senki által sem bizonyítva), hogy a Tanúk csak "bemagolnák" amit tudnak. Nem, ők meggyőződéssel hiszik, amit a Biblia mond, ezért merik elmondani másoknak!!


"A Szentháromság elfogadása a keresztény alap, aki nem vallja, nem keresztény."


Ez hazugság, Sátán egyik legundorítóbb hazugsága, melyet senki sem képes bizonyítani. Annál is inkább, mivel kereszténnyé, vagy Krisztus követővé az tesz a Biblia szerint, hogyha szorosan követjük őt, ha megtartjuk az Ő parancsolatait, ha úgy szeretjük egymást, ahogy Ő szeretett minket!!!! Nos, ebben a reformátusok sem brillíroznak, mint világméretű csoport.


Akik Lora Lacihoz hasonlóan állnak hozzá a bibliai igazságokhoz, vagyis felületesek a megismerésben, azoknál sajnos tényleg kizárt az önálló gondolkozás a vallásos témákban!!! Ők azok, akik a kisebb-nagyobb vallásos csoportok bábjai, akik sajnos nem is tudnak erről, és azokat vádolják ezzel, akik pedig a létező legnagyobb szellemi szabadságnak örvendenek világméretekben - méghozzá a Krisztus-szerinti békében és szeretetben.

2012. dec. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 webnyelv ***** válasza:

19. Kedves Válaszoló!

Te "keverted bele" a Bibliát! :) "Kár, hogy az ilyen vélemények mindig elvéreznek a valódi, bibliai bizonyítékokkal szemben." Én sem mondtam, hogy a Bibliával kapcsolatos dolgot állítottam, ennek nincs köze a Bibliához, csak leírtam a véleményemet, tapasztalatomat.


Nagyon hosszú téma ez a kérdés.

A Szentháromság, mint olyan, nincs benne a Bibliában, mármint pl. a Károli-fordításban sem. Vannak benne dolgok, amik arra utalnak, hogy az Atya is, Jézus is és a Szentlélek is isteni személy, viszont a "szentháromság" szó, mint olyan, nem szerepel a Bibliában, én ezért nem is szeretem ezt a szót. Egybemossa a három személyt, és így aki ezt a szót használja, annak számára nem tűnik ki sem Jézus, sem a Szentlélek, mint személy lényege, tulajdonságai, stb.


Sajnos nagyrészt egyet kell, hogy értsek azzal, amit előttem egy vélhetőleg Jehova tanúja ír (aki 28%-os válaszokat ad jelenleg) a reformátusokról. Sajnos sok református nem hisz valójában a Szentlélekben, de vannak, akik Jézusban sem. Talán hallják istentiszteleteken ezeket a kifejezéseket, de nem gondolnak bele, hogy mit jelentenek, nem gondolnak bele, mit is jelent az és miért is jó, hogy Jézus eljött a Földre, magára vette a bűneinket, meghalt és fel is támadt. Sokan ezzel nem tudnak mit kezdeni. Nagyon sokáig én is református voltam, és nem tudtam ezzel mit kezdeni, de ezzel nem voltam egyedül. És sajnos azt kell, hogy mondjam, sok református lelkész sem tudott akkor mit kezdeni ezzel, azóta persze lehet, hogy változott a helyzet. Ettől még persze elmondják a bibliaidézeteiket Jézussal kapcsolatban is és építenek köré prédikációt, de más, amikor valaki hitből mond valamit és más, amikor "csak úgy". De ez a megosztottság, mint írtam, nem csak a reformátusokra, hanem általában a történelmi egyházakra is jellemző. Most említhetnék pl. konkrét evangélikus példát is, de nem teszem.


Eleve ott lehet a gond, hogy valaki elkezd református templomba járni, jár évekig, de igazából nem érti, miben hisz, senki nem mondja el neki, mi az a hit. Van hittan, van konfirmáció előkészítő, na ez utóbbi, ami felnőttek számára van, már komolyabb, de még nem az igazi.

A hit hallásból van, ezért kéne minden érdeklődőnek elmondani, mi is ez az egész, de erre vagy nincs kapacitás, vagy nem tartják fontosnak. Jobb esetben egy hívő először is még gyülekezeten kívül beszélget nem hívővel (pl. baráttal, munkatárssal), aki ha érdeklődik, akkor elmegy a gyülekezetbe, ott pedig a szolgálók segítenek neki, tehet fel kérdéseket pl. bűnökkel kapcsolatban, ill. direkt az újak számára indítanak kb. 10 alkalomból álló előadásokat, ahol kérdezni is lehet, itt megismerhetik a hit alapjait az újak. Sajnos ez hiányzik a református egyházból (is), leginkább a személyes kapcsolat a hívek és a gyülekezetben szolgálók között, és ennek keretében az ún. tanítványozás. Vélhetőleg ezen a területen a Jehova tanúi jobbak, jobban odafigyelnek a hitbeli útmutatásokra, "képzésekre".


