Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen különbségek vannak egy...

Milyen különbségek vannak egy katolikus és egy protestáns templom között?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetséges kívülről megkülönböztetni a különböző felekezetek templomait? Vannak-e sajátos építészeti jegyei ezeknek?
2012. dec. 24. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A református templomok tetején a betlehemi csillag van. Az evangélikusok telején kereszt vagy kakas, a katolikusok tetején mindig kereszt.
2012. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
A református templomok belseje egyszerű, letisztult, a katolikus túldíszített, aranyozott. Nem vagyok nagy templomjáró, de ezt tapasztaltam.
2012. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


A katolikus templom tetején kereszt látható, illetve a templom ablakain szentek láthatók, az ilyen ablakokat színes üvegből készítik. Belülről ezek az ablakminták jobban láthatóak, illetve van oltár és oltárkép is.


A református templom tetején csillag vagy kakas helyezkedik el. Egy református templom belseje egyszerű kinézetű: egyszerű ablakok, fehér falak, stb. A református templomoknál nincs oltár, sem oltárkép. Az oltár helyett ÚR asztala található.


Más egyházaknál nem templom, hanem imaház van. Ezeket a feliratokról lehet felismerni, pl. felírják az imaház falára vagy kerítésére melyik egyház imaháza. Pl. Adventista imaház.

2012. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kívülről nem mindig van szembetűnő különbség:

református: [link]

katolikus: [link]

Ahogy már írták, a katolikus templomok tetején mindig kereszt van, de az evangélikus templomok tetején is az szokott lenni. Református templom tetején csillag (vagy egy kis gömb) van, vagy kakas.


A belső már különbözik:

református: [link]

katolikus: [link]

És most direkt egy egyszerűbb katolikus templomot linkeltem és nem a Szent Péter Bazilikát, hogy ne csak a díszessége legyen a szembetűnő különbség.

2012. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, látom, hogy protestánst írtál, szegény evangélikusokat meg kihagytam:

[link]


Illetve itt van akkor már az anglikán is: [link]

2012. dec. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz, kisl megkésve bár, de köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :)
2013. jan. 9. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!