Nem a Jehova tanúit akarom védeni ezzel, csak a tapasztalataimat írtam le. A JT-ről kb. annyi a tapasztalatom, hogy az utcán, akikkel találkozom, minden erejükkel azon vannak, hogy minél jobban megtámadják és megkérdőjelezzék és hibásnak állítsák be a személyes hitemet. Sok református sajnos nem ismeri személyesen a Szentlelket, míg a JT-sek tagadják is, szerintük rossz dolgokat mondtak nekem erről a témáról, de nem tudják a JT-sek, hogy itt nem arról van szó, hogy miket mondtak nekem Jézusról és a Szentlélekről, amit én naivan elhittem, hanem itt komoly személyes meggyőződés is van, amivel szemben tehetetlenek, és fogalmuk sincs róla, és csak támadni tudják azt, amiben hiszek, de valójában nem is tudják, miben hiszek, ők beskatulyázzák valamilyen felekezet agymosásába ezt, pedig az én hitem kialakulása nem is volt köthető konkrét felekezethez.


Na, ez hosszú lett...

2012. dec. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 webnyelv ***** válasza:

"Krisztus követővé az tesz a Biblia szerint, hogyha szorosan követjük őt, ha megtartjuk az Ő parancsolatait"


Azt megkérdezném, hogy mi tesz képessé szerinted a parancsolatok megtartására. Mert ember erre alapból képtelen. Őszintén, ti be tudjátok tartani? Meg tudjátok tenni, hogy sosem vétkeztek? És honnan tudjátok, ha vétkeztek? Persze a lelkiismeret figyelmeztet, de a lelkiismeret sem egy teljesen tiszta dolog, mert sokszor vádolhatja is az embert alaptalanul, aminek sokféle oka lehet. Esetleg a vezetőitek látnak rá mindenkire és bírálják felül, ítélik meg, milyen bűneik vannak? És akkor hogyan tudtok megszabadulni pl. a rossz szokásoktól, pl. a dohányzástól, vagy akár komolyabb bűnöktől?

És alapból az ember arra sem képes, hogy szorosan kövesse Őt. Ezt hogyan valósítjátok meg? Hogyan győzitek le azt, ami akadályoz titeket ebben?


Gondolom, erre jön az a válasz, hogy menjek el hozzátok és nézzem meg.


Sajnos sok felekezet tagjai között van olyan, hogy a hívő újra meg újra elköveti ugyanazt a bűnt, és nem tud rajta változtatni. De rosszabb esetben ezzel nem is foglalkoznak sem a hívek, sem a gyülekezet vezetői nem próbálnak ebben segíteni a híveknek.

Nekem mondjuk református időszakomban volt olyan, hogy valakivel elsétáltunk valamiért a templomba és vissza, és közben rájöttem egy bűnömre és elszégyelltem magam miatta. Egyszerűen megérintett Isten úgy, hogy erről senki nem tudott. Ilyen egyébként jobb esetben gyakran történik.

2012. dec. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"19. Kedves Válaszoló!

Te "keverted bele" a Bibliát! :) "Kár, hogy az ilyen vélemények mindig elvéreznek a valódi, bibliai bizonyítékokkal szemben.""


De én ezt egy másik mondatodra írtam:


""Ehhez képest a Jehovások legalább hisznek valamiben és ahhoz hűségesen ragaszkodnak, még ha a hitük el is tér a valóságtól, a bibliai hittől. "


Kár, hogy az ilyen vélemények mindig elvéreznek a valódi, bibliai bizonyítékokkal szemben."


-----


"Vannak benne dolgok, amik arra utalnak, hogy az Atya is, Jézus is és a Szentlélek is isteni személy..."


Csak ha kiragadunk egy-egy részt és a szövegkörnyezet, valamint a teljes Biblia figyelembevétele nélkül értelmezzük! Így viszont bármit belelehet magyarázni az Írásokba, nem véletlen, hogy a megtévesztés egyik legkedveltebb módszere.

Ha a szent szellemet "személynek" hiszed, akkor semmiképpen sem lehet a meggyőződésed bibliai!!! Az a bűvös szó, hogy "meggyőződéssel hiszek", önmagában csak egy kifejezés, hiszen "meggyőződésből" üldözte Saul is Jézus tanítványait, de tudjuk, hogy ez kevés volt ahhoz, hogy Jézus előtt is igaz legyen. Ma szintén sokféle "meggyőződés" létezik, de ezek nyilvánvalóan nem lehetnek mind igazak. Sőt, elmondhatjuk, hogy a mai, magukat keresztényeknek valló egyházak között egyes esetekben nagyobb eltérések vannak, mint régen, két teljesen idegen vallásforma között.


------


""Krisztus követővé az tesz a Biblia szerint, hogyha szorosan követjük őt, ha megtartjuk az Ő parancsolatait"


Azt megkérdezném, hogy mi tesz képessé szerinted a parancsolatok megtartására. Mert ember erre alapból képtelen. Őszintén, ti be tudjátok tartani? Meg tudjátok tenni, hogy sosem vétkeztek?"


Ez a zsidóknál volt így a szó szerinti parancsolatokkal. De Jézus sokkal inkább alapelvekben tanított meg gondolkozni, nem paragrafusszerű törvényekben, melyek szó szerinti betartása akkor hatályát is vesztette. A híres Hegyi Beszédében pl. ezt tette - a parancsolatok alapelveire hívta fel a figyelmet, melyek a parancsolatok alapjai. Ma sem vagyunk tökéletesek, vétkezünk is, de aki Krisztus alapelveiben, Isten törvényeiben és szeretében gondolkozik, az megfelelő védelmet talál a világ ellen!


"És honnan tudjátok, ha vétkeztek? Persze a lelkiismeret figyelmeztet, de a lelkiismeret sem egy teljesen tiszta dolog, mert sokszor vádolhatja is az embert alaptalanul..."


Így van. Pál is írt a nemzetekből valók természetes lelkiismeretéről a Római levele elején. Ezzel születünk, mindenkiben van, de a felvett szokások és tanok nagyban befolyásolják később, hogy mennyire lesz bibliailag pontos és kiiskolázott.


"Esetleg a vezetőitek látnak rá mindenkire és bírálják felül, ítélik meg, milyen bűneik vannak?"


Isten Szava és Fia, Jézus a mi vezetőnk, mely alapján kiválóan lehet tudni, mi helyes és helytelen. A vének ez alapján vezetik a híveket. A hamis vád szerint Jehova Tanúinál az egyszerű "mezei" híveket "félrevezetik" a vezetőik. Ez azért visszataszító érv, mert akik ezt állítják rólunk, pont maguk azok, akik ilyen cipőben járnak! A Tanúknál nincs papi és laikus osztály, mint a legtöbb csoportban. Nálunk MINDENKINEK kötelessége ugyanazon ismerettel (a Bibliai lehető legpontosabb ismeretével) rendelkezni, tehát Isten igaz egyházában senkinek sincs tudásbeli kiváltsága, mint az szomorúan tapasztalható másoknál.


"És akkor hogyan tudtok megszabadulni pl. a rossz szokásoktól, pl. a dohányzástól, vagy akár komolyabb bűnöktől?"


Egyértelmű, hogy sok káros szenvedélytől megtud szabadulni sok ember, ha valamely olyan (általában kisebb) vallásos közösségbe jár, mely nagyobb hangsúlyt fektet az ezektől való megszabadulásra. Tehát van pozitív hatásuk másoknak is, ezt nem tagadja senki. De ezek jórészt a fizikai egészséget érintik eddig. A valódi szellemi egészség csak a Biblia IGAZ tanításaiból következhet. Ennek a torzulása okozza azt a sokféle negatív, romboló hatást, melyet a "kereszténység" legnagyobb részének a számlájára írhatunk a múltban és a jelenben. Tehát, ha szellemedet, Istennek ellentmondó hazug mítoszokkal és emberi filozófiákkal szennyezed, az a cselekvésmódodon is meg fog mutatkozni. Ezért mondta Jézus, hogy minden jó fa, jó gyümölcsöt terem és minden rossz fa, rosszat.


"És alapból az ember arra sem képes, hogy szorosan kövesse Őt. Ezt hogyan valósítjátok meg? Hogyan győzitek le azt, ami akadályoz titeket ebben? "


De képes rá, a tökéletlensége ellenére is képes rá sok ember! Ha nem volna képes, senki sem maradna hűséges. Az előzőleg leírtakkal valósítjuk meg: az igazságot, nem emberi hagyományokat tanítunk, és akkor Jehova szent szelleme segít ebben, tehát ezen Isten áldása és védelme lesz.

2012. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!